کد خبر:81520 تاریخ انتشار : 1396/5/28-14:45:29
دکتر حمید منجم مسئول اسبق بسیج دانشجویی علوم پزشکی تبریز مطرح کرد؛
نبود برنامه ریزی مشخص در حوزه گردشگری سلامت استان/ دلالان غیر متخصص در استان صحنه گردانی می کنند
حمید منجم گفت: نقش و صحنه گردانى دلالان غیر متخصص در این عرصه و ورود منفعت طلبانه شخصى در بحث هتلینگ، بیمارستان، خدمات پزشکى و دارو مشکلات عمده ای را بوجود آورده است.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/81520

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، حمید منجم، مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و فعال دانشجویی استان با اشاره به نبود سیستم ساماندهى مشخص براى گردشگران سلامت گفت: مشخص نبودن تشخیص اولیه و برنامه درمانى از پیش تعین شده و نیز نبود برآورد هزینه تقریبى اولیه ترانزیت هتلینگ و درمان و نوع اقدامات درمانى انجام شده گردشگران سلامت، مشکل بزرگی است که در این حوزه هست و باید رفع گردد.

وی یکی از عوامل کاهش این گردشگران را دلالان این عرصه نامید و افزود: نقش و صحنه گردانى دلالان غیر متخصص در این عرصه و ورود منفعت طلبانه شخصى در بحث توانزیت، هتلینگ، بیمارستان، خدمات پزشکى و دارو مشکلات عمده ای را بوجود آورده است.

منجم، نبود برنامه نظارتى برای حضور گردشگران در سطح شهر را غلط ارزیابی کرد و تصریح کرد: این بی نظارتی منجر به انتقال برخى بیمارى هاى مزمن مثل هپاتیت ث به مردم عادى، ولنگارى فرهنگى در سطح شهر و شاید تهدیدات امنیتى در شهر می گردد.

وی یکی از خلا های موجود در این زمینه را عدم برنامه ریزی برای گردشگری دانست و بیان کرد: عدم وجود برنامه گردشگرى سلامت براى دیدار از منابع اصیل آب درمانى و...  موجود در استان و ایجاد نشدن بازار براى محصولات داخلى و شناساندان فرهنگ و صنایع دستى و سوغات محلى استان به گردشگران ضعف هایی است که باید در جهت رفع آن ها تلاش و برنامه ریزی گردد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...