کد خبر:37038 تاریخ انتشار : 1395/2/28-16:21:59
تربیون آزاد دانشگاه تبریز
مسئولان باید از کالای تولید داخل حمایت کنند، نه اینکه بگویند تخصص جوانان ایرانی فقط ساخت آبگوشت و قرمه سبزی است
تریبون آزاد با موضوع «جنس ایرانی بخرم یا نخرم» ظهر امروز در مقابل ساختمان مرکزی به همت معاونت تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با حضور ۶ شرکت کننده برگزار شد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/37038

در ابتدای مراسم آقای مهدی شکیبا، دانشجوی رشته کشاورزی، با اشاره به حمایت از کالای ایرانی گفت: مسئولان باید از کالای تولید داخل حمایت کنند، نه اینکه بگویند تخصص جوانان ایرانی فقط ساخت آبگوشت و قرمه سبزی است. درحالی که چند روز پیش در دیدار رئیس جمهور از شرکت مپنا، دیدیم که این شرکت ایرانی توربین به آلمان صادر می کند، غرض اینکه مسئولین از جوان ایرانی باید حمایت کند.

محمد حسین پور، دانشجوی رشته مهندسی مواد، با حمایت از خرید کالای ایرانی گفت: اصلا چرا باید تریبونی گذاشته شود که جنس ایرانی بخریم یا نخریم؟ چرا باید این سوال شود؟ اگر یک خورده حس حب وطن داشته باشیم نباید همچین احساسی برای ما ایجاد شود.

در ادامه محمد فرهمند، دانشجوی رشته مکانیک افزود: رکود اقتصادی ما به علت رکود فرهنگی ما است. اگر جنس ایرانی نمی خریم این مشکل فرهنگ ما است که برای مردم ما هنوز اهمیت خرید کالای ایرانی جا نیفتاده. اقتصاد مشکل دارد، به خاطر قاچاقی که در سطح کشور است و این مشکل ما است که این فرهنگ برای ما باز نشده که باید با قاچاق مبارزه کنیم.

در پایان محمد تقی امین، گفت: کیفیت تعیین کننده خرید کالای ایرانی است، تا وقتی که کالای ایرانی کیفیت ندارد خریده نمی شود. مردم کالای بی کیفیت نمی خرند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...