کد خبر:83853 تاریخ انتشار : 1396/7/5-9:8:19
خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در مناطق محروم؛
گروه جهادی شهید کاظمی در قالب چهار گروه پزشکی،دامپزشکی،فرهنگی و عمرانی در شهرستان هوراند حضور یافتند
داریوش اعلامی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در گفتگویی اختصاصی به تشریح فعالیت های دانشجویان جهادگر پرداخت و گفت : گروه جهادی شهید کاظمی دانشگاه امسال متشکل از چهار گروه پزشکی ،دامپزشکی ،فرهنگی و عمرانی به مناطق محروم شهرستان هوراند اعزام و به خدمت رسانی مشغول شدند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/83853

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز امسال تابستان هم در قالب گروه های جهادی به مناطق محروم و روستا های شهرستان هوراند اعزام شده بودند که توانستند آمار قابل توجهی در سطح کشوری ارائه نمایند.
                                                                                                                                                                                                                                                                  داریوش اعلامی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز  در گفتگویی اختصاصی به تشریح فعالیت های دانشجویان جهادگر پرداخت و گفت : گروه جهادی شهید کاظمی دانشگاه امسال متشکل از چهار گروه پزشکی ،دامپزشکی ،فرهنگی و عمرانی به مناطق محروم شهرستان هوراند اعزام و به خدمت رسانی مشغول شدند.
 
وی گفت : گروه پزشکی ما متشکل از سه گروه سی و پنج نفره که شامل دانشجویان پزشکی ،مامایی، هوشبری ،دندان پزشکی و آزمایشگاه بودند که هر گروه به مدت سه روز به فعالیت هایی همچون ویزیت رایگان ،غربالگری و پایش ، آموزش پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ،آزمایش های قند ،خون و سرطان و پخش اقلام دارویی پرداختند.

photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۴_۰۸-۲۰-۰۲.gif
 
وی افزود: به منظور حفظ بهداشت دهان و دندان گروه جهادی شهید کاظمی اقدام به توزیع مسواک خمیردندان و دهانشویه میان 3000 نفر کردند 


اعلامی در ادامه به تشریح فعالیت های گروه دامپزشکی اشاره کرد و گفت : گروه دامپزشکی ما متشکل از ده نفر جهادگر که در دو دوره اواسط تیر ماه و اوایل شهریور ماه به روستا ها اعزام شدند که در دوره اول به مدت هفت روز در هشت روستا و دوره دوم به مدت هفت روز در شش روستا به خدمات رسانی هایی همچون آگاه سازی دامداران در باب بیماری های مشترک بین انسان و حیوان، واکسیناسیون پنج هزار دام سنگین و سبک ، سم پاشی جایگاه نگهداری حیوانات و سم پاشی ده هزار متر مربع زمین پرداختند.
 
photo_۲۰۱۷-۰۷-۰۹_۱۳-۰۹-۳۳.gif  photo_۲۰۱۷-۰۷-۰۹_۱۳-۰۹-۳۸.gif

وی در ادامه گفت : با هماهنگی مسئولین شهرستان هوراند جهاد گران به بازدید از قصابی ها و غذاخوری های این شهرستان نیز پرداختند .
  
 مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز در تشریح اقدامات فرهنگی به فعالیت دانشجویان در زمینه های آموزشی و فرهنگی اشاره کرده و گفت : ده نفر از دانشجویان به مدت هشت روز در چهارده روستا بزرگ به کارهایی همچون آموزش قرآن نقاشی احکام مشاوره قبل ازدواج و مبحث استحکام خانه پرداختند.

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۱۵-۲۹-۱۷.gif

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۱۵-۲۸-۵۱.gif
 
  اعلامی به فعالیت عمرانی این دانشجویان پرداخت و گفت : بیست دانشجو به مدت یک ماه در روستا ازناب خالصه هوراند خانه ای با زیر بنا پنجاه متر مربع برای یک پیرزن و پیرمرد از کارافتاده ساختند.
 
وی ادامه داد : دانشجویان جهادگر به نازک کاری ( گچ کاری ،کاشی کاری ،سیم کشی و... ) یک مسجد در روستای قره قیه پرداختند.
 
photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۱۵-۴۲-۲۵.gif

photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۰_۱۵-۴۵-۳۲.gif

مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز در آخر به فعالیت های مذهبی این دانشجویان اشاره کرد و گفت : دیدار با خانواده شهید حسین گوزلزاده و برگزاری مراسم زیارت عاشورا در معراج شهدا این شهرستان از جمله برنامه های این دانشجویان جهادگر بود.

photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۴_۰۸-۱۱-۴۶.gif

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...