کد خبر: 34995 تاریخ انتشار : 1395/6/23-14:9:26

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز؛
اگر حقیقت ولایت فقیه را درک نکنیم وقایع عاشورا تکرار می‌شود/ اجرای 83 برنامه در دهه ولایت و امامت
حمیدی اظهار کرد: برای انتقال پیام و حقیقت غدیر باید با به کارگیری قالب های متعددی ورود کرد وگرنه این اتفاق بزرگ به فراموشی سپرده شده و وقایعی چون عاشورا به وجود خواهد آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام احمد حمیدی در آستانه‌ی عید غدیر خم در جمع خبرنگاران ضمن تشریح اهمیت غدیر و مساله‌ی جانشینی پیامبر(ص) گفت: متاسفانه مردم و به خصوص قشر خواص که عمری را با پیامبر(ص) زیستند ماجرای غدیر را فراموش کرده یا خود را به فراموشی زدند و شیرینی پست و مقام دنیوی آنان را از پیام غدیر غافل کرد.

وی افزود: ولایت فقیه در ادامه‌ی حقیقت غدیر است که اگر آن را مطرح نکنیم اتفاقاتی بدی خواهد افتاد، همان طور که در اثر غفلت از امامت و ولایت، عاشورا رخ داد و در امت اسلام تشتّت به وجود آمد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: یکی از پیام‌های عمده‌ی غدیر ضرورت اتحاد بین مسلمانان است که مردم ولایتمدار ایران به خوبی آن را دریافت کردند و به برکت همین اتفاق شاهد امنیت، آرامش و همبستگی در کشور اسلامی مان هستیم.

وی در بیان برنامه‌های مجموعه‌ی فرهنگی شهرداری به مناسبت دهه‌ی امامت و ولایت، توضیح داد: بدین مناسبت 83 عنوان برنامه در تمام مناطق شهر به اجرا در می‌آید که از جمله آن می‌توان به نورافشانی شهر در شب غدیر، اجرای 12 جنگ شادی، برگزاری جشنواره نقاشی برای کودکان، برگزاری جشنواره ورزشی بانوان، اجرای 14 همایش تبیینی جهت اعلام پیام غدیر و خطبه‌ی غدیریه، همایش پیاده روی خانواده‌های مجموعه‌ی شهرداری، تجلیل از خادمان و پیشکسوتان هیئت های عزاداری و سادات بسیجی و علماء اشاره کرد.

حمیدی ادامه داد: برگزاری مسابقات متعدد مثل کتابخوانی، دلنوشته، نقاشی، ورزشی و غیره برای سنین مختلف از برنامه های دیگری است که به مناسبت عید بزرگ غدیر تدارک دیده‌ایم.

وی توضیح داد: علاوه بر این در برنامه زنده‌ی تبریزیم به 50 نفر از شهروندان به قید قرعه هدایایی به عنوان عیدانه اعطا می‌شود.

معاون فرهنگی هنری شهردار تبریز اظهار کرد: برگزاری سه نمایشگاه از جمله نمایشگاه صنایع دستی در ائل گلی در کنار تشکیل نشست های فرهنگی هنری مثل محافل شعر از دیگر برنامه های شهرداری در دهه‌ی امامت و ولایت است.

وی همچنین برگزاری ویژه برنامه جشنواره خادمین شهر را حائیز اهمیت دانست و گفت: این جشنواره با شرکت بیش از 2500 نفر موجب کشف استعدادها و توانایی بالقوه شده است که اختتامیه آن در روز عید غدیر برگزار شده و از برگزیدگان تجلیل به عمل می‌آید.

حمیدی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت افزایش جمعیت، از برگزاری مراسم تجلیل از سالمندان به عنوان سرمایه های اجتماعی خبر داد.

انتهای پیام//

©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved