کد خبر:95630 تاریخ انتشار : 1396/12/15-11:18:26
همایش “جوان مومن انقلابی” در دانشگاه تبریز برگزار شد؛
سردار بلالی : رسالت انقلاب تغییری نکرده، اما نیاز، نیاز دیگری شده است و جبهه جنگ تغییر یافته است
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با ذکر مقدماتی از جنگ و مشکلات و سختی هایی که از داخل و خارج بر کشور تحمیل میشد گفت: امکاناتی که در دست عراقی ها و ما بود به هیچ وجه برابری نداشت و ما نیاز به تجهیزات داشتیم. اینجا بود که جوان مومن انقلابی با همت خود توانست موانع جنگ را یکی یکی پشت سر بگذارد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/95630

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، همایش افتتاحیه آیین کاروان راهیان نور با عنوان “جوان مومن انقلابی” روز دوشنبه، ۱۴ اسفند ماه در مسجد بزرگ دانشگاه تبریز با حضور و سخنرانی سردار بلالی، معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا برگزار شد.

در ابتدای این همایش ریاست محترم دانشگاه تبریز، آقای دکتر پورمحمدی با ایراد سخنانی درباره اهمیت تبیین فضای ایثار و شهادت و حرکت جوانان، بالاخص دانشجویان دانشگاه تبریز به سمت ارزش های انقلاب و نیز اهمیت دادن به فضای مجازی که به یکی از مهمترین بحث ها در عرصه جنگ نرم تبدیل شده است سخن گفتند.

در ادامه برنامه سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با ذکر مقدماتی از جنگ و مشکلات و سختی هایی که از داخل و خارج بر کشور تحمیل میشد گفت: امکاناتی که در دست عراقی ها و ما بود به هیچ وجه برابری نداشت و ما نیاز به تجهیزات داشتیم. اینجا بود که جوان مومن انقلابی با همت خود توانست موانع جنگ را یکی یکی پشت سر بگذارد.

ایشان با ذکر خاطره ای از دوران جنگ و ریاست جمهوری رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: آقا به ما زنگ زده بودند و گفته بودند رئیس جمهور میخواهد با شما صحبت کند. حضرت آقا جویای سلامتی آقازاده ها بودند. ایشان به ما گفتند که اگر این دو شهید شدند، عیبی ندارد، اگر زخمی شدند و هر اتفاق دیگری افتاد، مشکلی نیست، فقط اینها اسیر نشوند؛ چون فرزند من هستند و دیر یا زود عراقی ها این را میفهمند و فشار می‌آورند و من هم کسی نیستم که بخواهم امتیازی بدهم و از این کارها بکنم. میبینید فرزندان رئیس جمهور در جبهه بودند و میجنگیدند و از مرگ هم ابایی نداشتند.

سردار با اشاره به فضای جنگ خاطرنشان کردند: تمام شهر های ما زیر آتش موشک و توپخانه عراق بود و لی ما فقط توپخانه‌ای داشتیم که از شهرهای بزرگ فقط بصره را میزد و آن هم بیش از ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر برد نداشت. تنها راه حل ما هم موشک بود و شهید مقدم بود که دست به این کار عظیم زد. همانطور که میدانید قبل از انقلاب به ایران و رژیم شاه همه چیز دادند ولی موشک اصلا نمیدادند.

ایشان با یاد آوری کمک های سوریه در زمان جنگ به ما و آموزش نظامی سربازان و فرماندهان ایرانی توسط دولت سوریه فرمودند: ما با کمک آنها توانستیم قدرت موشکی را به دست بیاوریم و توانستیم شهرهای عراق را بزنیم و جنگ شهرها را چند نوبت متوقف کنیم. حسن مقدم، آن جوان مومن انقلابی، گفت باید موشک خودمان را بسازیم و قدرت از درون خودمان باشد نتیجه اش شد آن عملیات که موشک ۷۰۰ کیلومتر را طی کرد و درست به خانه‌ای که قرار بود برخورد کند، اصابت نمود.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا با یادآوری وظیفه و تکلیف ما در راه انقلاب افزودند: راه همان راه است و رسالت انقلاب نیز تغییری نکرده، اما نیاز، نیاز دیگری شده است و جبهه جنگ تغییر یافته است. روحیه همان روحیه و جوان مومن انقلابی با ید به منویات حضرت آقا عمل کند. ما هم اکنون در یک فضای بیکاری هستیم و اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود. ما نیاز داریم که جوانها وارد بشوند و به مشکلات کشور رسیدگی کنند؛ جوانها در همه زمینه ها ظهور دارند و این حضور باید تقویت بشود. از مدافعان حرم گرفته تا مباحث علمی و بسیاری مسائل دیگر.

سردار بلالی در انتها با بیان اهمیت فضای مجازی گفت: ما باید دراین فضا ورود پیدا کنیم. چرا طوری باشد که غریبه ها از این فضا استفاده کنند، مثل قضیه موشکی. اگر اینترنت ما ملی نباشد، وابستگی خواهد داشت و ما نباید دنباله رو بیگانگان باشیم. ان شاالله که شما جوانان و دانشجویان با تلاش خود زمینه ساز ظهور حضرت بشوید.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...