کد خبر:39360 تاریخ انتشار : 1395/3/16-11:29:20
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد
غرفه های گفتمان اقتصاد مقاومتی با محوریت نقش زنان در مصلی تبریز
غرفه های گفتمان اقتصاد مقاومتی با محوریت نقش ویژه زنان در اقتصاد و با هدف گفتمان سازی عمومی اقتصاد مقاومتی در مصلی امام خمینی تبریز دایر شد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/39360

همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی غرفه های اقتصاد مقاومتی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد.
این غرفه ها با هدف گفتمان سازی عمومی اقتصاد مقاومتی و با محوریت نقش زنان در اقتصاد و به همت کانون زنان و خانواده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با همکاری امورفرهنگی دانشگاه و مدیریت مصلای امام خمینی (ره) در ۴ بخش ارزیابی و نظر سنجی، نشریه و گفتگو ، مسابقه و بخش خدمات پزشکی در محل ورودی خواهران مصلی بزرگ امام دایرشد.
در ٣ بخش نظر سنجی و گفتگو و مسابقه ، تیم کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج دانشجویی  ، نقش زنان در اقتصاد مقاومتی  را به مخاطبان که اکثرا مادران و همسران جامعه بودند ، تشریح نمودند
هدف از بخش  نظر سنجی  ، آگاهی از اطلاعات زمینه ای مخاطبان راجع به موضوع  و نیاز سنجی  مخاطبان جهت سیاست گذاری هدفمند  برنامه های آتی و نیز گزارش به مسولین اجرایی جهت  برنامه ریزی دقیق بود
نشریه نیلاس ، تکمیل کننده گفتگوی عوامل غرفه ، معرف کالاهای ایرانی و نام و برند برخی از کالاها بود ، همچنین بخشی از نشریه تجربه ی یک خانواده از خرید جهیزیه ایرانی ، تبعات بی توجهی به تولید داخل و موارد دیگر از این قبیل را شامل میشد.
 
مسابقه با هدف مطالعه اینفوگرافی هایی در باره ی راهکار های مقام معظم رهبری در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و نقش زنان در آن که به صورت بنر و استند در معرض دید نمازگزاران جهت پاسخ به سوالات مسابقه  قرار داده شده بود ، با جوایز نقدی به اجرا در امد که با استقبال  پرشور مخاطبان رو به رو شد.
ارتباط گیری و گفتگو با مخاطبان جوان و نوجوان گرمتر و صمیمی تر بود ، به طوری که به دلیل ضیق وقت و برای ادامه ارتباط و انتقال اطلاعات از ارتباط گیری مجازی استفاده شد.
110.jpg
تیم پزشکی متشکل از دانشجویان پزشکی بسیجی به صورت داوطلبانه در کنار غرفه های گفتمان و مسابقه ، با هدف پیشگیری و اگاهی از بیماری ها ، به ارایه ی خدمات و مشاوره سلامت و غربالگری فشارخون، قند خون و.... پرداختند. نهادینه کردن  اقدامات پیشگیرانه و افزایش سطح سلامت و اگاهی عمومی  مصداق تخصصی از اقتصادمقاومتی در حیطه علوم پزشکی میباشد که  امید هست در برنامه های آتی  غرفه پزشکی فعالیت  گسترده تری با حمایت های بیش از پیش  مسولین محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردد
استقبال بی نظیر نمازگزاران از مجموعه ی غرفه ، نشان از علاقه عموم مردم به کسب اگاهی و ایفای نقش در بهبودی و پیشرفت جامعه دارد، و جای خالی  چنین برنامه ها و اقداماتی چه در سطح زنان و چه در سطح عموم جامعه به شدت احساس میشود، و تشکل ها و کانون ها و نهاد های فرهنگی مذهبی می بایست این نیاز جامعه را در حد توان پاسخ داده تا گامی چند در پیشبرد اجرای اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

111.jpg

112.jpg
 

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...