کد خبر:84302 تاریخ انتشار : 1396/7/13-11:36:12
وقتی جای شاکی و متهم عوض می شود؛
شکایت فرماندار آذرشهر از تشکل دانشجویی/ متهم اصلی سیل اخیر در مقام مدعی/مدعیان آزادی بیان در تدارک خفقان سیاسی
مسئولی که باید انتقادات و فعالیت های سیاسی جنبش دانشجویی را به دیده منت گذاشته و آنها را به فرصت خدمت به مردم تبدیل کند، خود را در مقابل یک تشکل قرار داده است.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/84302

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، چند ماه از ایام انتخابات ریاست جمهوری سپری شده و نه تنها از ساختارشکنی های نامزد منتخب خبری نیست؛ بلکه در مهره چینی های داخلی و همچنین اتخاذ مواضع بین المللی میتوان به عقب نشینی‌های مشهودی پی برد. علت عقب نشینی ها از مواضع غیراصولی شرح مفصلی است که فرصت مجزایی می‌طلبد.

اما گویا برخی از مدیران و فرمانداران دولت دوازدهم همچنان در حال و هوای ایام انتخابات باقی مانده و درصدد قلع و قمع منتقدین دانشجویی برآمده‌اند.

ماجرا از این قرار است که بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در ایام انتخابات نشریه ای با عنوان «فریاد بی حنجره» به چاپ رسانید و در نهایت مورد شکایت فرماندار آذرشهر قرار گرفت. اکنون برای مدیر مسئول آن نشریه دانشجویی قرار ضمانت صادر شده و با اتهام توهین، افترا و نشراکاذیب منتظر تشکیل دادگاه صالحه است. 

شکایت یک مدیر دولتی از تشکل دانشجویی و پیگیری مستمر این پرونده نشان میدهد که بخش عمده ای از امور دستگاه دولتیِ مذکور، صرف برخورد با معترضین و منتقدین شده است؛ گویا حل مشکلات معیشتی، عمرانی و پیگیری اقتصاد مقاومتی از اولویت فرماندار آذرشهر عدول کرده و شکایت از تشکل دانشجویی به متن اصلی آن مقام دولتی بازگشته است.

مسئولی که باید انتقادات و فعالیت های سیاسی جنبش دانشجویی را به دیده منت گذاشته و آنها را به فرصت خدمت به مردم تبدیل کند، خود را در مقابل یک تشکل قرار داده است. 

آقای فرماندار به اتهام بی توجهی در بازدارندگی تلفات سیل اخیر باید در میز محاکمه حاضر می بود؛ اما امروز در سایه غفلت نمایندگان مردم و عدم مطالبه کافی، خود و دستگاه مربوطه را به مدعی تبدیل کرده و زمان خدمت به مردم را صرف حذف منتقدین میکند.

بنا به گفته ی رئیس سازمان هواشناسی استان، احتمال وقوع سیل در آذرشهر و عجب شیر، هشت ساعت قبل برای دستگاههای اجرایی اطلاع‌رسانی شده بود؛ لذا مسبب اصلی جانباختگان حادثه سیل را فردی جز مسئول عالی ترین دستگاه اجرایی آن شهرستان نمی توان تصور کرد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: