کد خبر:39364 تاریخ انتشار : 1395/3/16-12:16:32
یاداشت وارده/رحمان اکبری
نگاهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان شرقی
عذرخواهی و تنبیه متخلفین که به احتمال زیاد برای تیم اجرایی انتخابات استان عیان است کمترین خواسته مردم مظلوم ، مستضعف و زحمت کشیده دیار عالمان و مجاهدان است .
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/39364
بسم الله الرحمن الرحیم 
بالاخره پس از کش و قوس فراوان ، شورای نگهبان سریال انتخابات استان آذربایجان شرقی را تمام کرد و با اعلام نتایج جابجایی در نفرات چهارم و پنجم تبریز و ابطال انتخابات اهر و هریس این ماراتن سخت و نفس گیر را  به خط پایان رساند . 
تغییر نتایج در تبریز به دلیل اختلاف کم آراء نفرات چهارم و پنجم  که تنها فقط 107 رای بود از ابتدا محتمل بود و با توجه به اینکه شمارش آراء به صورت دستی انجام می شود ، این مقدار خطای انسانی به تسامح قابل اغماض است ولی ابطال نتایج انتخابات در دو شهرستان اهر و هریس مسئله ای نیست که بتوان از کنار آن به سادگی گذشت و حرمت آراء مردم می طلبد تیم اجرایی استان برای افکار عمومی جوابهای قابل قبول ارائه نمایند . 
دلیلی که از طرف هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و سخنگوی آن برای ابطال انتخابات این حوزه که دوشهرستان را در بر می گیرد در بادی امر اعلام کرده اند تخلفات و دخالت هاي غيرقانوني تاثیرگذار در نتیجه انتخابات می باشد . 
به بیان ساده تیم اجرایی دولت که در راس آنها فرمانداران اهر و هریس هستند به نفع یکی از کاندیداها در جریان انتخابات دخالت کرده . دخالتی که تاثیرگذار در نتیجه انتخابات بوده است . کاندیدایی که از تبریز به حوزه اهر و هریس کوچ کرد و موفق شد به دور دوم راه یابد . کاندیدایی که در لیست موسوم به امید قرار داشت . همان لیستی که تلویحا مورد حمایت دولت بود . 
اعتراض به نتایج انتخابات در حوزه های رای گیری متفاوت استان و در نهایت تغییر در نتایج اولیه اعلامی باعث شد که سیستم اجرایی انتخابات در برابر افکار عمومی نتواند نمره قابل قبول کسب کند و سبب گردید که نمایندگان دولت تدبیر و امید متهم به ناکارآمدی در حوزه انتخابات گردند .  
مطمئنا یکی از اختیارات هر مدیر در جهت ایفای وظایفی که برعهده دارد ، تغییر و جابجایی در ساختار تیمی هست که کمک حال وی در جهت ایفای وظایف محوله هست . این حق قانونی و عرفی شامل تمام مدیران در هر سطح و موقعیتی اعم از خرد و کلان می شود و صدالبته استانداران نیز به عنوان نمایندگان دولت و مدیران ارشد استان ، شامل استیفای این حق می گردند . 
استاندار حق دارد در چهارچوب قوانین ، تیم اجرایی خود را انتخاب و در زمان مقتضی آنها را تغییر دهد و یا جابجا کند ولی با توجه به آزمون بزرگ پیش روی دولت تدبیر و امید برای انتخابات سال 96 ، شایسته بود اولین واکنش دولت در فضای پس از انتخابات ، به احترام آرای مردم شریف اهر و هریس ،  به جای تغییر در فرمانداری ملکان و انتصاب فرماندار سابق به جای آقای محمود چمنی در سمت مدیرکلی امنیتی و انتظامی استانداری ، در قبال این تخلف بزرگ و آشکار صورت می گرفت . 
تخلفی که باعث شد مردم این دو شهر علیرغم متحمل شدن زحمات فراوان در انتخابات و عمل به تکلیف ، از حق داشتن وکیل در مجلس حداقل تا انتخابات میان دوره ای محروم شوند و چه بسا لطمات جبران ناپذیری در قبال این تخلف به مردم شریف این منطقه و بالاتر از آن به نظامی که حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن هست وارد گردد . 
مطمئنا عذرخواهی و تنبیه متخلفین که به احتمال زیاد برای تیم اجرایی انتخابات استان عیان است کمترین خواسته مردم مظلوم ، مستضعف و زحمت کشیده دیار عالمان و مجاهدان است . 
 تا یار که را خواهد و میلش به که باشد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: