کد خبر:80290 تاریخ انتشار : 1396/5/7-7:40:2
فرمانده سپاه عاشورا در آیین معارفه‌ی مسئول جدید بسیج اساتید استان مطرح کرد؛
کم‌کاری نخبگان در تبیین اقتصاد مقاومتی و سوء استفاده دشمن از خلاء موجود
سردار کریمیان اظهار داشت: بحث عدالت و توحید به شدت در معرض خطر است و ما باید از تمامی تریبون‌ها و جایگاه‌های موجود برای ترویج عدالت تلاش کنیم، بدون ترویج و برپایی عدالت، باقی ماندن نظام بعید است.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/80290
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، آیین معارفه‌ی مسئول جدید بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی پیش‌ از ظهر امروز با حضور فرمانده سپاه عاشورا، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و جمعی از اساتید دانشگاه‌ها در سالن استاد شهریار دانشگاه تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام خدیوی در این آیین به ضرورت گفتمان‌سازی توسط نخبگان و اساتید اشاره کرد و گفت: گفتمان‌سازی توسط قشر نخبه‌ی جامعه ضروری است و اساتید دانشگاه وظیفه‌ی خطیری در این حوزه بر عهده دارند.

                   photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۵_۱۲-۵۳-۰۹.jpg

وی خاطرنشان کرد: بسیج اساتید یک نگاه بلند مدت است، همه وظیفه داریم در راستای رشد و اعتلای این نگاه کمک تلاش کرده و در مسیر اسلامی شدن دانشگاه گام برداریم.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: همه‌ی ما از امروز با تفکر و نگرش بسیجی به مسئول جدید بسیج اساتید استان کمک کنیم تا بتوانند در راستای اهداف انقلاب اسلامی، اقدامات کافی را انجام دهند.

سردار غلام‌عسگر کریمیان دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانش به نقش کلیدی بسیج اساتید به دلیل درگیر بودن با قشر نخبگان اشاره کرد و گفت: اساتید در مقابله با جنگ نرم دشمن نقش اساسی دارند و در واقع سرداران جنگ نرم هستند.

وی افزود: شما اساتید می‌توانید با انسجام و یکپارچه کردن افسران و سربازان جنگ نرم، آن‌ها را به سوی اهداف انقلاب هدایت کنید که این اهداف به شدت مورد شبیخون دشمن قرار گرفته‌اند. گفتمان‌سازی بخصوص در جهت تبیین افکار عمومی با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، یک امر بدیهی است که متأسفانه در این قضیه با کم‌کاری‌های عمده‌ای روبرو هستیم.

کم‌کاری نخبگان در تبیین اقتصاد مقاومتی و سوء استفاده دشمن از خلاء موجود

فرمانده سپاه عاشورا تصریح کرد: در بحث تبیین اقتصاد مقاومتی که نسخه‌ی شفابخشی برای وضعیتی معیشتی کشورمان بود، با کم کاری نخبگان مواجهه شدیم که دشمن با سوء استفاده از خلاء موجود و در یک عملیات رسانه‌ای وسیع، آن را اقتصاد ریاضتی معرفی کرد که اینگونه مسائل بیانگر این است که جای کار زیادی در این حوزه‌ها داریم.

کریمیان با بیان اینکه دشمن به طُرق مختلف دست به ایجاد ناامنی ذهنی می‌زند، خاطرنشان ساخت: دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام جمهوری اسلامی در مسیر حرکتی قطار انقلاب اختلال ایجاد کرده، آن را دچار وقفه کرده و یا کانالیزه می‌کنند.

تولید قدرت برای رهبری، یکی از وظایف اصلی بسیج اساتید

وی تولید قدرت برای رهبری با شاخص‌های مختلف را یکی دیگر از وظایف اصلی بسیج اساتید دانست و افزود: شاخص‌های اقتدار این کشور کاملاً تعریف شده است، اگر بخواهیم در امنیت کامل به سر ببریم و زمینه‌ی توسعه‌ی همه جانبه‌ی کشور را فراهم کنیم، باید تولید قدرت بازدارندگی کنیم که به‌وسیله‌ی حضور مردم در صحنه، اتحاد و انسجام  آن‌ها میسر است.

تلاش دشمن برای ایجاد دوقطبی بین دولت و رهبری

فرمانده سپاه عاشورا بیان داشت: مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب، تنها دوقطبی موجود در کشور دوقطبی انقلابی و ضد انقلابی است و دو قطبی دیگری به غیر از آن وجود ندارد. دشمن تلاش زیادی می‌کند که علاوه بر دوقطبی‌هایی که ایجاد کرده است، دوقطبی بین رهبری و دولت را ایجاد کند که متأسفانه بعضی از ما نیز گرفتار این موضوع شده‌ایم.

شهادت طلبی یعنی ایستادن تا پای جان در راه حفظ ارزش‌های انقلاب

سردار کریمیان از روحیه شهادت طلبی به عنوان اساسی ترین شاخص در مقابله با دشمن یاد کرد و بیان داشت: بعضاً این روحیه را بد معنی کرده و معتقدند این روحیه یعنی بدون توجه به اصول نظامی، در مقابل دشمن قرار گرفتن؛ در حالی که این اصلا درست نیست و شهادت طلبی به این معنی است که تا پای جان در راه حفظ ارزش‌های انقلاب ایستادگی کرده و اگر لازم باشد از جان خود نیز بگذریم. بسیاری از تاکتیک‌های نبردِ دوران دفاع مقدس در بسیاری از مراکز نظامی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهادت و عزت طلبی به معنای جنگ‌طلبی نیست

وی تأکید کرد: بحث عدالت و توحید به شدت در معرض خطر است و ما باید از تمامی تریبون‌ها و جایگاه‌های موجود برای ترویج عدالت تلاش کنیم، بدون ترویج و برپایی عدالت، باقی ماندن نظام بعید است. با سر دادن شعار هیهات من الذله زیر بار یزیدیان زمان نمی‌رویم ولی این مسئله به معنی جنگ‌طلبی نیست که وظیفه‌ی نخبگان در جهت ترویج این مسئله کا ما عزت طلب و شهادت طلب هستیم، بسیار سنگین است.

موضوع "عمل به‌هنگام" یکی از بحث‌های اساسی چند دهه‌ی اخیر است

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: آن زمانی پیرو واقعی رهبری خواهیم بود که بیانات‌ ایشان را به موقع شنیده و عمل کنیم. بحث عمل به هنگام یکی از بحث‌های انقلاب اسلامی و حتی پنج دهه‌ی اخیر است. ما تجربه‌ی صلح امام حسن (ع) را در تاریخ داریم و با مطالعه‌ی آن فهمیدیم که اگر مولایمان به تعداد انگشتان دست یار و یاور داشتند، زیر بار صلح با یزیدیان نمی‌رفتند. هر موقع صحبت‌های امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب را شنیده و به موقع عمل کردیم، موفق و پیروز شدیم و هر زمانی خوب نشنیدیم، یا به موقع و خوب عمل نکردیم؛ دچار مشکل شده و موفق نشدیم.

کریمیان تأکید کرد: راضی شدن به وضعیت فعلی مساوی است با افول انقلاب؛ باید افق پیش‌رو را بنگریم و با تمام وجود برای رسیدن به اهداف و آرمان‌ها تلاش نماییم.

گفتنی است در این مراسم حسین جدیری با دریافت حکم مسئولیت خود از فرمانده سپاه عاشورا، عهده‌دار مسئولیت سازمان بسیج اساتید استان آذربایجان‌شرقی شد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...
ديگر خبرها