کد خبر:80727 تاریخ انتشار : 1396/5/13-16:9:10
رئیس دانشگاه تبریز در همایش ملی مشروطیت مطرح کرد؛
مجتمع ربع رشیدی در امتداد دوران مشروطیت است/ رشادت های دفاع مقدس به تاسی از ستارخان و باقرخان بود
رییس دانشگاه تبریز گفت: با وجود اینکه دانشگاه تبریز در دوران مشروطیت وجود نداشته است ولی مجتمع ربع رشیدی در امتداد آن دوره می‌باشد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/80727
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در چهارمین همایش ملی مشروطیت که با محوریت "رویکردها و جریان‌های فکری - سیاسی در مشروطیت ایران" در تالار شماره 3 دانشکده علوم انسانی دانشگاه تبریز برگزار شد، به پیشرو بودن دانشگاه تبریز در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه دانشگاه تبریز در دوران مشروطیت وجود نداشته است ولی مجتمع ربع رشیدی در امتداد آن دوره می‌باشد.

وی تأکید کرد: تبریز بدون داشتن امام رضا(ع)، حافظیه و سعدی به اسطوره‌ای بی همتا مبدل شده است، آذربایجان دیار بزرگانی همچون ستارخان و شهید باکری‌ها، خاستگاه نهضت مشروطیت است. رسانه‌های مختلف دنیا برای از بین بردن ریشه و تاریخ ما هجمه‌های زیادی وارد می‌کنند؛ خردسالان ملتی که به تاریخ خود ارزش می‌دهد، تجربه و  اندوخته بزرگان را خواهند داشت.

رییس دانشگاه تبریز به نقش مهم رهبران دینی در پیروزی انقلاب مشروطه اشاره کرد و گفت: مشروطیت، نقطه‌ی عطفی در تاریخ کشورمان می‌باشد و این نهضت آموختنی‌های زیادی برای ما دارد. انگلیس‌ در جهت دوقطبی کردن کشورمان دست به خیانت‌های بزرگی زده است و هیچکس برای جهان سومی‌ها بی جهت دلسوزی نمی‌کند.

پورمحمدی تأکید کرد: فداکاری‌ها و اعتقادات ستارخان ستودنی است و ما فرزندان ستارخان و باقرخان هستیم و به تأسی از آن رشادت‌هاست که در هشت سال جنگ تحمیلی خاک خوردیم و اجازه ندادیم یک وجب از خاکمان اشغال شود

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: