کد خبر:93178 تاریخ انتشار : 1396/11/14-12:22:44
جانشین سابق فرمانده سپاه عاشورا در دوره نجم الثاقب؛
مسئولین نباید خود را تافته جدابافته از مردم بدانند/ اقدامات امام جمعه تبریز، بازگشت به خویشتن انقلاب است
قادری تصریح کرد: مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری نیازمند تفکر انقلابی و جهادی است. همان تفکری که 8 سال در مقابل قدرت های استکباری ایستادگی کرد، امروز نیز نیازمند همان تفکر انقلابی هستیم. اشرافی گری و کاخ نشینی از آفت های انقلاب است.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/93178

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، علی قادری جانشین سابق سپاه عاشورای آذربایجان شرقی و  کارشناس مسائل فرهنگی در دانشگاه پیام نور با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر، اظهار داشت: شعار اساسی انقلاب اسلامی، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است که رسیدن به عزت ملی از نتایج انقلاب اسلامی است.

استعمار ایران از کودتای28 مرداد تا فرار شاه

وی گفت: از زمان کودتای 28 مرداد که منجر به سقوط دولت مصدق شد، تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما زیر استعمار و استثمار آمریکا قرار داشت. دخالت های مستقیم آمریکا در تصمیم گیری های کلان و اجرایی کشور، به وضوح دیده می شد. هزاران مستشار آمریکایی در همه مجموعه های اقتصادی و نظامی حضور داشتند.

وی اضافه کرد: بعد از کودتای 28مرداد، نخست وزیرانی که انتخاب شدند با نظر مستقیم آمریکا بود که این افراد نیز غلام حلقه به دوش استکبار جهانی بودند. انتخابات به صورت صوری برگزار می شد زیرا سفارت آمریکا در کشور، نقش پررنگی در انتخاب نمایندگان و مسئولان کشور داشت.

همراهی چین و روسیه با ایران، نشان از اقتدار کشورمان دارد

قادری خاطر نشان کرد: حضور جمهوری اسلامی در جبهه مقاومت و همراهی  دو ابر قدرت چین و روسیه، در این بین، نشان دهنده عزت و اقتدار بین المللی ایران در عرصه جهانی است. هنر جمهوری اسلامی این بود که با همراه کردن برخی کشور های قدرت مند،  با تقویت جبهه مقاومت، از امنیت پیرامونی کشور دفاع کرد. دشمنان را در خاک سوریه به خاک مذلت کشاند.

وی تصریح کرد: نوکری حقیرانه طاغوت را می توان در مسئله بحرین شاهد بود. بحرین یکی از استان های ایران بود که بدون انجام  اقدامات حقوقی، رژیم پهلوی در مقابل فشار های انگلیس تسلیم شد و بحرین که بخشی از خاک ایران بود، جدا شد و تقدیم انگلیس شد.

غرض ورزی کوته بینانه برخی روشنفکران

وی افزود:  برخی افراد کوته نظر، در داخل و خارج، حضور جمهوری اسلامی را در جبهه مقاومت دخالت در امور سایر کشور ها عنوان می کنند اما کمک های رژیم طاغوت به آمریکا را در جنگ های مختلف از جمله جنگ ویتنام، را با افتخار یاد می کنند. حضور جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم جبهه مقاومت، در جهت ایجاد امنیت و آرامش در منطقه و جلو گیری از گسترش گروههای جنایتکاری از جمله داعش است.

قادری اضافه کرد: زمانیکه ملک فیصل  پادشاه رژیم آل سعود، می میرد، حکومت پهلوی به مدت یک هفته عزای عمومی اعلام می کند، در حالی که عده ای سلطنت طلب و روشنفکر نما سینه چاک می کنند که ما ایرانی و آریایی هستیم. حمایت از یک دیکتاتور عرب نماد روشن فکری می شود، ولی حمایت از مردم مظلوم فلسطین و شیعیان لبنان در مقابل رژیم اشغالگر قدس را تفکر ابتدایی نام می نهند.

شکنجه های قرون وسطایی طاغوت، جواب مخالفان رژیم

وی تاکید کرد: استقلال ملی از نتایج انقلاب اسلامی مردم ایران بود. بیشترین انتخابات آزاد بعد از انقلاب در ایران انجام گرفته است. تصمیم گیری درباره سرنوشت کشور، برعهده خودمان است. انتخابات در رژیم طاغوت به صورت نمادین برگزار میشد زیرا افراد راه یافته به مجلس و مسئولین دیگر از قبل انتخاب شده بودند.

وی با اشاره به آزادی بعد از انقلاب اسلامی، یادآور شد: طاغوت چنان خفقان و اختناقی در جامعه ایجاد کرده بود که مردم از به زبان آوردن نام ساواک نیز واهمه داشتند. زندگی بزگانی مانند شهید سعیدی، غفاری، اگر مورد مطالعه قرار گیرد خواهیم دید که با بدترین شکنجه های قرون وسطایی روبه روشدند و عاقبت به شهادت رسیدند. کشتار مردمی 17شهریور که در آن مردم  از زمین  و آسمان به گلوله بسته شدند از نمونه های  بارز وحشی گری های طاغوت بود.

هوشاری و هوشمندی راه مقابله با تهدیدات

وی افزود: در طول چهل سال گذشته بعد از انقلاب،  جمهوری اسلامی با تهدید های مختلفی روبه رو شده است  و چرایی این مسئله به شکست آمریکا در انقلاب اسلامی، باز می گردد. تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم  متوجه نظام جمهوری اسلامی شده است.

این کارشناس مسائل فرهنگی، اضافه کرد: کارشناسان مسائل امنیت، تهدیدات استکبار جهانی علیه نظام اسلامی را در قالب تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم قرار می دهند. اگر در تقابل با تهدیدات با هوشمندی و هوشیاری و وحدت و همدلی، عمل کنیم در مقابل با تهدیدات دشمن، پیروز خواهیم شد چنانچه تاکنون در مقابل تهدیدات دشمن به خوبی عمل کردیم و سربلند هستیم.

جمهوری اسلامی ایران، پرچمدار اسلام ناب محمدی

وی با بیان اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، بیان داشت: آمریکا خوی شیطانی و گرگ صفتی دارد.تا زمانیکه ما به عنوان جمهوری اسلامی به عنوان داعیه دار آزادی و اسلام و انقلاب شناخته شده هستیم، با این شیطان بزرگ مبارزه خواهیم کرد. مشکل آمریکا با اسلام ناب محمدی است و پرچمدار اصلی این اسلام ناب، جمهوری اسلامی ایران است. اگر بخواهیم مسیر انقلاب را ادامه دهیم باید توانمندی های کشور را در همه زمینه ها ارتقا دهیم.

قادری با اشاره به حضور آمریکا در منطقه، گفت: حضور آمریکا در خلیج فارس، دریای کره، و کشورهای منطقه، با چه منطقی پذیرفته شده است؟ محیط امنیتی کشور ایجاب می کند که با با تهدیدات علیه شکور، در سطح فراملی برخورد کنیم.شعار اصلی رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات بود ولی اکنون شاهد آن هستیم که جمهوری اسلامی، تهدیدات علیه کشور را به مرزهای اسرائیل کشانده است. حضور جمهوری اسلامی در سوریه و عراق، در راستای امنیت پیرامونی کشور است.

حضور در جبهه مقاومت برای تقویت محیط امنیتی

وی تصریح کرد: آمریکا با تشکیل گروه های تکفیری و تروریستی، در صدد برهم زدن امنیت منطقه به ویزه جمهوری اسلامی ایران بود. هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند که بنشینیم و شاهد قدرت گیری گروههای تروریستی باشیم و بعدا در مرزهای خود با ان ها روبه رو شویم. شهدای مدافع حرم بخاطر حفظ  محیط امنیتی جمهوری اسلامی جان خود را تقدیم کردند.

وی با اشاره به قدرت نرم و مردمی جمهوری اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران براساس اعتقاد به اسلام شکل گرفته است.تفکر اعتماد مردمی باعث شد که میلیون ها نفر با اهدای خون و از گذشتگی ها و ایثار، این انقلاب را به ثمر رساندند. 

مشکلات کشور،نیازمند تفکر انقلابی

وی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری نیازمند تفکر انقلابی و جهادی است. همان تفکری که 8سال در مقابل قدرت های استکباری ایستادگی کرد، امروز نیز نیازمند همان تفکر انقلابی هستیم. اشرافی گری و کاخ نشینی از آفت های انقلاب است.

وی با اشاه به اقدامات اخیر امام جمعه تبریز، یادآور شد: این گونه اقدامات بیانگر مردمی بودن و بازگشت به خویشتن انقلاب است. مسئولین نباید خود را تافته جدابافته از مردم بدانند. حجت الاسلام ال هاشم از پیشگامان اقدامات انقلابی در استان است. مسئولین دولتی نیز باید موانع بین خود و مردم را برطرف سازند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...