کد خبر:67723 تاریخ انتشار : 1395/11/13-13:11:46
کسب نشان نخل آکادمیک توسط استادیار دانشگاه تبریز؛
نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی فرانسه به استاد دانشگاه تبریز اعطا شد
نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی کشور فرانسه، به الله شکر اسداللهي، استاد گروه زبان فرانسه دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تبریز اعطا شد .
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/67723
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجانشرقی ، نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی کشور فرانسه، به الله شکر اسداللهي، استاد گروه زبان فرانسه دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تبریز اعطا شد . 

این نشان که به محققان، هنرمندان، فیلسوفان، مترجمان، ادبا و اساتید  داده می‌شود، اولین بار به دستور ناپلئون بناپارت در سال 1808 میلادی پایگذاری شده و از آن زمان تاکنون، وزارت آموزش عالی کشور فرانسه هر سال در سراسر دنیا با مطالعه‌ی کارنامه‌ی پژوهشی برخی از پژوهشگران، متفکران و اساتید و هنرمندان، این نشان بین المللی را به تعداد معدودی از آنها اهدا می‌کند .

یادآور می‌شود: در این ارتباط نیز در ایران، تعدادی از نویسندگان، هنرمندان و اساتید، قبلاً این نشان را دریافت نموده اند و در سال های گذشته نیز تعدادی از هنرمندان ایرانی، مترجمان برجسته‌ای که متون ادبی را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کرده‌اند، نویسندگان ایرانی که در عرصه‌ی ادبیات فارسی آثار برجسته‌‍ای از خود به جا گذاشته‌اند، برخی از اساتید ادبیات فرانسه در دانشگاه‌های ایران موفق به دریافت نشان "نخل آکادمیک" شده‌اند.

امسال نیز پس از بررسی کارنامه های پژوهشی برخی از اساتید و مترجمان و نویسندگان ایرانی، این نشان به دو نفر از اساتید ادبیات فرانسه و ترجمه در دانشگاه‌های تبریز و الزهرا اهدا شد که در دانشگاه تبریز این نشان را الله شکر اسداللهی، از گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه دریافت کرده است.

شایان ذکر است: از سوابق علمی، پژوهشی و اجرایی این استاد دانشگاه تبریز از جمله می‌توان به تالیف و ترجمه 9 کتاب، چاپ بیش از 30 مقاله در مجلاتISI  و علمی و پژوهشی، ارایه نزدیک 30 مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین المللی، ... و از سوابق مدیریتی نیز می‌توان به معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، معاونت دانشکده، ریاست دانشکده، مدیریت گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه و ... اشاره کرد .

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...