کد خبر: 40351 تاریخ انتشار : 1395/9/16-15:42:41

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

دکتر متفکر آزاد در نشست وضعیت تمدنی ایرانِ امروز مطرح کرد؛
منافع مادی و مالی کشور در گرو تفکر انقلابی است/ ریزش های انقلاب اسلامی کسانی هستند که برند ایرانی را در آبگوشت بزباش می نگرند
عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز گفت: چرا دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت بشر در یمن، میانمار، هند و طرفداران شیخ زکزاکی ابراز نگرانی نمی کند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی، دکتر روح‌الله متفکر آزاد نشست وضعیت تمدنی و ژئوپولوتیکی ایران امروز که در دانشگاه پیام نور تبریز برگزار شد، اظهار داشت: روز دانشجو روز درخشش جنبش دانشجویی است.

روز دانشجو روز درخشش جنبش دانشجویی

وی افزود: چه اشکالی دارد جنبش دانشجویی درباره حقوق بشر، حقوق زنان و موضوعات دیگر به صورت تهاجمی بپردازد؟ اروپا در وضعیتی بنام قرون وسطی زندگی کرده است که در آن حال مسلمانان همواره در حال پیشرفت بودند و کتابخانه قسطنطنیه بیش از یک میلیون جلد کتاب داشت و شهرهای اسلامی نمادی از پیشرفت و علم بودند.

تشریح ویژگی های دینِ قرون وسطایی

عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: اروپاییان در قرون وسطی وضعیت خود را در سایه عدم تحرک و رخوت دینی تصور کردند، لذا به فرض خود، دین را کنار گذاشتند تا پیشرفت کنند؛ تصور آنها درست بود، زیرا که دینِ موجود در قرون وسطی با پیشرفت مادی مشکل داشت و تحریف شده بود ولی پس از مدتی دریافتند که نمی توان دین به ماهوی دین را نقض کرد زیرا انسان از مرحله نوزادی دنبال خداست. لذا به نوعی دیگر دین را تحریف و به یک مقوله ی شخصی تبدیل کردند و گفتند قوانین بشری و اجتماعی به دین مربوط نیست.

عمده تفاوت جهان غرب با اسلام در انسان‌شناسی است

متفکر آزاد با تأکید بر اینکه معرفت شناسی غرب صرفا مادی و براساس تجربه است، گفت: حتی پوزیتیویست‌ها به مقوله ی منطق، ارزشی قائل نشده و صرفا به نتایج آزمایشگاهی قائل بودند. غرب، اداره‌ی جامعه را براساس تجربه ی بشر نهادینه کرد و تفکر ماتریالیستی، مبنای جهان بینی و مکاتب شد؛ عمده تفاوت جهان غرب با اسلام در انسان‌شناسی است.

انسان به حال و آینده ی خود تسلط ندارد، لذا وضع قوانین براساس تجربه بشری موثر نیست

وی تأکید کرد: اسلام منشا قوانین بشر را خدا معرفی کرده و اصالت ذاتی انسان را انحراف می داند، زیرا انسان به حال و آینده خود تسلط ندارد، بر این اساس وضع قوانین مترقی توسط انسانِ طفیلی موثر نخواهد بود. اسلام، انسان را محور مخلوقات عالم می‌داند اما غرب انسان را محور همه ی عالم می‌داند. این درحالی است که انسان در کنار حقوق، تکالیفی نیز دارد. غرب درخصوص حقوق بشر تفاوت ماهوی با انقلاب اسلامی و مبانی معرفت شناسی قابل مذاکره نیست.

لغو قصاص در غرب جنایتکاران را گستاخ می کند

عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز بیان داشت: غرب مرجع قوانین را تجربه بشر می‌داند، سوال من این‌است اگر مرجع قوانین، تجربه بشر است، چرا درباره تعرضات جنسی و قتل مسئله‌ی قصاص را لغو کرده اند؟ لغو قصاص در غرب جنایتکاران را گستاخ می کند فلذا جرایم بیشتر می‌شوند؛ اما نگاه اسلام به مسئله‌ی قصاص مترقی است، قصاص برای جامعه آرامش و حیات می‌بخشد. دینی که نتواند دنیای مردم را تامین کند به چه درد مردم میخورد؟ اگر دین در فراهم کردن رفاه و آسایش دنیوی مردم ناتوان باشد به چه درد آخرت می خورد؟ دینِ ناتوان در مسائل دنیوی همان دین قرون وسطایی است.

انقلاب اسلامی از آسمان منقطع نشده و به فکر آبادانی زمین است

متفکر آزاد تصریح کرد: اسلام همه ی تجربیات علمی بشر را در قرآن کریم معرفی کرده بود، کدام دین مثل دین اسلام «خذ الحکمه ولو من منافق» را توصیه می کند؟! انقلاب اسلامی بعد از رنسانس در دنیای مادی، پرچمی برافراشته که از آسمان منقطع نشده و به فکر آبادانی زمین است. 

تفاوت میان بشر پاریس و بشر میانمار از نگاه سازمان ملل

وی اظهار داشت: مدعیان حقوق بشر و دموکراسی چرا نسبت به وضعیت حقوق بشر در عربستان اعتراضی نمی‌کنند اما علیه حقوق بشر ایران فعال هستند؟! چرا بشری که در پاریس ترور می شود بشر است اما بشرسوزانی در میانمار هیچ تاثیری به مدعیان حقوق بشر نمی گذارد؟! چرا دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت بشر در یمن، میانمار، هند و طرفداران شیخ زکزاکی ابراز نگرانی نمی کند؟!

 نقش جنبش دانشجویی در آینده ایران اسلامی

این فعال دانشجویی سابق با اشاره به اینکه ایران در بسیاری از حوزه های علمی جزو به عنوان رده‌های برتر جهانی شناخته می‌شود، متذکر شد: دو درصد جمعیت جهان علم تولید می کنیم و از بسیاری از کشورهای اروپایی سبقت گرفته ایم. نقش جنبش دانشجویی در آینده ایران اسلامی این‌است که در راستای معرفی مکتب حقیقی اسلام تلاش کند.

برند ایران اسلامی، جوان ایرانی است که به جرم تولید علم در خیابان‌های تهران ترور می‌شود

متفکر آزاد از نگارش پنج هزار جلد کتاب توسط لیبرال‌ها برای معرفی برخی از مکاتب فکری خود خبر داد و بیان داشت: برند ایران اسلامی، جوان ایرانی است که به جرم تولید علم در خیابان‌های تهران ترور می‌شود. تحجر و سکولاریسم دو روی یک سکه هستند، آمریکا به دنبال اسلامی است که ایجاد حسینیه در کاخ سفید هم ضرری به منافع استکبار نداشته باشد. 

برخی ها در کشور مدام می‌گویند از جیب مردم شعار ندهید، انگار نه انگار که از جیب مردم به قدرت رسیده‌اند

وی تصریح کرد: برخی ها در کشور مدام می‌گویند از جیب مردم شعار ندهید، انگار نه انگار که از جیب مردم به قدرت رسیده‌اند؛ مردم زمانی که شهید می‌دادند به جیب خود فکر نمی کردند اما شما در فکر جیب خود بودید. لقب (ژاندارم منطقه) به شاه تعبیر محترمانه سگِ نگهبان آمریکاست، شاه بحرین را دو دستی تقدیم کرد اما تفکر انقلاب اسلامی یک وجب خاک را هم در اختیار دشمن نداد. 

منافع مادی و مالی کشور در گرو تفکر انقلابی است

این استاد دانشگاه تبریز تأکید کرد: منافع مادی و مالی کشور در گرو تفکر انقلابی است، تفکر انقلابی نه هزینه زا بلکه فرصت ساز است. جریان نفوذ در اوج حرکت انقلاب اسلامی درصدد ترمز کشیدن از درون است؛ شعارهای انقلاب اسلامی شعور محور است، کسانی که انقلابیون را به توهم توطئه متهم می‌کنند فعالیت های رؤسای جمهور آمریکا علیه ایران را مطالعه کنند. آمریکا با همبرگر فاتح نبرد با شوروی شد، به تعبیر برخی ها رییس جمهور مودب و باهوش آمریکا ایران را امپراطوری شیطان نامید.

 ریزش های انقلاب اسلامی کسانی هستند که برند ایرانی را در آبگوشت بزباش می نگرند

متفکر آزاد در پایان صحبت‌هایش اذعان داشت: گرگی مثل آمریکا چطور دندان های خود را نشان دهد که غرب گرایان دریابند؟! دندان های گرگی مثل آمریکا عامل نفوذی در ایران است، ریزش های انقلاب اسلامی کسانی هستند که برند ایرانی را در آبگوشت بزباش می نگرند

انتهای پیام//

©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved