کد خبر:74634 تاریخ انتشار : 1396/3/30-14:53:17
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور؛
پیرامون تحریم های جدید امریکا
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور پیرامون تحریم های جدید امریکا بیانیه ای صادر کرد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74634
بسمه تعالی
 
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور پیرامون تحریم های جدید امریکا

آن هنگام که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، نظامات منطقه برهم خورد و معادلات حاکم در جهان تغییر کرد. کسانی که خود را کدخدا می دانستند با جریان جدیدی مواجه شدند که با منطقی مستدل و قلبی مطمئن و اراده ای راسخ اعتقادات خود را پیش می بردند. دیری نپایید که کدخدایان و کدخدا باوران منافع خود را در خطر دیدند و کوشیدند تا به انحای مختلف انقلاب اسلامی را نابود یا در صورت عدم توفیق از ریل اصلی خارج نمایند.  مردم ایران اسلامی و ادراک درست از دشمن و فهم دقیق از طراحی های دشمن به مقابله ی با آن پرداختند تا به امروز که با گذشت قریب به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، توانسته اند خود را تبدیل به قدرتی سیاسی نظامی در منطقه و قدرتی گفتمانی در عرصه جهان نمایند که اندیشه های آنان امروز از امریکای لاتین تا قلب اروپا از افریقا تا نقاط دور افتاده ی آسیا مورد مداقه است.

تجربه ی چهل سال گذشته نشان داد که دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد حتی اگر نامه ی پر از حقارت مانند نامه ی 2003 رئیس جمهور وقت را هم برای دشمن بفرستیم، اگر دم از گفتگو و تعامل بزنیم او دشمنی خود را دنبال خواهد کرد و مترصد ضربه زدن است. امروز بار دیگر تجربه تاریخی تکرار شد. چند سالی است که دولت به بهانه ی حل مشکلات اقتصادی، مذاکره با دشمن را بصورت جدی در دستور کار قرار داد و بنابه گفته ی رئیس دولت با حالت خوشبینانه به مذاکره با دشمن پرداخت، بادشمن خندید، با دشمن تلفنی صحبت کرد، با دشمن قدم زد و نهایتا متنی را با جشن و شادی بنام برجام، که ماحصل تمام آمد و شدها بود تصویب کرد.  

در همین حین که دولتمردان با خوشبینی و حتی در برخی مواقع با اعتماد به دشمن پای میز مذاکره و تصمیم گیری می رفتند عده ای از دغدغه مندان انقلاب و کشور به نقد قرارداد بسته شده می پرداختند ولی دولتمردان برعکس رفتاری که با دشمن داشتند با دوستان از سر لجاجت و توهین وارد می شدند. بی سواد، لبوفروش، بی شناسنامه، لرزان، ترسو و... ادبیاتی بود که خوشبینان به دشمن در قبال دوستان استفاده می کردند.

دولت انتظار داشت با تصویت برجام تحریم های اقتصادی برداشته شود. رئیس جمهور ترک خوردن دیوار تحریم ها و گشایش اقتصادی را نوید داد. اما امروز بعد از گذشت بیش از چهار سال امروز شاهد عهد شکنی امریکای فریبکار هستیم که دیگر نه تنها تازگی ندارد که تبدیل به یک روند عادی شده است.  سنای امریکا با رای بالایی تنظیم تحریم های جدید علیه ایران را تصویت نموده است که اگر آن را جزو بزرگترین مجموعه تحریمی آمریکا علیه کشورمان بدانیم گزافه نگفته ایم. برآوردها احتمال رای آوری آن در کنگره را نیز بسیار بالا می داند.این در حالی است که وضع هرگونه تحریم در هر سطح  به هر بهانه ای( حتی بهانه های خودساخته تروریسم و حقوق بشری) توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات نقض برجام تلقی شده و دولت محترم موظف است مطابق بند 3 مصوبه مجلس اقدام های لازم را انجام داده و فعالیت های برجام را متوقف کند.هر چند اقدام اخیر اولین گام آمریکایی ها در جهت نقض برجام نبوده است و قبلتر از آن نیز به استناد اظهارات وزیر محترم امور خارجه طرف غربی بارها و بارها روح و جسم برجام را نقض نموده است.

 امروز دولت باید بدون فرافکنی  پاسخگوی خلاهای موجود در متن برجامی باشد که مدتها از آن به عنوان شاه کلید حل مشکلات داخلی و خارجی یاد میکرد. ؟ آقایانی که برجام را به آفتابی تابان تشبیه میکردند و رفع  همه مشکلات کشور را به برقراری و ثبات آن گره میزدند. امروز گزارش دهند چه اتفاقی افتاده است؟

آقای رییس جمهور که پیش از اجرایی شدن برجام وعده لغو تمامی تحریم های مالی، بانکی، تسلیحاتی و اشاعه ای را در مقابل دوربین ها به ملت شریف ایران دادند  این بد عهدی دشمن را چگونه پاسخ خواهند داد؟

نشریات و روزنامه ها و رسانه هایی که در راه رسیدن به توافق هسته ای از هیچ ترفندی جهت بزک کردن چهره جنایتکارانه طرف مقابل فروگذاری نکردند و تا میتوانستند به منتقدین و دلسوزان آینده کشور تحت عناوین مختلف تاختند امروز چه پاسخی به افکار عمومی خواهند داد؟

اکسیر برجام که قرار بود تهدیدات را برطرف نماید، خاک را طلا و در یک کلام معجزه کند، چرا مدام تهدیدات و موانع را تکثیر و تشدید و طلایمان را خاکستر و سیمان می‌نماید؟! با این وضع چگونه و چرا عده‌ای به جای اصلاح فکر و توبه عملی و عذرخواهی از ملت به برجام‌ها و شبه‌برجام‌های دیگر نیز می‌اندیشند؟!

اینکه تلاش کنیم اشتباهات فاحش خود در اعتماد به یک طرف بدعهد و خبیث را با جنجال های رسانه ای مخفی کنیم و با بی شرمی اینبار توان دفاعی و اصول انقلاب اسلامی را هدف قرار داده از آنها به عنوان موانع تحقق برجام یاد کنیم. مصداق عینی فرار از مسئولیت و پاک کردن صورت مسئله است.

امروز دانشجویان انقلابی از دولت می خواهند نسبت به ادامه ی برجام یا توقف آن اعلام نظر نموده و مشخص نماید خسارات وارده از این توافق بر کشور چگونه و با چه هزینه ای برطرف خواهد شد؟

در پایان یادآور میشویم. اینجا جمهوری اسلامی است. این کشور و این انقلاب به بهای ناچیزی به دست نیامده است که عده ای در جهت حفظ منافع حزبی و جناحی خود هر گونه که مایل باشند از سرمایه های ملی کشور هزینه کنند و پاسخگوی هیچ کس و هیچ چیزی هم نباشند و زمانی که به نتایج وعده داده شده نرسند مجددا با اعتماد به نفسی کاذب انگشت اتهام به سوی دیگران دراز کنند. قطعا بر همه مراجع قانونی و ذی صلاح که در امر نظارت بر اجرای صحیح برجام شریک هستند.انتظار میرود صادقانه و شفاف به مواردی که باعث نقض روح و جسم برجام شده بپردازند و علاوه بر گزارش به افکار عمومی راهکارهای مناسب جهت انجام اقدام متقابل در برابر طرف های غربی را ارائه دهند.مطمئنا در راس همه نهادهای مذکور، هیئت نظارت بر اجرای صحیح برجام قرار دارد که به زعم دانشجویان بسیجی تا کنون نیز قصور زیادی در وظایف محوله خود مرتکب شده و نتوانسته است به خوبی از منافع کشورمان حفاظت کند.امید است آقایان دست اندر کار اینبار برای افکار عمومی ارزشی واقعی قائل شده و نسبت به خطراتی که منافع ملی را در سطح بین الملل تهدید میکنند و البته پیرامون عملکرد خودشان پاسخی شفاف ارائه کرده و به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای متوجه اولویت های اصلی کشور باشند.

والسلام علی من اتبع الهدی


 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: