کد خبر:63688 تاریخ انتشار : 1395/11/6-13:24:26
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان؛
دانشگاه باید در زمینه برخورد انقلابی با برخی جریانات کوته نظر با بسیج همراه باشد
طاهری گفت: بسیجی بن بست ندارد ، آینده ازآن تفکر انقلاب اسلامی و ما به عنوان بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه نباید متوقف شویم تاثیر گزاری در ابعاد بین المللی مد نظر ماست به خصوص باید مزیت نسبی هم جواری با همسایه شمالی شیعه نشین جمهوری آذربایجان را مد نظر داشت.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/63688
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، محمد طاهری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در مورد فعالیت های بسیج دانشگاه خود توضیح داد: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در طول سال برنامه های متنوعی را در زمینه های فرهنگی سیاسی علمی و همچنین مناسبت های مذهبی و ... انجام می دهد.

وی افزود : در حوزه معاونت فرهنگی و در زمینه دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی می توان به نشست دانشجویی مدافعان حریم و تولید محتوا در این زمینه مثل تولید نرم افزار اندروید شهدای مدافع حرم استان ، یادوراه شهدای دانشجو منطقه ، و برنامه سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه اشاره نمود. البته  هر هفته مراسم غبار روبی و زیارت حضرت زهرا در جوار شهید گمنام دانشگاه جزو برنامه های محوری و ثابت بسیج دانشگاه می باشد.

وی مطرح کرد: در زمینه هنری و ادبی با توجه به تاکیدات حضرت آقا مبنی بر ورود به عرصه  هنر از سوی نیرو های ارزشی اقدام به تشکیل گروه هنری فانوس نمودیم که در زمینه تئاتر و کارهای هنری از گروه های فعال دانشگاه به حساب می آید. تا کنون نیز اجراهای متعددی با موضوع شهدای مدافع حرم و فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه های مختلف  داشته که با استقبال دانشجویان همراه بوده است.

وی گفت : یکی دیگر از کارهای که مورد استقبال واقع شد اکران فیلم های ارزشی مانند بادیگارد بود که با استقبال دانشجویان واقع شد و سعی کرده ایم اکران خوابگاهی فیلم های ارزشی و به خصوص طنز سیاسی دکتر سلام را در مقاطع مشخص در دستور کار داشته باشیم.

طاهری ادامه داد: باید  به برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی ، کنگره ملی شهدای دانشجو استان آذربایجان شرقی نیز اشاره نمود که با حضور پرشور تمامی نشریات تشکل ها دانشجویی با گرایش های سیاسی مختلف در دانشگاه های استان همراه  بود، اشاره نمود . فاز اول جشنواره امسال در محدوه استان با حضور آقای باستان معاون سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد و ان شاالله فاز دوم جشنواره در قالب منطقه شمالغرب و بخش بین المللی در سطح کشور های همسایه شمال کشور و هم جوار  استان برگزار خواهد بود .

وی اظهار داشت: مهمترین برنامه بسیج دانشگاه در بخش فرهنگی اردو های راهیان نور است که الحمدالله هر ساله دهه آخر اسفندماه در مناطق کربلای ایران بمدت هفت روز و ظرفیت هشت الی نه اتوبوس برگزار می شود که تاثیر بهسزایی در فضای دانشجویی داشته و در خور توجه است هرچند توان فرسا و نیازمند کار جهادی است.  

وی بیان کرد: فعالیت ها در زمینه علمی را میتوان به  دو بخش  تقویت تحصیلی و علمی و پژوهشی تقسیم کرد. در بخش تحصیلی ، برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی درسهای مورد نیاز رشته های تحصیلی را داشتیم و در بخش علمی و پژوهشی میتوان به کارگاه های اقتصاد مقاومتی ، کارگاه های علمی و آموزشی فوق برنامه ، بازدید های  و اردو های علمی  اشاره نمود.  

وی افزود: در زمینه پژوهشکده بسیج دانشگاه اقدام به  تاسیس « مرکز رشد فناوری های نوین » کرده است که معاونت علمی بسیج دانشجویی در این طرح می کوشد طرح های علمی دانشجویان را جمع آوری کرده و در صورت عملی بودن به مرحله  اجرا و تولید انبوه برساند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: در بخش سیاسی برگزاری نشست های تخصصی در مسائل روز ، تریبون آزاد با موضوعات مختلف و با هدف مطالبه گری را داشتیم که به شدت مورد استقبال عموم دانشجویان دغدغه مند قرار گرفت . تشکیل مرکز آزاد اندیشی نیز  که وظیفه برگزاری کرسی های ازاد اندیشی - تریبون ازاد -تولید محتواهای مورد نیاز را داشت از دیگر اقدامات بسیج است .

طاهری مطرح کرد: یکی از دیگر از اقدامات مهم و تاثیر گذار در این زمینه برگزاری جلسات منظم بین نیروهای ارزشی و انقلابی دانشگاه جهت ایجاد وحدت و عدم موازی کاری بین نیروهای انقلابی دانشگاه بوده که الحمدالله توانسته ایم وحدت بسیار خوبی بین نیروهای انقلابی دانشگاه ایجاد نماییم.

وی در توضیح برنامه های دیگر بسیج دانشگاه گفت: از دیگر کار هایی که براساس دستور ولی امر مسلمین در دیدار دانشجویی ماه مبارک رمضان امسال سفارش شد تریبون های نماز جمعه بود که توانستیم ارتباطات خوبی با ائمه جمعه منطقه برقرار کنیم و همچنین سخنرانی های متعددی در نماز جمعه های شهرهای اطراف ایراد  نمودیم که با استقبال قابل توجه مردم منطقه مواجه  شد و توانستیم بسته خوبی از مطالبه گری در منتطقه بدست بیاوریم .

وی بیان کرد: از دیگر فعالیت این مرکز میتوان به برنامه 16 آذر اشاره نمود که سعی شد سیاست اصلی 16اذر که همان  استکبار ستیزی است را در دانشگاه احیا نماییم و روز 16 آذر  با حضور وزیر اسبق علوم و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آقای دکتر زاهدی برگزار شد.   

وی توضیح داد: نشست بزرگ دانشجوی انقلابی- مدافع حریم با حضور ریاست محترم سازمان بسیج دانشجویی جناب آقای گودرزی برگزار شد.

طاهری مطرح کرد: در زمینه مطالبه گری همچنین میتوان به ارتباط با نمایندگان تاثیر گزار  استان در مجلس اشاره نمود که دوستان مرکز آزاد اندیشی ارتباط  خوبی با نمایندگان مجلس برای پیگیری و رفع مشکلات  مردم در برنامه خود دارند. نامه به استاندار در راستای  اصل 8 قانون اساسی و امر به معروف و نهی از منکر به خاطر عملکرد معاون سیاسی و امنیتی شان نیز از جمله اقدامات مطالبه گرایانه  بسیج دانشجویی بوده است.

وی ادامه داد: زمینه فعالیت های رسانه ای علاوه بر فعالیت های مجازی ، حضور نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه در برنامه های رادیویی و تلوزیونی در قالب میز گرد های دانشجویی و هم چنین حضور در نشست های خبری در خبرگزاری های مختلف از اهم فعالیت های تاثیر گزار بسیج دانشجویی بوده است.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: با توجه به ترم آتی و انتخابات حساس ریاست جمهوری وشورای شهر از مهمترین برنامه های مدنظر در کنار راهیان نور و فعالیت های علمی و پژوهشی از جمله  شهرستانها به دنبال دادن بسته های  سیاسی برای انتخاب نیروهای متعهد و ارزشی در شورای شهر وریاست جمهوری هستیم.تقویت ارتباط با مسئولین و نمایندگان جهت ارائه بسته های مطالبات و مشکلات مردمی اشاره هم در همین قالب است .

وی توضیح داد: در سطح دانشگاه هم سعی مان اینست مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان را بیشتر مورد مطالبه قرار بدیم که با انتقاداتی هم از داخل دانشگاه مواجه میشویم مثلا گفته می شود  این مسائل مربوط به شورای صنفی دانشگاه است نه بسیج اما ما مطالبه حق و حقوق دانشجویی را  وظیفه اول خودمان در سطح دانشگاه میدانیم پیوسته دنبال آن هستیم.

وی گفت: در زمینه آموزشی با توجه به  بیانات رهبری معظم انقلاب در دیدار های سال های اخیر خود با بسیج دانشجویی مبنی بر استفاده از اساتید بااخلاق و پر رنگ نمودن فضاها و شعار ها وظواهر مذهبی در بسیج دانشجویی سعی مان بر این بوده ک تمامی فعالیت های آموزشی خود را با استفاده از اساتید اخلاق و بحث های معرفتی و تربیتی انجام  بدهیم. تا باطن اسلامی در بسیجیان هر چه بیشتر ریشه بدواند .

وی ادامه داد: ازعمده فعالیت های بسیج دانشجویی در این زمینه که با همکاری بخش فرهنگی و آموزش بسیج دانشجویی برگزار می شود برگزاری جلسات هفتگی ادعیه کمیل و ندبه است که در کنار هیئت عاشقان ثارالله و جداگانه برگزار می شود . برگزاری همایش جوانان حسینی در شب شهادت حضرت علی اکبر با حضور اساتید اخلاق استان نیز قابل توجه است و ویژه برنامه های شهادت و ولادت حضرات معصومین هم به همین ترتیب از برنامه های اجرایی بسیج دانشگاه است.

 
طاهری افزود: از دیگر کار های آموزشی و تربیتی برگزاری دوره های تشکیلاتی در  دانشگاه است  که مزین به نام شهید بزرگوار شهید مدنی میباشد که فاز اول این دوره باحضور آقای وجدانی نیا معاونت فرهنگی سازامن بسیج دانشجویی برگزار شد و انشالله بهمن ماه هم دومین دوره تشکیلاتی شهید مدنی در شهر مقدس قم با حضور اساتید برجسته برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت:  بسیجی بن بست ندارد ، آینده ازآن تفکر انقلاب اسلامی و ما به عنوان بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه نباید متوقف شویم تاثیر گزاری در ابعاد بین المللی مد نظر ماست به خصوص باید مزیت نسبی هم جواری با همسایه شمالی شیعه نشین جمهوری آذربایجان را مد نظر داشت . در همین زمینه به زودی اخبار خوشی به گوش خواهد رسید !باید مطالبه گری به سمت تخصصی شدن حرکت کند باید با درک اولویت های کشور مسائل اساسی را مورد پرسش قرار دهیم و مسئولین را پای کار جهادی بکشانیم ، سیتم اداری کنونی با آرمان ها انقلاب فاصله دارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی تبریز در پایان خاطر نشان کرد: در مورد مسئولان دانشگاه باید گفت در زبان همه مجبورند با بسیج همراه باشند ، در عمل هم تا جایی که مقدور باشد به خصوص در زمینه امور مالی همراهی صورت می گیرد ولی آن چه مورد نظر بچه های انقلاب در زمینه برخورد انقلابی با برخی جریانات کوته نظر است به شکل واقعی صورت نمی گیرد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...