کد خبر:74008 تاریخ انتشار : 1396/3/17-13:49:31
مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان؛
نباید به بهانه ارتباط با دیگر کشورها دین و فرهنگ خودمان را تحت لوای سند ۲۰۳۰ زیر پا بگذاریم
مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از زیر پاگذاشتن قانون و فرهنگ ایرانی اسلامی توسط برخی مسئولان به بهانه ارتباط با دیگر کشورها انتقاد کرد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74008

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، عباس نژاد مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در مورد سند 2030 گفت: این سند با عنوان توسعه پایدار در ساختار آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وارد شده است اما عناصر نفوذی دشمن از غفلت مسئولین در این زمینه سوء استفاده کردهاند محتوای سند مغایر با شئونات آموزش و تربیت اسلامی است که دارد کم کم وارد متون درسی آموزش و پرورش ایران می شود آنچه اهمیت دارد این است که شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس که دو نهاد رسمی مسئول در این زمینه هستند به صورت جدی به قضیه ورود کنند و از عواقب خسارت آن در آینده جلوگیری کنند. 

عباس نژاد در ادامه افزود رئیس جمهور در کنفرانس خبری خود پس از پیروزی در انتخابات جلوی دوربین ها اعلام کرد که من به رهبری نامه زدم که این سند به گونه ای اجرا میشود که مشکلی به وجود نمی آورد. در ادامه دیدیم که مراجع اعظام نسبت به این رویکرد رئیس جمهور اعتراض کردند و رئیس جمهور هم اعلام کرد که یک سری طلبه فرستادند در روستاها تا ذهن مردم را نسبت به سند 2030 مخدوش کنند اینها مراجع تقلید هستند نه طلبه های ساده!

 مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تصریح کرد متاسفانه دولت هنوز در فضای تبلیغات انتخاباتی به سر میبرد، ما یک کشور اسلامی هستیم و در 38 سال پس از انقلاب ثابت کردیم که در روابط خارجی خود به دنبال ارتباط با دیگر کشورها هستیم و متوجه مقتضیات زمان هم هستیم اما قرار نیست به بهانه ارتباط با دیگر کشورها دین و فرهنگ خودمان را زیر پا بگذاریم. 

وی در مورد سازمانهای بین المللی گفت: یک مطلب بسیار مهم این است که رهبرمعظم انقلاب بارها تاکید کرده اند که در مورد سازمانهای بین المللی دقت و تامل شود و ببینید که این سازمانها چگونه کشورهای دنیا را به استعمار و استثمار خودشان درآوردهاند. دولتمردان به دنبال برنامه جهانی سازی، بسیار مشتاق به عضویت در  انواع برنامه ها و سازمانهای بین المللی هستند و اینطور جلوه داده اند که می خواهند ایران را از انزوا بیرون بیاورند اما نگفتند که پذیرش بی قید و شرط، شرایط سازمانهای بین المللی چه مشکلاتی برای ایران ایجاد کرده و یا میکند. الان هم با سند 2030 یونسکو مواجهیم سندی که اجرای آن در ابتدای امر برای ایران اجباری نبوده است اما خود دولتمردان داوطلبانه پذیرفته اند.

مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: رهبر معظم انقلاب از جای خوبی وارد قضیه سند 2030 شدند و از شورای عالی انقلاب فرهنگی گله کردند، توصیه این است براساس قانون اساسی عمل کنیم و چون دولت جمهوری اسلامی در محدوده نظام جمهوری اسلامی ایران است نباید از رای اعتماد مردم به خود سوء استفاده کنند و به دشمن حالت خوف و رجا داشته باشند متاسفانه زندگی و تحصیل در غرب برخی مسئولان سبب شده که دنبال روند وابسته سازی کشور به نهادهای بین المللی و غرب باشند. 


وی به نفوذ مسئولین غرب زده اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبرمعظم انقلاب اشاره کردند نفوذ مسئولین غرب زده سبب ناکارآمدی نظام می شود که بسیار خطرناک است. دولت باید توجه کند که رای مردم به ایشان امانت است و بسیاری از مردم هم به ایشان رای ندادند و متوجه مطالبات این بخش از جامعه هم باشند و دنبال حل مشکل مردم باشند نه مشکل سازی بیشتر.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...