کد خبر:80975 تاریخ انتشار : 1396/5/17-14:7:56
فرمانده سپاه عاشورا در جمع خبرنگاران عنوان کرد:
لزوم تقویت مطالبگری غیر محافظه کارانه در میان خبرنگاران/ احصاء مشکلات و مسائل مردم یکی از وظایف ذاتی اصحاب رسانه است
کریمیان گفت: تقویت مطالبگری غیر محافظه کارانه باید در میان اصحاب رسانه تقویت گردد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/80975

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، سردار غلام عسگر کریمیان در همایش گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: از مسئول بسیج رسانه بخاطر تشکیل این مراسم صمیمی و ارزشمند و حضور شما عزیزان و خبرنگاران در مراسم سپاسگذاریم.

وی با بیان اینکه ایجاد امید و آگاهی همانند افسران نظامی از وظایف ذاتی رسانه است، اذعان داشت: شما هماهنند افسرانی هستید که صلاح و مصلحت را تشخص می‌دهند و باید در این عرصه تیزهوش و مدبرانه‌تر عمل کنید.

فرمانده سپاه عاشورا  تصریح کرد: تمامی شما عزیزان نخبگان اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و... هستید و انتظار ما  این است که مطالبگری غیر محافظه کارانه باید در میان شما تقویت شود.

وی درخصوص داشتن دغدغه‌ی دین و اخلاق در بین خبرنگاران گفت و تاکید کرد: انصاف را نباید کنار گذاشت و با بی‌اخلاقی دین را حفظ کرد زیرا هرگونه شبهه میان شما باعث خواهد شد تا دشمنان از این فرصت برعلیه نظام استفاده کنند.

کریمیان با اشاره با اینکه برخ می‌گویند با گذشت این همه سال از شروع انقلاب، هنوز پیشرفتی حاصل نشده است، خاطرنشان کرد: در عرض ۴۰ سال بیش از ۳۰۰ سال پیش رفته ایم هرچند که عدالت به مفهوم واقعی جاری و ساری نشده و محرومیت زدایی به طور کامل انجام نشده است. 

وی با اشاره به رشادت‌های شهدای خبرنگار در زمان انقلاب و هشت سال دوران دفاع مقدس، ابراز داشت: شهدای ما خون دادند تا ستون‌های انقلاب محکم‌تر شود ولی عده‌ای هنوز هم در حال تطهیر نظام فاسد و حلقه‌ به گوش شاهنشاهی در ایران هستند.

فرمانده سپاه عاشورا در خصوص استفاده و فرهنگ سازی در فضای مجازی، خاطر نشان ساخت: تلاش برای آرامش روانی و پیشگیری از نا امنی ذهنی باید در صدر اولویت‌ها قرار گیرد.

کریمیان با بیان اینکه  نگذاریم عده‌ای با بهانه و سوء استفاده عرصه را برای ناامنی‌های ذهنی فراهم کنند، افزود: یکی از وظایف مهم شما خبرنگاران آگاه سازی مردم است که شما خبرنگاران باید این وظیفه را به پایان برسانید.

وی با اشاره به مسئولیت های مهم بسیج رسانه، اظهار داشت: بسیج رسانه مدافع اصحاب رسانه است و تمام کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم در جهارچوب قانون اساسی و حول محور نطام ولایی جمهوری اسلامی ایران باید باشد.

فرمانده لشکر عاشورا با بیان اینکه ما همیشه جریان ساز بوده ایم و نباید در جریان‌های دیگر غرق شویم، عنوان کرد: احصاء مشکلات و مسائل مردم یکی از وظایف ذاتی اصحاب رسانه است، در تبریز ۲۰۱۸ تنها به خوبی ها توجه نکنیم باید به حاشیه نشین ها و باغملک‌ها هم توجه داشت.

وی با تاکید بر اینکه نادیده گرفتن حق محرومان ظلم است، اذعان داشت: خبرنگار نباید معامله گر باشد و در قبال اقدامات خبری انتظار بیجا داشته باشد، برخی اخلاق مناسب مدیریتی ندارند و اصحاب رسانه نباید فریب آنها دا بخورند.

سردار کریمیان با اشاره به اینکه خبرنگار نباید هویت خود را فدای مادی گرایی کند، خاطرنشان کرد: در فضای رسانه امروز فضای مجازی اثربخش‌ترین است و اگر نتوانیم نقش خود را ایفا کنیم عقب خواهیم ماند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...
ديگر خبرها