کد خبر:93670 تاریخ انتشار : 1396/11/26-8:28:45
فرمانده سپاه عاشورا در آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی ادبی کنگره شهدای دانشجو؛
شهدا مفسران عشق حقیقی بودند/ نگاه مسئولان به اقتصاد، لیبرالیستی است
سردار خرم،خاطر نشان کرد: رشد و شکوفایی علمی و دفاعی، چرا در زمینه اقتصاد بروز نمی کند؟ نگاه مسئولین به اقتصاد، نگاه لیبرالیستی است، با نگاه لیبرال نمی شود در حوزه اقتصاد عمل کرد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/93670

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، سردار خرم، فرمانده سپاه عاشورا در آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی ادبی کنگره شهدای دانشجوی استان در دانشگاه پیام نور تبریز ، با اشاره به فرهنگ والای شهادت، تجلیل و تکریم از شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را کاری مهم و ستودتی، عنوان کرد.

احیای فرهنگ ایثار و شهادت، نیاز کنونی جامعه

وی  گفت: مرحوم علامه جعفری، در گفت و گویی که با شهید چمران داشت، برلزوم مکتوب کردن اعمال و رفتار رزمندگان دفاع مقدس، تاکید می کند و استفاده از سلوک معنوی جوانان را , گنجینه ای  ارزشمند برای آیندگان می شمارد.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: برگزاری این جشنواره ها و همایش ها،بستر مناسبی را برای حوزه ادبیات دفاع مقدس و پایداری را فراهم میکند. احیای فرهنگ ایثار و شهادت نیاز ضروری برای حال حاضر، است.

سردار خرم خاطر نشان کرد: شهدا عاشق بودند، عشق شهدا مجازی نبود، عشق حقیقی را تجربه کرد: چگونه باید رفتار کرد، این را شهدا تفسیر کردند. شهدا با جانفشانی های خود درس ایثار و دلاوری را برای بشریت آموختند.

تکریم و احترام خانواده های شهدا

وی تاکید کرد: شهدا فراموش شدنی نیستند و با گذشت زمان هم جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت، کهنه نمی شود، اگر کسی نمی تواند از فیض شهادت بهره مند شود، علت  را باید در خود جستو جو کند.عشق شهدا ملموس و قابل دسترس بوده است

وی با اشاره به دیدار از خانواده های شهدا، تصریح کرد: یکی از بهترین منابعی که شهدا را شناخته اند، خانواده های این عزیزان است، تربیت شهدا در اجتماع خانوادگی، بسیار ارزشمند و ارزش والایی دارد. برای شناخت شهدا، باید با دیده دل نگریست.

فرمانده سپاه عاشورا، یاد آور شد: بیش از 75 درصد شهدا عزیز،را جوانان تشکیل داده اند. این شهیدان در جامعه ای زندگی کرده اند که ما زندگی می کنیم و ازبین ما، به اوج کمال و انسانیت رسیدند. منظوفه فکری و اخلاقی شهدا ، باید مورد مطالعه اندیشمندان قرار گیرد تا چراغ راهی برای آینده کشور و اسلام، باشد. شهید فرهنگی والا یکی از همین جوانان است که در بین ما زندگی کرد و جاودانه شد. هم نشینی با خانواده های شهدا، به شناخت تفکر تشیع و شهادت کمک می کند.

سردار خرم، اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم بر همنشینی با دوست خوب تاکید می کند، اگر می خواهیم به سعادت دنیوی و اخروی برسیم باید با شهدا، همنشینی و مصاحبت کنیم. بهترین دوست خود برای جوان امروزی، شهید و فرهنگ شهادت است.

برخی افراد، به داشته هایمان چوب حراج می زنند

وی با بیان اینکه، گاهی برخی افراد،  دانسته یا از روی عدم آگاهی مطالبی را مطرح می کنند که سعی در زیر سوال بردن مبانی انقلاب دارند، افزود:  بعضی افراد روشنفکر نما، از هیچ تلاشی برای  تضعیف تفکر انقلاب فروگذار نمی کنند، در سخنرانی ها و تریبون های رسمی، به شدت به ارکان نظام و مبانی انقلاب می تازند. برخی ها به داشته هایمان چوب حراج می زنند.

وی اضافه کرد: دستاوردهای به دست آمده در طول انقلاب اسلامی، با تلاش شبانه روزی جوانان غیرتمند و انقلابی کشور، همراه بوده است. دستاوردهای علمی و دفاعی عامل بازدارنده همه توطئه ها و تهدید ها بوده است.

با نگاه لیبرالیستی، نمی شود اقتصاد را سامان بخشید

سردار خرم،خاطر نشان کرد: رشد و شکوفایی علمی و دفاعی، چرا در زمینه اقتصاد بروز نمی کند؟ نگاه مسئولین به اقتصاد، نگاه لیبرالیستی است، با نگاه لیبرال نمی شود در حوزه اقتصاد عمل کرد، متخصصین اقتصاد باید برای کشور، اقتصاد بومی و ملی را طراحی کنند. اقتصاد مقاومتی، نمونه ای از نگاه ملی به اقتصاد کشور است که باید در اولویت کارهای اقتصادی دولت قرار گیرد

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به دفاع شهدا از ملیت کشور، بیان داشت: شهدا، بهترین مدافع ملیت کشور بودند، هویت ملی کشور را احیا کردند، از اقتدار فرهنگی کشور دفاع کردند، در حفاظت از آرمان های ملی گرایی هم کارهای بی بدیلی انجام دادند. کاری کارستان کردند، باید تعصبات مادی را کنار گذاشت، و با منابع معتبر سیره شهدا را مطالعه کرد و سرلوحه انجام امور قرار داد.

ترس دشمن، از ایمان انقلابی مردم ایران

وی با اشاره به ایمان انقلابی مردم ایران، اظهار داشت: دشمن از سلاح ما نمی ترسد، ترس دشمن از ایمان انقلابی ایران است، اندیشمندان آمریکایی، ادعان دارند که مردم ایران با تفکر انقلابی در حال نفوذ در بین ملت های منطقه هستند. شهدا  محصول تفکر انقلاب اسلامی ایران، بودند،  مقلدان متعبد امام بودند، اگر جوانان انقلابی، به دین پایبند نباشد با هر تکانی، دین خود را از دست خواهد داد.فرهنگ و تفکر انقلاب و شهادت باید مکتوب شود تا عمل و فکر شهادت، برای آیندگان محفوظ بماند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...