کد خبر:82028 تاریخ انتشار : 1396/6/6-9:55:15
مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی؛
شهردار نگاه خدماتی داشته باشد نه سیاسی/ مسئولان بدانند که آه محرومان و حاشیه نشینان یقه شان را خواهد گرفت
شادی بیان کرد:حاشیه نشین ها تا کی باید چشمشان به دهان مسئولین شهری باشد تا بین صدها سخنرانی و خرج‌کردن پول‌های کلان برای تبریز 2018،یکبار هم سخنی از محرومیت آن‌ها ایراد شود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/82028

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، عبدالله شادی، مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی پیرامون انتخاب شهردار تبریز توسط اعضای شورای شهر اظهار داشت: شهرداری برخلاف بقیه مناصب حکومتی جایگاهی کاملا خدماتی صرف بوده و زد و بند های سیاسی و حزبی نباید هیچ تاثیری در انتخاب شهردار داشته باشد. چرا که شهرداری مستقیماً با معیشت و رفاه و اقتصاد  و فرهنگ شهروندان ارتباط نزدیک دارد.

وی افزود: مهمترین انتظاری که از شورا داریم این است که اقدامی انقلابی نمایند و بدون ملاحظات جناحی و سیاسی، کسی را به عنوان شهردار انتخاب نمایند که واقعا درد مردم را بفهمد و به رفع واقعی آن بپردازد. امام فرمود این مردم ولی نعمتان انقلاب هستند. پس باید رسیدگی به مشکلاتشان اولویت اول باشد. اعضای شورا می توانند با انتخاب صحیح به کل کشور درس دهند.

شادی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای ایجاد آرمان شهر اسلامی در تبریز بیان کرد: پیشرفت با واردات مد و غربگرایی حاصل نمی شود. مدینه فاضله آقا رسول ا... باید مد نظر باشد که شهر هم کاملا مسلمان و اسلام گرا هست. جامعه ناب دینی می تواند هم به لحاظ عرفی و هم شرعی و هم اقتصادی و معیشتی و رفاهی پاسخگوی مردم باشد.

وی آمار بالای مردم زیر خط فقر در تبریز را تاسف بار خواند و خطاب به شهردار جدید و اعضای شورای شهر گفت: این ها همان مردمی هستند که در مدیریت های مختلف شهری لگد مال شده اند و این امکان هم هست که باز هم همانگونه شوند. محرومان و مستضعفانی که همیشه تاریخ در بین چرخ دنده های ماشین برخی مسئولین خورد شده اند. مطمئن باشید که در محضر الهی در برابر این افراد پاسخگو خواهید بود.

مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بزرگترین آسیبی که در حوزه مدیریت شهری هست، گیر کردن در اسامی و المان ها و مراسم هاست. من مخالف تبریز 2018 نیستم. ازقضا کاری بسیار ارزشمند و بزرگ است. ولی آیا باید تمام کارها و مشکلات استان را فدای یک برنامه کنیم. به خدا مشکلات مردم جدی هستند. حاشیه نشین ها تا کی باید منتظر بمانند تا نگاهی هم به آن ها بشود. تا کی باید چشمشان به دهان مسئولین شهری باشد تا بین صد ها سخنرانی و برنامه ریزی و خرج کردن بودجه های کلان برای تبریز 2018، یکبار هم نامی از حاشیه نشینی و محرومیت زدایی برده شود.

شادی با اشاره به ضرورت تربیت کادر متخصص در امور شهری و مدیریتی استان اظهار کرد: این که بیاییم فرهنگ سازی و المان های ملی و مذهبی را با استفاده از طرح های آماده که آلوده به مسائل غربی هم هستند ایجاد کنیم درست نیست. باید کار شود و به طرح های جدید و ناب پرداخته شود. تبریز زمانی نخبه صادر کرده است به کل جامعه وی امروز وضعیت ابسامانی در این حوزه دارد. پتانسیل تبریز که عوض نشده بلکه مدیریت روی افراد درست انجام نشده است. 

وی درپایان بیان کرد: نشاط شهری با رسیدگی به ظاهر معابر و پارک ها و برگزاری مراسمات شاد در شهر به دست نمی آید. البته این ها هم نیاز است ولی نشاط با عدالت شهری به دست می آید. تا وقتی که یشه شهر نخشکیده است، تا وقتی که حاشیه نشین ها طعم زندگی آسوده را نچشیده اند، تا وقتی که عدالت در توزیع منابع و خدمات شهری به مناطق مختلف شهر درست اجرا نشده است، تا وقتی که مسئولین از نزدیک وضعیت کم بضاعتان و بی بضاعتان شهری را درک نکرده و آن را حل و فصل نکرده اند نباید انتظار نشاط و شادابی را داشت.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...