کد خبر:93553 تاریخ انتشار : 1396/11/23-13:12:56
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مطرح کرد؛
مطالبه آرمان‌های جامعه در اولویت دانشجویان باید قرار گیرد
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، مطالبه‌گري و آرمان‌خواهي را گفتمان اصلي جنبش دانشجویی بیان کرد و گفت: دانشجوی فعال و انقلابی به عنوان چشم بینای جامعه با مطالعه و تحقیق و به خصوص با اشراف کامل به مسائل و موضوع‌های مختلف جامعه از خواسته‌های مردم پشتیبانی کند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/93553

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، حسین شبستانی مسول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در پاسخ به این پرسش که در شرایط امروز جامعه  مهم‌ترین آرمان برای جنبش دانشجویی چیست، اظهار داشت: جنبش دانشجویی این قشر فهیم و آگاه جامعه ضمن تسلط به موضوع‌ها با رعایت موازین و آرمان‌های انقلاب و منویات رهبری، باید مسائل جامعه را نقد، بررسی، تبیین و مطالبه کنند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: امروزه دانشگاه‌ها در تمام کشورها نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای در روند توسعه و پیشروی آن جامعه برعهده دارند که در کشورمان بعد از انقلاب دانشگاه‌ها اصلی ترین عنصر جریان‌ساز، در تمام حوزه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… است.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه با شکل‌گیری انقلاب، جبش دانشجویی در کشورمان با انگیزه احیای تفکر و اندیشه‌های اسلامی و دینی و رد روشنفکری و فرهنگ جهان غربی شکل دیگری از فعالیت خود را آغاز کرد، یادآور شد: دانشجویان دانشگاه‌ها باید به این نقش دانشگاه‌ها در جامعه عنایت کامل داشته باشند و خود را در تعیین سرنوشت کشورشان مسوول بدانند.

جنبش دانشجویی با اشراف کامل به جامعه از خواسته‌های مردم پشتیبانی کند

وی اضافه کرد: دانشجویان برای انجام هرچه بهتر این مسوولیت‌ها باید اهداف و آرمان‌های جامعه را تشخیص داده و برای نیل به این اهداف برنامه‌های مفیدی را پی‌ریزی کند.

شبستانی در ادامه در پاسخ به این سوال اینکه مهم‌ترین نقاط تفاوت جنبش‌های دانشجویی زمان انقلاب و جنبش‌های دانشجویی عصر امروز را در چه چیز‌هایی می‌دانید، تصریح کرد: مهم‌ترین تفاوت جنبش‌های دانشجویی زمان انقلاب با زمان حاضر نوع مسئله است.

به گفته وی از جمله مهم‌ترین مسائلی که جنبش دانشجویی زمان انقلاب با آنها سر و کار داشته را می‌توان به مبارزه فکری، اعتقادی، جهادی و عملیاتی دانشجویان اشاره کرد که با اهداف اسلام‌خواهی، استقلال‌طلبی و استکبارستیزی بوده است.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: دانشجویان امروز هم باید با حفظ آرمان‌های گذشته، به مسائل و موضوع‌های روز اشراف کامل داشته باشند و با مطالعه و تحقیق و به ویژه ارائه راهکارهای علمی و منطقی از خواسته‌های مردم پشتیبانی کنند

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...