کد خبر:44950 تاریخ انتشار : 1395/5/13-14:10:31
حاتمی مدیر تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان مطرح کرد:
شرکت 550 نفر از دانشجویان دانشگاه های آذربایجان شرقی در دوره آموزشی مبانی اندیشه اسلامی
حاتمی بیان کرد : با فراخوانی صورت گرفته نزدیک به 1300 نفر جهت شرکت در دوره اعلام آمادگی کرده بودند که پس از برگزاری آزمون ، مصاحبه و سایر شرایط از جمله معدل و ... حدود 800 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره انتخاب شده اند که در صورت تامین اعتبار لازم از طریق دانشگاه های استان حدود 550 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره معرفی خواهند شد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/44950
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشحویی استان آذربایجان شرقی ، نادر حاتمی مدیر تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان در گفتگو با خبرنگار این سایت ، از شروع برگزاری هشتمین دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی استانی در 15 مرداد ماه در دانشگاه تبریز خبر داد.

در ابتدا وی با بیان اهمیت و اهداف برگزاری این دوره خاطرنشان کرد : افزایش سطح معرفت و بصیرت دینی دانشجویان بسیجی برای حضور فعال و اثرگذار آنان در صحنه‌های مختلف یکی از اهداف برگزاری این دوره‌ها است
وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری این دوره ها ضمن هدایت فکری دانشجویان در مسیر درست ، شبهات دانشجویان را نیز در زمینه های مختلف رفع می‌کند از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی ، ورزشی و نیز کارگاه و کلاس های آموزشی با رویکرد مباحث معرفتی ، تشکیلاتی و بصیرتی نظیر مبانی اندیشه اسلامی، موضوعات سیاسی و اخلاقی توسط اساتید مجرب استانی و کشوری خبر داد.

وی ادامه داد : دانش آموختگان طرح ولایت استانی در فرآیند کادرسازی بسیج دانشجویی دانشگاه ها و سرگروه حلقه های صالحین مورد استفاده قرار می گیرند

حاتمی با بیان قابلیت های استان آذربایجان شرقی در برگزاری برنامه های مختلف آموزشی  ، خاطرنشان کرد: با عنایت به سطح علمی اساتید و تلاش های انجام شده مسئولین در ادوار مختلف ، استان آذربایجان شرقی جز استان های پیشرو و ممتاز در برگزاری دوره طرح ولایت بوده و هر ساله جزء استان های برتر و مطرح در برگزاری دوره های مختلف کشوری و استانی معرفی شده است.

مدیر تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در ادامه به ویژگی های طرح ولایت استانی امسال پرداخت و گفت:
با فراخوانی صورت گرفته نزدیک به 1300 نفر جهت شرکت در دوره اعلام آمادگی کرده بودند که پس از برگزاری آزمون ، مصاحبه و سایر شرایط از جمله معدل و ... حدود 800 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره انتخاب شده اند که در صورت تامین اعتبار لازم از طریق دانشگاه های استان حدود 550 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره معرفی خواهند شد.

وی در ادامه از حضور اساتید و مهمانان برجسته کشوری و استانی از جمله آیت الله شبستری نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان ، آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران ، دکتر زاکانی ، دکتر صفار هرندی و ... در این دوره خبر داد و گفت : با عنایت به نظرسنجی های انجام شده دانشجویان ادوار مختلف دوره های طرح ولایت ، از سطح علمی اساتید رضایت بسیار مناسبی داشته اند.

حاتمی در پایان از حمایت های روسای دانشگاه های استان به ویژه روسای دانشگاه های تبریز و علوم پزشکی و نیز ریاست و کارکنان محترم ناحیه بسیج دانشجویی استان تقدیر و تشکر کرده و ابراز امیدواری کرد با تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه های دانشگاهی و علی الخصوص بسیجیان دانشگاه های مختلف از جمله بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز که مسئولیت خادمی و اجرایی دوره را برعهده دارند شاهد برگزاری شایسته هشتمین دوره طرح ولایت استانی باشیم.


انتهای پیام//
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...