کد خبر:72914 تاریخ انتشار : 1396/2/24-13:24:51
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی تأکید شد؛
چرا کسانی صلاحیت می‌گیرند که علاوه بر مراجع چهارگانه، مردم عادی نیز از کثافت‌کاریهایشان باخبرند؟
دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان در واکنش به تایید صلاحیت‌های مورد دار توسط هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها که موجب احراز صلاحیت افراد پرونده‌دار شده است،بیانیه‌ای را منتشر کردند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/72914

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان آذربایجان‌شرقی در خصوص تایید صلاحیت های مورددار برای شورای شهر پنجم بخصوص در کلانشهر تبریز، بیانیه‌ای را صادر کردند که متن آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی از ابتدا بر پایه مبارزه با ظلم و جور و فساد تشکیل شد و از همان مطلع بر گرفتن حق مظلومین و مستضعفین از ظالمین و مستکبرین تاکید داشت،  بر سلامت کارگزارانش بسیار اهمیت می داد و مواظب بود از ابتدا که زمام امور مسلمین به دست نااهلان نیفتد، تصاحب پست های دنیوی را سکویی برای رسیدن به مدارج اخروی می شمرد و بر همین اساس بود که مسئول را جایگزین ارباب نمود و همان مسئول را خادم و نوکر مردم قرار داد . ساز و کارهای نظارت نیز تضمینی برای تحقق این مهم است و ایجاد سیستم های عریض و طویل نظارت برای این است که سنجش منتخبین از بین کسانی باشد که لیاقت نوکری صاحبان اصلی انقلاب را دارند . 

در انتخابات شورای شهر، هرچند سازوکار نظارت و احراز صلاحیت متفاوت از سایر انتخابات هاست ولی همین هدف در این نیز بایستی مطمع نظر قرار گیرد،  باید افرادی به فینال رقابت برای تصدی منصب اداره امور مردم وارد شوند که دستشان تا مرفق آلوده به بیت المال نباشد، افرادی چشم پاک و دلپاک که قبلا بی نظری خود را اثبات کرده باشند و رایحه خدمت به محرومین ار آنان به مشام برسد .

نمیدانیم اکنون چه بر سر مسئولین احراز صلاحیت افراد آمده که افرادی از سیستم نظارتی و اجرایی انتخابات شورای شهر، صلاحیت کسب می کنند که مراجع چهارگانه که سهل است، مردم عادی نیز از کثافت کاریهای آنان خبر دارند. 

فردی که ردپای وی در تمام پرونده های مشهور فساد شورای شهر تبریز وجود دارد و در اعترافات مجرمین و متهمین همه به نقش وی اشاره کرده اند کسب صلاحیت می کند، فردی که دادستان علیه وی اعلام جرم کرده و در هیئت نظارت استانی رد صلاحیت شده، با اعمال نفوذ از هیئت نظارت مرکزی اخذ صلاحیت می کند . فردی که آشکارا پرونده دارد به لطف وابستگی به یک لیست تکرار شده از تهران صلاحیت می گیرد، کسی که با پنج رای در هیئت نظارت استانی رد شده به لطف دوستان حاضر در جریان مذکور به جرگه ممتحنین می پیوندد و تعداد اینگونه افراد نه یک نفر بلکه ده نفر است. البته این روال تایید صلاحیت کمابیش جز در تبریز در سایر شهرهای استان نیز مصداق دارد . 

ما دانشجویان بسیجی ضمن حمایت از استعفای انقلابی اعضای هیات نظارت استانی و دعوت از سایر تشکلهای دانشجویی برای حضور در سنگر مطالبه عدالت،  از هیئت مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی که بدون توجه به مستندات رای مراجع استانی این افراد معلوم الحال را دوباره تایید صلاحیت کرده اند، می خواهیم که قبل از صدور حکم تایید صلاحیت، خدا را در نظر بگیرند و امورات مردم را در ید کسانی که سابقه سوء استفاده از قدرت و دست اندازی به بیت المال را دارند قرار ندهند و مطمئن باشند که جریان اصیل دانشجویی از این خطا به راحتی نخواهد گذشت  و نخواهد گذاشت که امورات شهر و بودجه چندهزار میلیاردی آن طعمه ای باشد در دست عده ای برای چپاول و صدالبته در صورت عدم تغییر به نفع مردم حتما شاهد روشنگریهای بیشتر از این طیف فساد که قرابتی با محرومین و مستضعفین ندارند، خواهید بود . 

و از مردم غیور و آزاده تبریز می خواهیم که در انتخاب خود دقت وافر به خرج دهند و حق این زالو صفتان و اذناب آنها  و ساکتین بر عمل آنها را که متاسفانه دوباره برای نشستن بر منصب قیمومیت مردم خیز برداشته اند، کف دستشان بگذارند و اگر سیستم نظارتی یارای ردصلاحیت اینان را ندارد، خود وظیفه حراست از بیت المال را برعهده بگیرند و برای همیشه تاریخ صلاحیت تکیه زدن بر مسند نمایندگی را از آنان اخذ کنند تا دیگر بار شاهد دزدی افرادی از سهم فقرا و یتیمان و بی خانمانان نباشیم تا با این رد صلاحیت مردمی، حیثیت و آبروی رفته از تبریز به جهت دزدی چند عضو از اعضای شورای چهارم آن، شاید جبران گردد.

فانتظروا انی معکم من المنتظرین
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...