کد خبر: 26922 تاریخ انتشار : 1395/2/27-8:31:15

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:
حقوق 60 درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق 60 درصد از بازنشستگان تأمین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است، گفت: نیاز است حقوق این قشر عادلانه افزایش یافته و حداقل حقوق کمتر از یک میلیون تومان نباشد.

به گزارش سایت بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو،محمداسماعیل سعیدی، با تاکید بر ضرورت افزایش منطقی و عادلانه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری، اظهار داشت: بهتر است مسؤولان تامین اجتماعی در همین راستا به بازنشستگانی که زیر یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند توجه جدی داشته به طوری که حقوق آنها کمتر از حداقل میزان برای تامین معیشت یک زندگی سطح متوسط کمتر نباشد.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به گونه ای باشد که در افزایش قدرت خرید آنها تاثیر داشته باشد، گفت: از آنجایی که حقوق 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است بنابراین هر گونه تصمیمی در مورد افزایش حقوق این قشر باید کارشناسانه، منطقی و در بهبود وضعیت زندگی آنها تاثیرگذار بوده و کمتر از یک میلیون تومان نباشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با یادآوری اینکه به طور میانگین از سال 92 تا سال 95 حدود 67 درصد قدرت خرید بازنشستگان تامین اجتماعی کاهش پیدا کرده، افزود: افزایش قدرت خرید بازنشستگان مستلزم برنامه ریزی مناسب در راستای افزایش حقوق منطقی آنها است.

سعیدی وضعیت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی را بسیار اسف بار خواند و گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد وضعیت آنها نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم خواهد شد؛ در راستای بهبود منزلت اجتماعی و اقتصادی این قشر باید گام های اساسی برداشته شود.

©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved