کد خبر: 30651 تاریخ انتشار : 1395/4/6-16:1:42

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی :
مسئولین بایستی تصمیم بگیرند که آیا همکاری و حمایت های مردمی را می‌خواهند یا لگد مالی ارزش های انقلاب و خودسری را
مهندس شادی با بیان اینکه احتمال بی‌خبر بودن مسئولین از حقوق های نجومی بسیار نامحتمل است ، بیان کرد : چرا جامعه باید به جایی برسد که نهادهای نظارتی به خاطر کم‌توانی و ناتوانی در مواجهه و حل این معضلات دست به دامن رسانه ها شوند تا شاید با رسانه‌ای کردن اینگونه اتفاقات، مراجع قانونی شاید بتوانند با جدیت پیگیری نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ، مهندس عبدا... شادی مسئول بسیج دانشجویی استان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این سایت ، به بیان ابعاد مختلف مسئله حقوق های نجومی پرداخت . وی با تشریح مولفه های حکومت اسلامی ، از بی توجهی مسئولین در زمینه گسترش عدالت انتقاد کرده و بیان کرد:

از آغاز انقلاب اسلامی همواره هجمه‌های داخلی و خارجی بی شماری سعی در زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی بخصوص در جهت سلب حمایت مردم از انقلاب به عنوان شاخص اصلی انقلاب انجام شده است. وی افزود: انتظارات مردم از حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی ، اجرای چارچوب های اسلام در تمامی مولفه‌ها بخصوص مولفه عدالت بوده که متاسفانه با غفلت مسئولین ، این مطالبه در شئون مختلف جامعه و نظام تحقق نیافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه ساختار اداری کشور در شان نظام 40 ساله جمهوری اسلامی نیست بیان کرد:
بعد از گذشت نزدیک به 40 سال از تاسیس نظام جمهوری اسلامی ،  فقدان ساختار اداری مناسب با چارچوب های  اسلامی از سویی و از سوی دیگر عدم تقنین قوانین مناسب در این حوزه و امکان دور زدن قوانین فعلی توسط بندها و تبصره‌های مختلف قوانین موجود ، منجر به سو استفاده های افراد مختلف و از جمله برخی مسئولین  شده است که این امر موجب ایجاد یک نظام فاحش طبقاتی در جامعه و در نهایت سلب اعتماد عمومی از مسئولین و نظام اسلامی می‌شود.

وی در ادامه خطاب به مسئولین گفت : همه‌ی مسئولان باید توجه داشته باشند که باید در مقابل خون شهدا و در محضر پروردگار متعال پاسخگو باشند و توجه داشته باشند اشتباهاتشان به پای حکومت اسلامی نوشته می‌شود و این امر در نهایت موجب روی گردانی مردم از حکومت خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که « نقش سیستم های نظارت و بازرسی در ماجرای فیش های حقوقی چگونه قابل تفسیر است» بیان داشت :
متاسفانه در کشور ما قوانین ، هم در حوزه‌ی نظارتی و هم اجرایی ، به قدری قوی نیستند که وقوع چنین مواردی پیشگیری کنند. وی ادامه داد: تنها در صورتی نهاد های نظارتی به درستی به وظایف خود عمل خواهند کردکه قانون ، پشتیبان مناسب و قدرتمند آن‌ها باشد. وی با طرح این پرسش که " چرا قانون باید اجازه دریافت حقوق ده ها میلیونی را به یک کارگزار بدهد؟! " بیان کرد :
 شاید ما در جامعه شاهد اختلاس‌های مختلفی باشیم ولی حداقل نباید قانون اجازه‌ی صدور چنین فیش‌هایی را بدهد. چرا باید جایگاه حقوقی و نظارتی فقط به جایی ختم شود که ناظر فقط بگوید این امر مغایر با قانون است و از اقدام و اعمال چارچوب های حاکمیت کوتاهی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه احتمال بی‌خبر بودن مسئولین از حقوق های نجومی بسیار نامحتمل است ، بیان کرد : چرا جامعه باید به جایی برسد که نهادهای نظارتی به خاطر کم‌توانی و ناتوانی در مواجهه و حل این معضلات دست به دامن رسانه ها شوند تا شاید با رسانه‌ای کردن اینگونه اتفاقات، مراجع قانونی شاید بتوانند با جدیت پیگیری نمایند.

وی با بیان اینکه بایستی یک پاکسازی در همه‌ی حوزه‌ها بخصوص در اقتصاد صورت گیرد افزود : با رسانه‌ای شدن حقوق های نجومی ، این مسئله به مطالبه‌ی عمومی مردم بدل شده و مسئولین بایستی تصمیم بگیرند که آیا همکاری و حمایت مردمی را می‌خواهند یا لگد مالی ارزش های انقلاب و خودسری و قانون‌شکنی را !

وی افزود :دولت می بایست به شعار عدالت‌طلبی پایبند بوده و بدان عمل کند تا بتواند از بروز اتفاقات مشابه پیشگیری کند.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که "آیا خدشه وارد شده به اعتماد مردم به حکومت در مسئله حقوق های نجومی قابل جبران است؟ " بیان کرد:

مردم ما در بسیاری عرصه‌ها اثبات کرده‌اند که به موازین جمهوری اسلامی ایران پایبند هستند و در بسیاری مشکلات صبر کرده‌اند. وی گفت : یکی از خوش‌شانسی های اینگونه مسئولین همین برخورد صبورانه‌ی ملت ایران است! اما اینگونه هم نیست که همه‌ی آحاد مردم متوجه تفاوت رفتار و عملکرد برخی از مسئولین  با اصول و گفتمان انقلاب اسلامی باشند  ، بلکه برخی این مسائل را از چشم  انقلاب و جمهوری اسلامی دیده و حتی به قیاس اشتباه بین رژیم طاغوت و انقلاب اسلامی می افتند که این خود بزرگترین ظلم در حق این نظام است
 وی ادامه داد: مسئولین بایستی  توجه داشته باشند اشتباهاتشان به پای حکومت نوشته می‌شود.

انتهای پیام/
 
©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved