سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با ذکر مقدماتی از جنگ و مشکلات و سختی هایی که از داخل و خارج بر کشور تحمیل میشد گفت: امکاناتی که در دست عراقی ها و ما بود به هیچ وجه برابری نداشت و ما نیاز به تجهیزات داشتیم. اینجا بود که جوان مومن انقلابی با همت خود توانست موانع جنگ را یکی یکی پشت سر بگذارد.
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ارتقا یابد، گفت: شناخت نسبت به دین، ولایت و انقلاب اسلامی وظیفه اساسی بسیج دانشجویی است.
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸۰۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و ادبیات جنگ در کشور هایی که درگیر آن بوده اند گفت: کشورهایی که در جنگ جهانی دوم بودند و بقیه کشور ها که در این فضای جنگی به هر نوع درگیر بودند، میبینید که از آن صحبت میکنند، مینویسند، فیلم میسازند، حتی ادبیات ضد جنگ هم دارند ولی به هر حال از چنین مسائل به این مهمی بحث هست.
سردار خرم،خاطر نشان کرد: رشد و شکوفایی علمی و دفاعی، چرا در زمینه اقتصاد بروز نمی کند؟ نگاه مسئولین به اقتصاد، نگاه لیبرالیستی است، با نگاه لیبرال نمی شود در حوزه اقتصاد عمل کرد.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز طوماری خطاب به مقام معظم رهبری تدوین کرد که در راهپیمایی ۲۲ بهمن مورد استقبال مردم واقع شد.
افتخار به کسب سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر ، برای آزادمردی چون حاتمی کیا که به حق از فضای مسموم سینما فاصله داشته و دارد، در برابر عظمت بزرگ مردانی چون سربازان قاسم سلیمانی بی وجه است !
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، مطالبه‌گري و آرمان‌خواهي را گفتمان اصلي جنبش دانشجویی بیان کرد و گفت: دانشجوی فعال و انقلابی به عنوان چشم بینای جامعه با مطالعه و تحقیق و به خصوص با اشراف کامل به مسائل و موضوع‌های مختلف جامعه از خواسته‌های مردم پشتیبانی کند.
شادی گفت: جمع آوری تصاویر شهدا باعث می شود که در گذشته برخی مسئولین دچار شک و شبهه شویم که آیا کسانی که در مسند های مختلف هستند، از گذشته انقلابی خود پشیمان شده اند و یا کار به دست نااهل سپرده شده است.
قادری تصریح کرد: مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری نیازمند تفکر انقلابی و جهادی است. همان تفکری که 8 سال در مقابل قدرت های استکباری ایستادگی کرد، امروز نیز نیازمند همان تفکر انقلابی هستیم. اشرافی گری و کاخ نشینی از آفت های انقلاب است.
اساتیدی همچون دکتر امامی ، سردار قادری ، حجت الاسلام و المسلمین شعبانی ، مهندس شادی ، احد صادقی ، روح الله رشیدی ، سید نعمت سید اسماعیلی و حاج جواد غفاری برای اعضای فعال بسیج دانشجویی مطالبی را در سرفصل های مختلف مطرح کردند
نمایشگاه آثار برگزیده این ورکشاپ در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا تأکید کردند: جوان دانشجو باید زمان کنونی و تحولات آن را بشناسد و خود را آماده سازد.
دولت جمهوری آذربایجان به عنوان دومین کشور شیعی جهان متاسّفانه امروز دنباله روی سیاست های ضد اسلامی و ضد شیعی استکبار و صهیونیسم جهانی شده و به جای تلاش برای تبلیغ و تقویت و استفاده درست از ظرفیت و احساسات دینی و حسینی مردم مسلمان آذری در جهت مقابله و مبارزه با اشغالگران بیست درصد از خاک جمهوری مسلمان آذربایجان، به دنبال تضعیف و مقابله با اسلام گرایان و رهبران مذهبی در آذربایجان بوده است.
مسئولین باید به آن دسته از مردمی که برای دستیابی به حداقل حقوق شهروندی خود در چهارچوب قانون لب به اعتراض گشودند احترام بگذارد
دانشجویان هنرمند دانشگاه های مختلف استان می توانند پس از ثبت نام آثار خود را در بخش های تصویر سازی ، نقاشی ، خوشنویسی و طراحی پوستر برای شرکت در ورکشاپ ارسال نمایند
در این مراسم مهندس شادی مسئول بسیج دانشجویی استان از توافقات انجام شده جهت گسترش برنامه های بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در سطح دانشکده های مختلف این دانشگاه و دانشکده محوری فعالیت های بسیج دانشجویی خبر داد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: موضوع کارآمدی عصاره آن چیزی است که انقلاب به آن احتیاج دارد، چشم‌های دنیا نگاره گر کارآمدی انقلاب است و این کارآمدی بدون عقبه علمی محقق نمی‌شود.
مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد: برخی در کشور نگاه حداقلی، تهدیدآمیز و منت‌گذار بر بسیج دانشجویی دارند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: می‌گویند نرخ تورم تک رقمی است، ما هم قبول داریم؛ در مقابل نرخ حامل‌های انرژِی 50 درصد گران می‌شود. مگر حقوق شهروندی غیر این است؟ بهتر است شعار دادن را کنار بگذاریم.
در این مراسم دکتر متفکرآزاد استاد تمام اقتصاد و مدیر خانه نخبگان استان آذربایجان شرقی و مهندس اشجع مدیرعامل شرکت افق انرژی پایدار و نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در منطقه شمال غرب کشور و مهندس شادی مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی به ایراد سخنرانی در خصوص اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان پرداختند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشی اسلامی است که از مجموعه معارف اسلامی خارج بشود و این رویکردی است که باید در جهت اسلامی سازی علوم انسانی از آن بهره گرفت.
نمی دانم یا سطح انتظارات این جماعت از رئیس جمهور تغییر کرده و درد و مردم را شنیده اند و یا اینکه مشکلات دولت فزونی رفته چون که آش همان آش است و کاسه همان کاسه.
در این نشست که در محل قوه قضائیه برگزار شده است، اعضای تشکل‌هایی همچون بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت و همچنین جنبش عدالتخواه دانشجویی حضور داشته و سوالات خود را با رئیس دستگاه قضا درمیان گذاشتند.
این کارگاه نیمروزه پنج شنبه ساعت 13 در محل آمفی تئاتر شهید آوینی دانشگاه صنعتی سهند تبریز با موضوع "نحوه ایده پردازی، داشتن ذهن خلاق و انتخاب ایده" با تدریس دکتر «بهرام ستاری» رئیس کانون کارآفرینی استان برگزار خواهد شد.
دکتر حسینی با بیان اینکه بعد از انقلاب هنوز هم دانشگاه‌ها مرکز اشاعه افکار برخی افراد که در غرب تحصیل کرده بودند و آنجا را قبله آمال خود میدانستند و تحت تاثیر آنجا بودند گفت: این افراد به راحتی افکار خود را نشر می‌کردند و تشکل‌های خود را نیز به اتاق جنگ تبدیل کرده بودند و اسلحه نگهداری میکردند.
رئیس هیئت امنا دانشگاه آزاد با اشاره به مجاهدت‌‌های مردم آذربایجان در طول تاریخ این منطقه را استانی خواند که از آن ستارخان‌‌ها برخاسته‌‌اند و رهبر ایران نیز یک آذربایجانی است.
این برنامه امروز۲۰ آذر ساعت ۱۸:۰۰ در مسجد بزرگ دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
اکنون جهان اسلام و در راس آن جمهوری اسلامی ایران که به فضل الهی توانسته فتنه ها را یکی پس از دیگری خنثی کند، حال نوبت مسئله آزادی فلسطین است که باید در اولویت اقدامات کشورهای اسلامی قرارگیرد؛ کشور های اسلامی باید با اتحاد روزافزون و حمایت های بی دریغ خود از ملت فلسطین و انتفاضه چهارم فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و یکبار برای همیشه فاتحه این رژیم جعلی را بخوانند.
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو با بیان این مطلب که نهضت مطالبه گری از زمان صدر اسلام وجود داشت، گفت: مطالبه گری به معنای حرکت در جهت اصلاح کج روی ها و حل مشکلاتی است که گریبانگیر جامعه شده است. مطالبه گری جناح و تفکر خاص نمی شناسد. نمی شود مشکلات کشور را به جناح خاصی منتسب کرد و سیاسی کارانه عمل کرد. در جریان استیضاح وزیر راه، حدود 1000 صفحه مستند آماده ارائه شده بود که متاسفانه فضا را سیاسی جلوه دادند و اقدام عملی نشد.
با جست و جو در منظومه ی فکری رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) چنین بر می آید که بعد از تحقق انقلاب اسلامی ودرآمدن انقلاب به صورت نظام مند و به تعبیری همان نظام اسلامی، نوبت به تشکیل دولت اسلامی رسیده است. تشکیل دولت اسلامی در معنای روشن تر، به معنی تشکیل روش و منش دولت مردان به گونه ای اسلامی که در آن نخبگان مومن و انقلابی با آن معنای والای خود که آن معنا در بیانات رهبر معظم انقلاب، جوان مومن انقلابی تعبیر شده است. زمام امور را بدست دارند.
یکی از ویژگی‌های دوران دانشجویی، جوان بودن فرد است است و این با خود انرژی می‌آورد، عدالت خواه و مطالبه‌گر است. حضرت آقا میفرمایند شما محافظه کاری را به ما بسپارید و خودتان مطالبه‌گر باشید؛ چون محافظه کاری قتلگاه انقلاب است. در مورد خصوصیت دیگر دانشجو که طالب علم بودن اوست. اگر نگاهی به دنیا داشته باشیم میبینیم که مستکبرین علم با تعاریف خاص خودشان علم و دانش را در چنگال گرفته‌اند و به بقیه اجازه بهره‌مندی از آن را نمیدهند. خود همین ۱۶ آذر روز استکبارستیزی است و دانشجویان باید این علم را از چنگال استعمارگران دربیاورند.
قبلا دانشجو و جنبش دانشجویی راحت خیلی جاها نقش ایفا می کرد و حرفشان را می گفتند ولی امروزه برخی مسئولان ما گردن کلفت شده اند.
شادی گفت: کادر سازی در تراز انقلاب اسلامی، از چالش های مهم در بحث مطالبه گری است.
صبح امروز جمعی از دانشجویان بسیجی بمناسبت روز دانشجو با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
ستون قائم خیمه انقلاب و نظام، ولی فقیه زمان حضرت آیت الله امام خامنه ای است که با راهبری حکیمانه خود ، کشور را در بد ترین شرایط منطقه ای تبدیل به جزیره ثبات نموده است، بر همه گروه ها و جناح ها و اشخاص که خود را در چهارچوب گفتمانی انقلاب اسلامی می دانند واجب است بدون لحظه ای درنگ با فرمانبرداری از فرامین ایشان که موجبات ظفر و سعادت دنیوی و اخروی ملت بزرگ ایران و تمام ملت های آزاده جهان را در عمل ثابت کرده است ، حسن نیتشان در جهت خیرخواهی برای ایران و اسلام اثبات نمایند .
میرسلیم در جمع دانشجویان دانشگاه سهند در پاسخ به ادعایی در خصوص اینکه چرا رهبری جلوی کارهای نادرست دولت را نمی گیرد؛ بیان داشت: نمی شود که مقام معظم رهبری دولتی در کنار دولت دیگر درست کنند و بگویند چون این ها نمی توانند کار کنند پس من یک دولت دیگر درست می کنم؛ اعضای این دولت برخاسته از مجلس و این مجلس هم برگزیده مردم است و رییس جمهور را هم مردم برگزیدند.
مسئول بنیاد اندیشه و فرهنگ اسلامی تهران گفت: ما با افراد کار نداریم، با این جریان و نماد اشرافیت در تضادیم، امام خامنه‌ای میفرمایند: خرمشهرها در پیش است. دولت در اشغال است، یکی از خرمشهرها دولت است که باید آزاد شود
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در نامه ای خطاب به روحانی نوشت: نگاه غلط و ناصحیح برخی آقایان در وزارت علوم و دیگر نهادهای موثر است که علاقه دارند تشکلها و کانون های دانشجویی ذیل دسته بندی های سیاسی بین احزاب و گروه های کشور قرار گرفته و نمایندگان آنها در سطح دانشگاه باشند
همایش «سرنوشت ملتها در پرتو علوم انسانی» در دانشکده علوم انسانی دانشگاه تبریز با همت بسیج دانشجویی این دانشگاه و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه دبیر موسسه حکمت و فلسفه برگزار گردید.
نشست بررسی «رویکرد غربی نسبت به زن در ایران» با سخنرانی سرکار خانم فاطمه آلیا، نماینده‌ی سابق مجلس شواری اسلامی در تالار شهید شفائی دانشگاه تبریز برگزار شد.
نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در برنامه نهضت مطالبه‌گری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: سوال مجلس از وزرا و رئیس جمهور، وقت تلف کردن است!
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تشریح ماجرای اصرار "فریدون" و "آشنا" برای اجرای برنامه ۱۰۰ روزه با مجری ‌دفتر رئیس جمهور‌ گفت: من زیر بار نرفتم چرا که باید مجری را صداوسیما انتخاب کند تا استقلال صداوسیما زیر سال نرود.
سردار نوعی اقدم خطاب به دانشجویان گفت : آینده این نظام و مملکت مال شماست و هدف ما استمرار همیشکی امنیت و اقتدار و پرچم همواره برافراشته ایران است تا سایه آن شما عزیزان به پیشرفت علمی و توسعه این مملکت بپردازید.
این برنامه ها در سطح دانشگاه های مختلف استان اجرا شده اند
در پی اظهارنظر کرباسیان وزیر اقتصاد دولت دوازدهم در خصوص عدم قاچاق از مبادی رسمی کشور، داود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی و دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمور خواستار تعیین تکلیف افکار عمومی با اظهارات متناقض مسئولین در این خصوص شد.
این امر بدست رزمندگان جبهه جهانی اسلام و با درایت و رهبری امام خامنه ای و رشادت های سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی به ثمر نشست
اسکندرزاده مسئول این کانون ضمن دعوت از دانشجویان علاقمند شعر و ادب به عضویت در این کانون از برگزاری کنگره شعر دانشجویی دفاع مقدس خبر داد
جعفری با بیان اینکه گروه های جهادی دانشگاه های مختلف استان از روز های ابتدایی برنامه های خود را جهت دریافت کمک های دانشگاهیان آغاز کرده اند گفت: بر این اساس تاکنون یک کامیون و پنج وانت بار از اقلام اهدائی دانشجویان به مناطق زلزله زده ارسال شده است و 200 نفر از دانشجویان نیز بصورت سازماندهی شده آماده اعزام به منطقه در صورت نیاز و ضرورت می باشند.
«وحید فرهنگی» هجدهمین فرزند آذربایجان از دیار غیورمردان تبریزی است که در منطقه ادلب سوریه بر اثر انفجار مین زخمی شد و در آستانه‌‌ فرارسیدن اربعین حسینی در بیمارستان حلب به دیار باقی شتافت.
ظهر امروز سالن حجاج فرودگاه شهید مدنی تبریز پذیرای پیکر مطهر شهید فرهنگی با حضور مسئولین استانی بود.
این دوره یک روزه در دو قسمت همایش "بزرگداشت روز 13 آبان " و کارگاه های آموزشی در دانشگاه میزان برگزار شد که دکتر صمد عزیزی رئیس مجمع راهبردی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی سخنران ویژه همایش بود.
دکتر جلیلی : ده ها ساعت کلاس معارف گاها آن اثر گذاری لازم را ندارند که این پیاده روی هم بلحاظ فردی و هم بلحاظ جمعی آن اثر را روی تک تک نفرات حاضر و اجتماع موجود می گذارد.
ما دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی در آستانه این روز ضد استکباری ضمن اعلام بیعت مجدد با آرمانهای امام راحل و امام خامنه ای، موارد و مطالباتی را اعلان می کنیم و بر اساس تکلیف انقلابی بسیجِ دانشجویی، برای تحقق آنان از پای نخواهیم نشست.
ویژه برنامه یادواره شهدای دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی با عنوان “رهرو عاشورا” در سالن همایش دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار گردید
این دوره با حضور نزدیک به 650 نفر از مسئولین حوزه ها و دفاتر و شوراها به صورت یک روزه در دو بخش قبل و بعد از ظهر برگزار گردید که در بخش اول این برنامه که در محل دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تبریز برگزار شد مدیریت های مختلف بسیج دانشجویی استان به ارائه مباحث مربوطه بصورت کارگاه آموزشی اقدام نمودند که این جلسات به صورت تخصصی در ده کلاس برگزار و مباحث به صورت آموزشی و کاربردی توسط مدیریت های بسیج دانشجویی استان ارائه گردید
این دانشجویان از طریق 21 کاروان از دانشگاه های مختلف استان از مرز خسروی و مهران به عراق اعزام خواهند شد که 2 کاروان از این تعداد مخصوص خواهران دانشجو خواهد بود
طاهری اظهار داشت: فضای دانشگاه، فضای گفتمانیست، حاضریم فرصتی برای فرماندار آذرشهر ایجاد کنیم تا با حضور در بین دانشجویان در مورد عملکرد خود پاسخگو باشد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریزگفت: بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با مسئولین دانشگاه تعامل خوبی دارد و مسئولین دانشگاه نیز افراد دغدغه مند نسبت به مسائل فرهنگی هستند و تا حد امکان به برگزاری برنامه ها کمک می کنند به گفته ی خود مسئولین دانشگاه نزدیک به 70 درصد از برنامه های فرهنگی دانشگاه توسط بسیج دانشجویی برگزار می شود.
اکبری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تبریز از ابلاغیه سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان تبریز در خصوص طرح جایگزین اردوی راهیان نور و حذف ردیف بودجه آن خبر داد.
مسئولان بسیج دانشجویی مراکز استان آ . شرقی در جلسه ای به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز گرد هم آمدند
اردوی یک روزه بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در ویلا پیام شهرستان مرند برگزار شد.
سردار سرلشکر پاسدار صفوی در اختتامیه اولین جشنواره فضای مجازی و رسانه کنگره شهدای دانشجو ی آذربایجان شرقی در تبریز گفت: امروز ایران است که اراده خود را تحمیل می کند نه آمریکا و ترامپ باید بداند دوران زورگویی و عربده کشی تمام شده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقیٰ از رونمایی تمبر یادبود و کتاب شناسنامه ی " دانشجویان شهید" در این کنگره خبر داد و افزود: کتاب "نسل سرافراز" و تمبر یادبود جشنواره‌ی فضای مجازی نیز در این کنگره رونمایی خواهند شد. همچنین تجاری سازی ایده ها و تولید اپلیکیشن و دریافت آثار بیشتر از جمله اهداف برگزاری این جشنواره در سال آتی خواهد بود.
دبیر ستاد مرکزی کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی ابراز کرد: افتتاحیه جشنواره فضای مجازی و رسانه و افتتاحیه سال چهارم کنگره شهدای دانشجوی استان روز چهارشنبه در تبریز برپا خواهد شد که در این جشنواره علاوه بر خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهید حججی، سردار صفوی مشاور فرمانده معظم کل قوا نیز حضور خواهند داشت.
دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محکومیت سخنان سخیف و پوچ رئیس جمهور آمریکا درباره نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.
فرمانده جبهه مقاومت گفت : اگر آدمی تربیت کنید که آن علمی را که بدست آورده در مسیری که شما میخواهید استفاده کند و تبدیل به یک انسان مجاهد، حسینی ، شجاع ، آزادی خواه ؛ تلاشگر و عادل بشود شما هنرمند هستید و لاغیر. اگر من بتوانم لشکرهای متعددی را درسوریه متحد کنم و خودم به رزم ببرم و در کنار من بجنگند و مقاومت کنند ، من هنرمند هستم. خدا شاهد است که ادب وتواضع در امر تربیت نیرو مهم است.
وی با تشریح برنامه های جشنواره فضای مجازی و رسانه گفت: این جشنواره با حضور و رقابت بیش از 150 اثر در حوزه های مختلف رسانه های دیجیتال ، نرم افزار و اپلیکیشن ، تولیدات چند رسانه ای و بخش ویژه با عنوان مسابقات ایده های برتر در محورهای شهدای دانشجو ، اقتصاد مقاومتی ، تمدن اسلامی ، مطالبه گری و زندگی دانشجویی برگزار شد و آثار برتر در حوزه های مختلف پس از داوری فنی و محتوایی انتخاب شدند .
تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز تبریز از خانواده دانشجوی شهید بهروز حسین پور، دیدار و از مقام و ارزش والای شهدا تجلیل کردند
شهبازی اظهار داشت: رابطه با آمریکا هیچ گاه و در هیچ شرایطی حتی در گذشته نیز برای کشور ایران سودی نداشته و قطع رابطه با آن نیز ضرری به کشورمان نرسانده است.
عبدالله شادی گفت: دو نگرش متفاوت حق و باطل از بدو خلقت بوده که مبارزه با آمریکا همان جریان مبارزه با شیطان است. تا زمانی که ما پیرو حق هستیم آمریکا هم از دور باطل خود دست نخواهد کشید.
توصیه‌های کاربردی قبل از حرکت، موارد قابل توجه در عراق، پس از ورود به خاک عراق برای زائران اربعین جمع‌آوری شده که رعایت آن می‌تواند منجر به عدم بروز مشکل در این سفر معنوی و سهولت و آرامش حین آن شود.
مراسم معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با حضور سردار رحیم نوعی اقدم از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر مسوولان صبح امروز در دانشگاه تبریز برگزار شد.
سردار نوعی اقدام امنیت و آرامش امروز جامعه را مرهون خون شهداء، رزمندگان دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دانست.
مهندس عبدا.. شادی مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ضمن بازدید از دانشگاه پیام نور تبریز با تعدادی از اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز دیدار کرد.
سردار نوعی اقدم، فرمانده محوری جبهه مقاومت اسلامی در جمع دانشجویان تبریز گفت:داعش فهمیده که آمریکا فریبش داده و از سفره رسول الله خبری نیست.
در این جلسه علی اکبر قیدری معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی استان بر ضرورت تبلیغ گسترده در سطح دانشگاه های استان پرداخت و گفت : نمایندگان ستاد اربعین دانشگاه های استان می بایست با همکاری با روابط عمومی و معاونت فرهنگی دانشگاه ها عموم دانشجویان را جهت حضور در اربعین حسینی ترغیب نمایند.
تعدادی از اعضای شورای حوزه بسیج دانشجویی با ریاست پیام نور استان دیدار کرده و مطالبات دانشجویان را مطرح کردند.
فرمانده سپاه عاشورا گفت: وظیفه‌ی ذاتی فرهیختگان، اساتید و نخبگان جامعه به عنوان سرداران جنگ نرم، گفتمان‌سازی در خصوص مقاومت و ولایت است.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ولله قسم که هرگز علم عدالت خواهی و روشنگری تا خون در رگ‌های فرزندان خمینی کبیر (ره) جریان دارد در برابر منادیان منافق آزادی بیان بر زمین نخواهد ماند.
جای آن دارد ، مسائل مربوط به دانشجویان که از اقشار فرهیخته جامعه می باشند پیش از طرح در محاکم کیفری ، از طریق تذکر و با لحنی ناصحانه پی گیری شود ، برخورد قضایی در این گونه موارد نه تنها موجب تحقق شعار های حقوق شهروندی و آزادی های مدنی نیست ، بلکه چهره دولت محترم را نزد عموم مردم مخدوش می سازد ، مردم از خود می پرسند، دولت تمام وظایفش را به سرانجام رسانیده که چهار دانشجوی انقلابی را به جرم نکرده به محکمه می کشاند؟البته شایان ذکر است که نشریه فوق دارای در تمام مطالب خود مشی انقلابی را دنبال نموده و به نظر می رسد در این مورد بی انصافی صورت گرفته و جای شاکی و متهم عوض شده است .
فرماندار آذرشهر به جای پاسخگویی در مورد عدم کنترل سیل با وجود اطلاع‌رسانی قبلی رئیس سازمان هواشناسی استان آذربایجان شرقی از نشریه دانشجویی دانشگاه شهید مدنی به علت اعتراض به این اهمال‌کاری فرمانداری شکایت کرد!
مسئولی که باید انتقادات و فعالیت های سیاسی جنبش دانشجویی را به دیده منت گذاشته و آنها را به فرصت خدمت به مردم تبدیل کند، خود را در مقابل یک تشکل قرار داده است.
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های تبریز با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان با موضوع برنامه ها و فعالیت های بسیج دانشجویی برگزار شد.
مسلمی گفت : با توجه به فرا رسیدن ایام محرم و هفته دفاع مقدس که مصادف است با زمان ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه ها، بسیج دانشجویی شهرستان شبستر برنامه های ویژه ای را در این ایام ترتیب داده که شرح مختصری از آن ها به صورت زیر است.
علی اکبر قیدری معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی استان با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس و هفته امر به معروف و نهی از منکر و نیز دهه اول محرم گفت : بیش از 120 برنامه در سطح ناحیه و دانشگاه های سراسر استان در حال اجرا می باشند.
اولین جلسه شورای عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز در سال تحصیلی جاری برگزار شد و طی این جلسه عرفان شهبازی مسئول بسیج دانشجویی ضمن تشریح رویکرد های پیش روی مجموعه بسیج دانشجویی برای اعضای حاضر ؛ از زحمات خواهر بسیجی خانم واعظی تقدیر و خواهر بسیجی خانم یعقوبی را به عنوان سرپرست خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز معرفی کرد
همزمان با ایام سالگرد شهادت «حاج محمدرضا جلالی»، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز با حضور پیشکسوت دوران دفاع مقدس«دکتر علی قادری» و دانشجویان و مجموعه دانشگاه پیام نور با خانواده این شهید منا دیدار کردند.
داریوش اعلامی مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در گفتگویی اختصاصی به تشریح فعالیت های دانشجویان جهادگر پرداخت و گفت : گروه جهادی شهید کاظمی دانشگاه امسال متشکل از چهار گروه پزشکی ،دامپزشکی ،فرهنگی و عمرانی به مناطق محروم شهرستان هوراند اعزام و به خدمت رسانی مشغول شدند.
احمدیان گفت: در صورتی که دانشجویان شهرستان های مختلف، جهت تحقیقات مشکلات اقتصاد مقاومتی، نیاز به موضوعات مطالبه گری داشته باشند، با توجه به اطلاعات موجود در قرارگاه استانی اقتصاد مقاومتی شهید احمدی روشن، موضوعات بومی برای مطالبه گری به دانشجویان ارائه خواهد شد تا در مورد موضوع مربوطه تحقیق نموده و نتایج تحقیقات خود را در جشنواره شرکت دهند.
دانشجویان می توانند جهت آگاهی از اطلاعیه های ستاد مرکزی پیاده روی اربعین دانشجویی به سایت بسیج دانشجویی استان به آدرس tabriz.bso.ir و یا کانال تلگرامی بولتن دانشجویان آذربایجان شرقی به آدرس boltan_daneshjoo@ مراجعه نمایند.
معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به عنوان یکی از موفق‌ترین رده های علمی مراکز بسیج دانشجویی کشور کار خود را به طور جدی از سال ۱۳۹۱ بر مبنای مطالبات مقام معظم رهبری پی ریزی کرد و سخنان و رهنمود های ایشان در زمینه های خود باوری علمی، اهمیت علم آموزی و اهمیت به کار گیری علم همراه با دین و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار داد.
قیدری گفت : بسیج دانشجویی استان در نظر دارد که حداقل 40% دانشجویان جدیدالورود را جذب بسیج دانشجویی نمایید و بر این اساس برنامه ریزی های متعددی را جهت جذب عموم دانشجویان با سلایق مختلف انجام داده است.
در واقع امروز که از سرمایه گذاری در خصوص نفت و گاز و صنعت ملی سخن به میان می آید، می توان روی دیگری برای این سکه هویتی اقتصادی تعریف کرد
فیاض گفت: از آنجایی‌‎ که زن مظهر حیات و زندگی است، هر زمان زنانگی در جامعه ازبین برود، مشکلات تازه‌ای مثل کاهش تمایل جنسی بوجود می‌آید.
سومین جشنواره بین‌المللی «نشان فرهنگی شهریار»، فردا (۲۷ شهریورماه) با حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی حوزه قفقاز، آناتولی و آسیای میانه در تبریز، برگزار می‌شود.
مسئول فرهنگی ناحیه دانشجویی آذربایجان شرقی گفت: این دوره با حضور دانشجویان دانشگاه های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به همّت معاونت فرهنگی و اجتماعی ناحیه بسیج دانشجویی استان و با همکاری دانشگاه فرهنگیان آغاز شده و تا 25 شهریور در محل عمارت تاریخی دانشسرای پسران تبریز، پردیس علامه امینی دانشگاه فرهنگیان ادامه دارد.
مرکز گفتمان سازمان بسیج دانشجویی از سال 1395 به منظور بسط گفتمان انقلاب اسلامی و خرده گفتمان‌های ذیل آن شروع به فعالیت نموده است.
یک روز عصر من در حرم نشسته بودم و دعا می‌خواندم، حسن آمد و کنار من نشست و با خوشحالی گفت: «مادر جان دیروز از آن قفل‌هایی که به پنجره فولاد می‌بندند، من هم یک قفل بستم ، ولی امروز قفل باز شده بود.»
وی گفت: آحاد مردم می بایست به خانواده شهدا احترام گذاشته و از مقام رفیع شهیدان تجلیل نمایند و مسئولین نیز می بایست تا آخرین قطره خون در راه شهدا قدم برداشته و تا رسیدن به اهداف مقدس انقلاب اسلامی لحظه ای توقف نکنند
وی افزود: ثبت نام‌ به صورت استانی و صرفا از طریق سایت رسمی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی بصورت اینترنتی انجام خواهد شد.
در این مراسم که با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان و روسا و مسئولین دانشگاهی و جمعی از دانشجویان دانشگاه های غیرانتفاعی تبریز برگزار شد از زحمات آقای جواد علی همتی تقدیر و آقای دکتر امیرعلیزاده به جای ایشان به عنوان مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان تبریز معرفی شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در ایام مقارن با عید ولایت علی (ع) که در کنده شدن زینت از پای یک زن غیرمسلمان توسط دشمن، فرمود: اگر مردی از غیرت بمیرد، ملامتش نخواهد کرد، به نمایندگی از قشر نخبه ،تحصیل کرده و دانشجویان غیرتمند آذربایجان و ایران زمین ،از وزارت امورخارجه در خواست دارد ، این نهاد ،که به عنوان پرچم دار مواضع جمهوری اسلامی در جهان شناخته می شود، با اقداماتی فراتر از اعلام نگرانی نسبت به این مهم، تدابیر جدی تری را نسبت به این موضوع اتخاذ نمایند.
از آن محسن تا این حسن یک میم فاصله بود که حسن آن میم را هم با خود برد.
این اردو متشکل از پنج گروه جهادی تخصصی براران و خواهران است . هرکدام از این گروه ها در عین یکپارچگی کار تخصصی خود را در حوزه های پژوهشی-اقتصادی | فرهنگی – اجتماعی | عمرانی | زنان و خانواده | درمانی و بهداشتی | بررسی و پیگیری انجام می دهند .
هدف از اجرای این اردو طرح مباحث تشکیلاتی مطابق منویات مقام معظم رهبری و آموزش کار تشکیلاتی و گروهی است که این مباحث شامل سخنرانی‌های اساتید برجسته حوزه و دانشگاه می باشد
شهید حسن جنگجو یکی از نمادهای دفاع مقدس ایران است،نوجوانی که به فهمیده آذربایجان مشهور شد زیرا با سن کم هم میدانست که باید گوش به فرمان امام باشد.
اسامی ۷۰ نفر از برگزیدگان جشنواره تیتر ۱۰ در بخش دانشگاه‌های وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد در بخش‌ آثار در سومین اختتامیه جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی اعلام شد.
عرفان شهبازی گفت: سکوت پست و وقیحانه رسانه ای جوامع بین المللی چهره اصلیشان را بیش از پیش آشکار می کند.
این کتاب زندگینامه داستانی شهید دکتر عزیز عزیززاده مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد که توسط خانم پریوش کامیار همسر شهید به رشته تحریر در آمده است.
این اردوی شش روزه با حضور دانشجویان خواهر دانشگاه های غیرانتفاعی تبریز برگزار و فعالیت های متنوع فرهنگی اجتماعی و آموزشی انجام پذیرفت
قیدری با اشاره به برگزاری این دوره در سطح بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت : این دوره با هدف ارتقاء توان «تصمیم سازی» و «تصمیم گیری»، «چاره سازی» و «سیاست گذاری» در کودکان طراحی شده و مدرسان شرکت کننده ، هم زمان با آموختن دروس مربوطه، با تدریس آن به کودکان، توان تصمیم-سازی و تصمیم گیری کودکان را ارتقاء می دهند
شادی بیان کرد:حاشیه نشین ها تا کی باید چشمشان به دهان مسئولین شهری باشد تا بین صدها سخنرانی و خرج‌کردن پول‌های کلان برای تبریز 2018،یکبار هم سخنی از محرومیت آن‌ها ایراد شود.
در حاشیه‌ی جلسه‌ی شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی، از پوستر و سامانه‌ی نرم افزاری تحت وب پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی رونمایی شد.
سردارآبادی گفت: با تعاریفی که از انقلابی بودن و غیرت تبریزی ها و بعلاوه صفات امام جمعه انقلابی تبریز شنیده بودیم، انتظار نداشتیم ستاد برگزاری نماز جمعه تبریز اینقدر محافظه کارانه عمل کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز نیز همواره در این جشنواره ها شرکت کرده و تقدیر نامه‌های متعددی جهت فعالیت‌های خود دریافت کرده‌است از جمله این افتخارات، دریافت عنوان موفق ترین رده سازمان بسیج مستضعفین در کل کشور در سال ۹۲ و موفق‌ترین رده سازمانی بسیج در جشنواره استانی مالک اشتر سپاه عاشورا در سال ۹۳ است.
متفکر آزاد گفت: راهکار امروز جامعه نیز بازگشت به مسجد و آرمان های انقلاب و انقلابی بودن است. باید بازهم محوریت تمامی فعالیت ها را به مسجد بازگردانیم تا بتوانیم از نقش سازنده مسجد بهره مند شویم.
صابر دین پژوه، امیر حسین قویدل و ارسلان یزدچی، نفرات برتر کنکور امسال که اهل تبریز هستند در گفتگو با زیتون از عوامل موفقیتشان و اینکه کلاس های کمک آموزشی تاثیر زیادی در موفقیتشان نداشتند می گویند.
حمید منجم گفت: نقش و صحنه گردانى دلالان غیر متخصص در این عرصه و ورود منفعت طلبانه شخصى در بحث هتلینگ، بیمارستان، خدمات پزشکى و دارو مشکلات عمده ای را بوجود آورده است.
از جمله اهداف اصلی اردوی تابستانه امسال که به نوعی یک حرکت نوین محسوب می‌شود، برگزاری جلسات متعدد در چندین نوبت با اهالی و شورای اسلامی دهیاری به منظور ایجاد انگیزه و دغدغه جمعی برای حل کردن مشکلات روستا و اینکه نباید برای حل شدن مشکلات تنها از نهادهای دولتی انتظار داشته ‌باشند و با اتحاد میان بومیان روستا، همتی به وجود آمد که باعث ایجاد انگیزه بین مسئولین شهرستانی شد
محققان دانشگاه تبریز با انجام یک پژوهش تلاش کردند یک کاتالیست وارداتی را با یک نانوکاتالیست تولید داخل جایگزین نمایند، این کاتالیست یک ماده‌ی مهم کاربردی در صنایع پتروشیمی است.
قویدل رحیمی گفت : حتی آمریکا برای عدم کاهش تولید ملی خود این سند را نپذیرفت و روسیه نیز فعلا نپذیرفته است و پاکستان برای نمونه 45 میلیارد دلار خواسته تا دست به اجرا بزند.
در این صعود که در مدت دو روز انجام شد 600 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی در قالب گروه های 15 نفری از مراکز بسیج دانشجویی دانشگاه های تبریز و شهرستان های استان به قله 4811 متری سبلان صعود کردند.
مسئول مرکز رشد مکاترونیک و رباتیک شهید شفیع زاده گفت: با راه اندازی کمپ ایده در مرکزرشد شهید شفیع زاده، زمینه استفاده از ایده های برتر برای تولید محصولات تجاری توسط خود ایده پرداز در شرکت های دانش بنیان فراهم می شود.
در این صعود می خواهیم سوهان رنج را به دل بساییم تا آیینه دل را صیقل داده و در سخترین شرایط یکدیگر را تحمل کرده تا رسم مدارا با خلق را بیاموزیم.
در این صعود که در قالب دسته های ویژه گردان های انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی می باشد ، تعدادی از فرماندهان سپاه و روسای محترم دانشگاه ها و جانبازان و رزمندگان و پیشکسوتان بسیج دانشجویی ، دانشجویان عزیز را همراهی خواهند نمود
این اردو در تاریخ ۲۲ و ۲۳ مردادماه با حضور بیش از 600 نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف استان انجام می پذیرد.
کریمیان گفت: تقویت مطالبگری غیر محافظه کارانه باید در میان اصحاب رسانه تقویت گردد.
با توجه به سابقه ای که طی یکی دو سال گذشته از ابن الوقت ها سراغ داشتیم این سلفی ها و بدتر از این ها هم نباید دور از تصور باشد، اما باید به متن و اساس مراسم تحلیف توجه داشت که پشت سلفی ها پنهان ماند.
رییس دانشگاه تبریز گفت: با وجود اینکه دانشگاه تبریز در دوران مشروطیت وجود نداشته است ولی مجتمع ربع رشیدی در امتداد آن دوره می‌باشد.
پروژه ساخت یک واحد خانه محروم تحت پوشش کمیته امداد شهرستان با حضور جمعی از مسئولین سپاه و جامعه دانشگاهی کلنگ زنی شد.
گروه جهادی شهید ناصر صمدی دانشگاه آزاد تبریز برای ساخت غسالخانه روستای زینجناب و گروه شهید حسن کربلایی این دانشگاه برای ساخت خانه محروم در روستای اذناب خالصه حضور یافته اند.
شهبازی بیان کرد: هیچ کار مثبتی که بتوان تمام قد از آن دفاع کرد و در تاریخ ایران ماندگار باشد در دولت یازدهم اتفاق نیافتاد.
مهران مدیری علاوه بر اینکه زندگی مدرن را در کشمکش طنز گونه به بازی گرفته است و در عین حال مفاهیم خاص خود را در قالب تصاویر هنری انتقال داده است . طنز فیلم از آرامش خاصی برخوردار است که این ناشی از شخصیت خود مهران مدیری است .
توحید نوری گفت: با نگاهی واقع بینانه به کارنامه دولت در بحث برجام به این نتیجه می رسیم که دولت از عهده مذاکره و حل مسائل هسته ای کشور برنمی آید.
سردار کریمیان اظهار داشت: بحث عدالت و توحید به شدت در معرض خطر است و ما باید از تمامی تریبون‌ها و جایگاه‌های موجود برای ترویج عدالت تلاش کنیم، بدون ترویج و برپایی عدالت، باقی ماندن نظام بعید است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اظهار داشت: در دوران ابتدایی انقلاب عده ای میگفتند اسلام را برای ایران میخواهیم، اما امام فرمود «تمام مقصد ما مکتب ماست». شهدای دفاع مقدس نیز برای اعتلای اسلام در جبهه ها حاضر شدند.
جعفری گفت:امسال بیش از 2200 دانشجوی استان در قالب 100 گروه جهادی و در زمینه های مختلف عمرانی، فرهنگی، آموزشی، قرآنی، پزشکی، دامپزشکی، ورزشی، حقوقی، مشاوره ای و... به فعالیت خواهند پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین پژمان فر نماینده مردم مشهد طی بیاناتی در سالگرد برجام این سند را برای ایران باخت باخت دانسته و ثمرات ان برای دشمن را بردی اشکار تلقی کرد . وی ادامه داد: اسنادی چون برجام هویت انقلابی ایران را هدف قرار داده است و امام در روز های سخت جنگ که سخن از آتش بس بود در برابر ساده اندیشی ها ایستاد و جنگ جنگ تا رفع فتنه را مطرح کرد و بر این اساس باید در برابر گفتمان سازش ایستاد و گفتمان مقاومت را تقویت کرد.
وی افزود: فرهنگ فقیر و برهنه ی دنیای امروز که از خدا و ارزش ها تهی شده این قدرت و قابلیت را پیدا کرده است، به همان اندازه وقتی که دخترها و پسرهای ما در معرض امواج رسانه های دیداری و شنیداری غربی و فرهنگ غربی قرار می گیرند به همان اندازه در این زمینه آسیب پذیر می شوند و متاسفانه این آسیب روز به روز بیشتر می شود؛ به دلیل اینکه مسئولین از جمله آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، صدا و سیما، وزارت ارشاد و مسئولین فرهنگی که باید فرهنگ عمومی جامعه را پایش کنند به بخش عمده ای از مسئولیت خود عمل نکرده اند و علت مشکلات ما امروز عدم عمل به قوانین و آیین نامه ها و از سوی دیگر توطئه های دشمن است.متاسفانه وضعیت امروز با وضعیت مطلوب و مناسب فاصله ی زیادی دارد.
مهندس عبدالله شادی مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه به بیان برنامه ها و عملکرد بسیج دانشجویی استان در حوزه های مختلف از جمله گروه های جهادی ، مباحث علمی و فرهنگی ، کنگره شهدای دانشجو ، گروه های مطالبه گری و آسیب شناسی پرداخت .
وی افزود: هجمه سنگین از طرف دشمنان خارجی و داخلی و ناآگاهان، نسبت به مجموعه سپاه و ماموریت های آن قابل توجه و تامل و رفع بعضی ابهامات درمورد کارها و ماموریت هایی که انجام می دهیم لازم و ضروری است
راهبرد نفوذ دشمن در کشور از طریق این اسناد ، پیش کشیدن گفتمان های خنثی و به ظاهر بی خطر مانند حمایت از خانواده و توسعه روستایی است که منظور از آن ها جا انداختن هم باشی هم جنس ها و رفتن زیر بار ظلم سرمایه داری صنعتی در روستا هاست
حاج‌آقا علیپور، استاد اخلاق طرح ولایت استان آذربایجان شرقی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: با حیله و مکر می‌خواهند مثل زمان اهل بیت مردم نتوانند از حضور و بیانات امامشان استفاده کنند و در سخنان امامشان تفکر و اندیشه کنند.
جریان شیعه تکفیری با محوریت شبکه های لندن نشین و با حمایت مالی و فکری سرویس های غربی در حال سم پراکنی به اسم شیعه علیه اسلام ناب محمدی است
ثبت نام دوره آموزش مداحی اهل بیت ( علیهم السلام) توسط بسیج دانشجویی صورت می گیرد.
تقوی با اشاره با اقدامات دشمنان در این زمینه گفت: هدف دشمن از تمسخر فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر ، منفعل سازی مومنین ،عادی سازی گناه و در نهایت قبح شکنی از گناه است
دکتر صدر حسینی در تبیین بیداری اسلامی گفت: بیداری اسلامی دشمنان غربی را واداشت تا با جعل اصطلاح بهار عربی کشور های دوست ایران را هم دچار بحران های ساختگی کنند
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز، در آئین افتتاحیه طرح ولایت استانی بسیج دانشجویی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در تبیین فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: آتش به اختیار یعنی دفاع از هویت ایرانی اسلامی و دور کردن آن از تاراج بیگانگان و غرب زدگان.
سرهنگ گل محمدزاده گفت: بسیج یک تشکیلات مردمی و مکتبی است و ما هرکسی را که نظام ولایی را قبول دارد، بسیجی می دانیم. دانشجویان عزیز باید راه شهدا را پی گیرند، شهدا اخلاص داشتند که چندین سال بعد از شهادت این عزیزان نام و یادشان زنده است.
کمیته ی فرهنگی دوره طرح ولایت استانی از زیر کمیته مجموعه ی فرهنگی ، تامین سخنران، رسانه و فوق برنامه تشکیل شده است که در راستای برگزاری مناسبتر برنامه ها جلسات مختلفی با حضور دانشجویان دانشگاه های استان از جمله دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان مسئول اجرای دوره برگزار شده است.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: حال که مسئولین پاسخ علمی و دقیقی به نقدهای وارده بر قراردادهای نفتی، برجام و FATF نمی‌دهند و اساسا خود را پاسخگو نمی‌دانند اولین اقدام دانشجویان سخن گفتن با مردم است.
صبح امروز پانزدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های کشور در با حضور حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.
پانزدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیرایرانی دانشگاه‌های کشور با میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
مباحث بصیرتی ، تربیتی و تشکیلاتی با حضور بیش از 20 تن از اساتید و صاحب نظران برجسته کشوری و استانی در قالب برنامه های مختلف ارائه خواهد شد و در حاشیه این دوره ، برنامه های مختلفی نظیر یادواره شهدا ، دیدار از خانواده شهدا ، همایش های ویژه سیاسی، برنامه های مختلف فرهنگی ورزشی و تفریحی و ... برگزار خواهد شد.
اینکه میثم مطیعی در اشعارش به مسئولین گوشزد می کند که مردم وعده های شما را فراموش نکرده اند و باید به این مردم پاسخ بدهید، چرا باید توهین و هتاکی محسوب شود
بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2017، دانشگاه تبریز در چهار رشته مهندسی در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.
مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز دیدار کردند.
شهبازی گفت: با این همه ظلم آشکار و دشمنی آمریکا در حق ایران، بازهم برخی مسئولین و روشن فکر نماها خود را به فراموشی زده و به جای دشمنی با آمریکا، انتظار دوستی از آن دارند.
«هر دانشگاه یک خانه محروم» شعار جهادگران بسیج دانشجویی است که دانشگاه‌ها و واحدهای کوچک در دانشگاه‌های بزرگ ادغام می‌‌شوند تا با همکاری و همدلی بتوانند خشت‌های مهرورزی را لایه لایه روی هم چیده و خانه‌ای پر از مهربانی و میمیت را برای محرومان احداث کنند.
عرفان شهبازی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز معرفی شد.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به خط تخریبی رسانه های زنجیره های و سو استفاده از این اتفاق گفت: البته نباید فراموش کنیم منتقدین دولت رویه انتقادی را دارند و انقلابیون چنین اقداماتی را نیز رد و محکوم می کنند. اما باید توجه داشت که دو قطبی سازی جامعه چنین عواقبی را هم در پی دارد.
مخالفین دولت، صبح انتخابات نشان دادند که صبر و تحملشان چقدر بالاست و به خاطر منافع و خواسته های شخصی، قانون را زیر پا نمی گذارند.
جنبش دانشجوئی به عنوان نخبگان جامعه با برخورداری از نیروی جوانی ، انگیزه و آرمان مشخص برای مبارزه با ظلم و جور می بایست با ترویج ،تبیین و مطالبه و پیگیری آرمان های اسلامی در سطح داخلی و خارجی زمینه های لازم برای رشد فکری و سیاسی مردم و نیز حرکت صحیح مسئولین در ریل مشخص را مهیا نماید.بر این اساس ضرورت دارد در برابر مظلوم دفاع نماید و به عنوان پیشقدم وارد شده و نقش پیشبرندگی عموم مردم جامعه را به سمت مطلوب ایفا نماید
روز قدس مجالی شده است تا تمام ملل تحت ظلم استکبار به مبارزه با خوی استکباری برخیزند و در یک بازه زمانی ثابت خیزشی عظیم اتفاق افتد تا قدرت و قوت مستضعفین در تمام عالم مشاهده و نقطه امیدی گردد برای تلاش مضاعف در جهت آزادی از یوغ مستکبرین و نقطه نشانی باشد تا ره گم نشود و مسلمین از هر طایفه و گروهی متوجه باشند که دشمن اصلی مسلمین و علت العلل عقب افتادگی آنها ، همانا صهیونیست جهانی و نماد آن یعنی رژیم غاصب صهیونیستی می باشد.
دشمنان اسلام قلب حکومت اسلامی (ولایت فقیه) را نشانه گرفته اند. در این میان برخی سیاستمداران داخلی به آسیاب دشمن آب ریخته و تیشه به ریشه نظام می زنند. به رغم خود می خواهند بر مسند ولایت بنشینند ولی نه بخاطر ولایت فقیه. چون از ولایت و فقاهت چیزی نمی دانند و این ندانستن از افکار و اعمالشان پیداست. آنها آرزوی مسند ولایت را دارند
نبی‌محمدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز اقتدار سپاه در حمله موشکی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه را برهم زننده خواب دشمن و حاوی پیغام عدم سازش ملت ایران با دشمنان دانست.
انقلاب اسلامی به مردم ایران آموخته است که می بایست متکی به خود باشند و برای عمل به تکلیف منتظر این و آن نمانند.
کتاب الکترونیک "ویژگی ها و جایگاه جوان انقلابی در گفتمان انقلاب اسلامی" تولید شده توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد.برای دانلود وارد خبر شوید.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور پیرامون تحریم های جدید امریکا بیانیه ای صادر کرد.
ختایی از بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در این دانشگاه در سال گذشته خبر داد.
در این شماره عناوین مختلفی از جمله "استعمارفرهنگی ، فرهنگ استعماری" ، "مدل بانکداری اسلامی"، "بررسی میزان مطالعه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان" ، "شعر و داستان و دلنوشته های دانشجویی" و "ویژه نامه ماه مبارک رمضان" گنجانده شده است.
شادی اظهار داشت: طرح های تحقیقاتی دانشجویان بسیجی طی سالهای اخیر افزایش یافته است. اما دست ما بواسطه عدم ارتباط دانشگاه با صنعت و مسئولین استان بسته است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار با جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت: فتنه سال ۸۸ توسط بیگانگان و وابستگان داخلی طراحی شد و اغلب کسانی که در فتنه ۸۸ گرفتار شدند؛ بدلیل بی بصیرتی آنها بود.
محمد طاهری گفت: این حربه فرماندار است که به دلیل سرپوش گذاشتن به بی تدبیری ها و کم کاری های خودشان با فحاشی به مردم و داغدیدگان حادثه سیل فرار روبه جلو می کند.
بیشعور ، بی شناسنامه ، بزدل ، مزدور ، کثافت ، آفت و ( آنچه که در آینده خواهد آمد ) همه و همه یادآور همان ادبیات اما با ملغمه ای جدیدند، ملغمه ای لومپن گونه از سنت قجری و مدرنیته لیبرالیستی است . یعنی ادبیات نو قجری.
شادی گفت: مسئولین دولت به‌خوبی راه هتاکی را آموخته‌اند، زمانی که وزیر دولت منتقدین را مزدور و رئیس دولت آن‌ها را بی‌شناسنامه خطاب می‌کند از فرماندار آذرشهر چه انتظار!
بعد از خوانش شعر توسط مهران عباسیان، رهبر انقلاب فرمودند: آفرین خیلی خوب بود، اول که گفتید: «من بیر توفنگم آما سنه گولله آتمارام/بارماق توخونمایینجا منه٬ گولله آتمارام» ترسیدم، اما بعد خیالمان راحت شد.
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی تبریز از روحانی به عنوان رئیس جمهوری که یک ماه پیش با شعار آزادی رای جمع کرد و امروز جلسات گزینشی با دانشجویان برگزار می‌کند، انتقاد کرد.
روح الله رشیدی می نویسد: این فرمان، تازه نیست. همان سال ۵۷ و حتی پیش از آن صادر شده بود. و بسیاری قله‌ها با همین فرمول فتح شد. اگر تا حالا نمی‌دانستیم، لابد دچار اختلال در تشخیص بودیم.
این اردو در دهه اول مرداد ماه و با همکاری و هم‌یاری دانشجویان دانشگاه تبریز در چهار بخش فرهنگی، پشتیبانی، عمرانی و دامپزشکی ظرف مدت ده روز برگزار خواهد شد.
شانزدهمین نشست از سلسله جلسات روسای دانشگاه های استان با سردار فرمانده محترم سپاه عاشورا و مجموعه بسیج دانشجویی استان با محوریت ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
مسئول بررسی و تحلیل سیاسی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از زیر پاگذاشتن قانون و فرهنگ ایرانی اسلامی توسط برخی مسئولان به بهانه ارتباط با دیگر کشورها انتقاد کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز از فرصتی که رهبر معظم انقلاب در اختیار جوانان قرار می‌دهند تمجید کرده و ایشان را الگوی نقدپذیری برای دیگر مسئولان دانست.
با توجه به شعار سازمان ملل متحد، دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار، به دنبال "دگرگون ساختن جهان ما" تدوین شده است. اهمیت این سند در حدی است که در روزهای اخیر، بحثهای گسترده ای در خصوص این سند در سطوح عالی نظام، کارشناسان و رسانه ها مطرح گردیده است
مسئولان بجای استفاده از سندهای بیگانه یا تنظیم سندی جدید اسناد قبلی همچون سند تحول بنیادین ، سند دانشگاه اسلامی ،سند نقشه جامع علمی کشور و ... را پیگیری کنند.
آیت الله مجتهد شبستری بیان کرد: به دلیل مشکلات جسمی مکرر از رهبر معظم انقلاب تقاضای کناره گیری می کردم اما مورد رضایت قرار نمی گرفت؛ اخیرا لطف کردند و پذیرفتند.
شادی بیان داشت: وقتی مجریان استانی انتخابات این چنین از صحت کامل انتخابات اطمینان دارند، دلیلی ندارد که آرای صنادیق را به تفکیک اعلام نکنند، این موضوع که فرمانداری آرای تفکیک شده صندوق ها را منتشر نمی کند با هیچ توجیهی قابل قبول نیست.
جمعی از اساتید دانشگاه های آذربایجان‌شرقی حمایت قاطع خود را از حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی اعلام کردند.
دانشجویان دانشگاه‌های تبریز در خیابان‌ها و بازار تبریز به تبیین گفتمان انقلاب پرداختند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: انتقاد من به رئیس جمهور مستقر این است که چرا امکان نقد را تنگ می کنید؟ قوی ترین نقدها را کسانی به برجام ارائه داده اند که به اصلاح‌طلبی و آمریکانشینی مشهورند.
سوالی که پیش می آید این است که پس از برجام کدام سرمایه گذاری خارجی یا داخلی و به چه میزان در آذربایجان انجام شده است؟!
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر صداقت دارید چرا شب انتخابات یارانه پخش می‌کنید؛ شما که می‌گویید از آستان قدس خرج نکنید؛ چرا پروژه‌ها را ناقص افتتاح کردید، شما هم می‌گذاشتید بعد از انتخابات!
جنبش دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز با برپایی مجلس ختمِ تولید ملی، اعتراض خود را نسبت به ورشکستگی کارخانجات با سابقه ابراز کرده بود که این مجلس با دستور مقامات دولتی برچیده شد.
دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان در واکنش به تایید صلاحیت‌های مورد دار توسط هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها که موجب احراز صلاحیت افراد پرونده‌دار شده است،بیانیه‌ای را منتشر کردند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، ضمن بیان اولویت رسالت روشنگری بسیج در امر انتخابات گفت: این امر مناسب نیست که با ناهنجاری‌هایی که تا کنون دیدیم مردم احساس ناامنی کنند و آرامش روانی مردم از بین برود که گاها با دو قطبی کردن بعضی مسائل که ساخته ذهن خودشان است مردم را دچار سردرگمی کنیم.
همایش جوانان مومن و انقلابی استان آذربایجان‌شرقی با حضور یاران و همراهان مراکز بسیج دانشجویی دانشگاه های استان برگزار شد.
پیش ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و مصادف با روز هنر انقلاب اسلامی آغاز گردید.
در این مراسم که با حضور و سخنرانی سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا و مجتبی باستان معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج دانشجویی کشور از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز خواهد شد علاوه بر تجلیل از برگزیدگان و فعالین بخش های مختلف مراکز بسیج دانشجویی دانشگاه های استان ، کارگاه های آموزشی و دوره های عرضی توجیهی نیز برگزار خواهد شد.
بسیج دانشجویی در نامه‌ای به به رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان خواستار رسیدگی به تخلفات انتخاباتی آشکاری شده است که به نفع رئیس جمهور مستقر انجام ‌شود.
نخستین کنگره ملی شعر ویژه سرود، ترانه و تصنیف دفاع مقدس با نام «ترنم حماسه» در تبریز برگزار می‌شود.
ابراهیمی گفت: دیگر حتی یک درصد از سهام این شرکت ورشکسته برای گروه اقتصادی تراکتورسازی ایران نیست اما هنوز هم نام تراکتورسازی ایران را یدک می‌کشد.
این برنامه روز یکشنبه 17 اردیبهشت ساعت 12:30 در آمفی‌تئاتر شهید آوینی دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار خواهد شد.
این برنامه با سخنرانی سردار سرخیلی و مداحی حاج مهدی خادم آذریان روز شنبه۱۶اردیبهشت از ساعت۱۴ در سالن علامه جعفری این دانشگاه برگزار خواهد شد.
تریبون آزاد “کاندیدای اصلح شما” مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه تبریز برگزار شد
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز عنوان کرد: درحالی که برگزاری یادبود ختم تولیدملی با استقبال بسیار خوب عامه دانشجویان واقع شده بود با برخورد مسئولان دانشگاهی و به دستور و فشار مقامات دولتی لغو شد.
برای شرکت در طرح ولایت استانی فرم زیر را تکمیل کنید. لازم به ذکر است این ثبت نام اولیه بوده و ثبت نام قطعی پس از بررسی اعلام خواهد شد.
دبیر جشنواره قرآن و عترت کنگره ملی شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه ی اجرا وثبت نام جشنواره گفت: علاقمندان به شرکت در جشنواره با مراجعه به سایت azarbaijansharghi.cfu.ac.ir نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند
با توجه به کمبود ظرفیت این دوره ، از دانشجویان علاقه مند و مستعد ، بر اساس آزمون کتبی و مصاحبه ،گزینش به عمل خواهد آمد و داوطلبان می توانند جهت ثبت نام اولیه به سایت بسیج دانشجویی استان به آدرس tabriz.bso.ir خود مراجعه نمایند.
تریبون آزاد با محوریت دولت کارآمد و رئیس جمهور موفق، مقابل دانشکده فنی دانشگاه تبریز برگزار و دانشجویان به بحث و بررسی عملکرد دولت یازدهم پرداختند.
دانشگاه های شهید مدنی آذربایجان و صنعتی سهند تبریز موفق به برگزاری مراسم شدند.
مردم آذربایجان توقع داشتند رئیس‌جمهور به جای سفر برای افتتاح پروژه‌هایی که چندین بار افتتاح شده، جهت تسکین خاطر آسیب‌دیدگان به استان سفر می‌کرد.
این کرسی ها در دانشکده های مختلف دانشگاه در روز های آینده برگزار خواهد شد و موافقان و مخالفان در خصوص موضوعات اظهار نظر نموده و در پایان کارشناسان و استادان در رابطه با اظهارات بیان شده به داوری خواهند پرداخت.
در این مراسم که با حضور جانشین محترم بسیج دانشجویی استان و مسئولین دانشگاهی و شهرستانی آذرشهر و جمعی از دانشجویان دانشگاه برگزار شد آقای وحید میرزائی تودیع و آقای پیمان سلمانی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آذرشهر معرفی شد.
محمد طاهری گفت: آیا مسئولینی که جاده را از وسط مسیل رودخانه می اندازند، فکر چنین روزهایی را نمی کنند؟ نمایندگانی که امضای خود را پای استیضاح وزیر راه پس گرفتند، پاسخگو باشند!
جمعيت دانشجويي امام حسن ع به منظور همدردي با سيل زدگان اقدام به تعمير تعدادي از خانه هاي سيل زدگان کرده است
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز تریبون آزادی تحت عنوان “ویژگی های رئیس جمهور من” برگزار می کند.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز بیان کرد: 300 نفر دانشجوی پسر و 170 نفر دانشجوی دختر در اعتکاف دانشجویی دانشگاه تبریز ثبت نام کرده اند
تعداد پروژه های تحقیقاتی مشترک بین اساتید دانشگاه های داخل و اساتید دانشگاه های خارج از کشور ۲۳۵ پروژه مشترک جاری بوده است.
تیم مرکز تحقیقات رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران مقام اول لیگ ربات های پرنده فضای باز را از آن خود کرد.
این کتاب به همت معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز و تلاش جمعی از دانشجویان این دانشگاه تدوین شده است رونمایی و در بین دانشجویان توزیع گردید.
اعضای هیئت رئیسه‌ی دانشگاه‌های استان اولین روزهای کاری و آموزشی سال 1396 را مطابق هر ساله به تجدید دیدار با کارکنان و اساتید اختصاص دادند.
این همایش به همراه ویژه برنامه رزمایش و یادبود شهدای دفاع مقدس طی 4 شب متوالی و با حضور بیش از 6 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف استان آذربایجان‌شرقی در پادگان شهید مهدی باکری دزفول برگزار میشود.
سردار کریمیان در حاشیه بازدید خود از منطقه طلائیه و همراهی با دانشجویان این استان، از طلائیه به عنوان مشهد فاتحان خرمشهر شهیدان همت و خرازی نام برد.
رئیس دانشگاه تبریز در بازدید سردار غیب پرور از بسیج دانشجویی این دانشگاه گفت: اعتقادمان به بسیج دانشجویی بیش از یک تشکل دانشجویی است و بین دانشگاه و بسیج دانشجویی تعامل خوبی برقرار است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شب عملیات کربلای ۵ در یک سوله با رزمندگان لشگر عاشورا مواجه شدم، تا امروز مناجات و جنگی مثل جانفشانی رزمندگان عاشورا ندیدم.
طاهره ملکی، دانشجوی دکتری رشته توسعه کشاورزی دانشگاه تبریز جایزه ملی ایثار در رشته مهندسی کشاورزی را کسب کرد.
مراسم گرامیداشت شهیدان «مهدی و حمید باکری» با حضور سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار شد. رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دفاع مقدس ذخیره ماندگاری برای نسل‌های آتی ما خواهد بود، گفت: «شهیدان باکری تجسم خواستن بودندو در تمامی صحنه ها با ایثار ، برای اهتزاز پرچم اسلام و ارتقای آن تلاش کردند.»
همزمان با ایام عزاداری شهادت حضرت زهرا(س)، ظهر امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه تبریز؛ مراسم تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام دفاع مقدس، با حضور جمع کثیری از دانشجویان و دانشگاهیان و همچنین برخی از مسئولان دانشگاه تبریز، از مقابل مسجد دانشگاه تبریز به سمت ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
محققان دانشگاه آزاد با همکاری دانشگاه تبریز فیلم‌های بسته‌بندی ضدمیکروبی در صنعت غذایی عرضه کردند که سبب کاهش بار میکروبی مواد غذایی مختلف مانند پنیر و محصولات دیگر می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی ؛ بسته‌بندی مواد نقش مهمی در صنعت غذایی از مرحله‌ تولید تا مصرف ایفا می‌کند. به همین دلیل است که امروزه بسته‌بندی فعال به یکی از گرایش‌های مهم و پویا در بسته بندی مواد غذایی تبدیل شده است. در این روش با افزودن جزیی فعال یا همان مواد ضدمیکروبی به فیلم بسته‌بندی، از افزودن نگهدارنده‌های شیمیایی به داخل غذاها جلوگیری می‌شود.
وزیر فرهنگ دولت نهم گفت: امروز در اکثر نشست های بین المللی، وزرای فرهنگ کشورها از تهاجم فرهنگی سخن می گویند اما لیبرال های وطنی می گویند ما توهم توطئه داریم.
فردا یکشنبه یکم اسفند سخنران برنامه "رابطه‌ی فرهنگ و سیاست" در تالار شهریار دانشگاه تبریز و برنامه "خیابان انقلاب ، پلاکی برای مستضعفین" در آمفی تئاتر شهید آوینی دانشگاه صنعتی سهند خواهند بود. این برنامه ها به ترتیب در ساعت های 15 و 12.30 برگزار خواهند شد.
حجت الاسلام ماندگاری در جمع دانشجویان، دانشگاهیان و جمعی از مردم شهر تبریز که در مسجد دانشگاه تبریز گرد هم آمده بودند، با بیان اینکه مهمانی شهدا دارای سه مرحله پذیرایی می­‌باشد، به تشریح هر­ یک از این سه مورد پرداختند.
در آستانه‌ی سالگرد قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. پس از ورود رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی(ره) یکی از مداحان آذری زبان به ذکر مصائب حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) به مناسبت ایام فاطمیه پرداخت. پیش از آغاز بیانات رهبر انقلاب، آیت‌الله مجتهد شبستری نماینده‌ی ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی،دقایق کوتاهی به سخنرانی پرداخت.
سردار غیب پرور گفت: نباید با دانشجویان انقلابی به خاطر ابراز یک حرف حق برخورد کرد در این صورت با تمام وجود از آنها دفاع خواهم کرد.
سید یاسر جبرائیلی اظهار داشت:در روند مرسوم به علت قرار گرفتن در رأس قدرت، ثروت نیز در اختیار طیف مورد نظر قرار می‌گیرد و جریان سرمایه‌داری به این ترتیب موقعیت خود را تثبیت می‌کند.
مراسم تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز با حضور مسئولین این نهاد، هیات رئیسه دانشگاه هنر اسلامی تبریز و جمعی از دانشگاهیان در سالن الغدیر این دانشگاه برگزار شد.
قیام 29 بهمن تبریز سومین حادثه مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سال 1356 می‌باشد که پس از رحلت غریبانه حاج آقا مصطفی خمینی و قیام 19 دی قم اتفاق افتاد.
مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به مهمترین برنامه فرهنگی در راهیان نور امسال گفت: امسال در پادگان دانشجویی شهید باکری، با هزینه کرد پانصد میلیون تومان و به استعداد پانصد سربازِ فرهنگی، به مدت ده شبانه روز تئاتر حماسی برگزار خواهد شد.
شیفتگی محض جریان اصلاح‌طلب برای رسیدن به قدرت و ماندگاری در آن نیز یکی دیگر از دلایل ابداع این کلید واژه است. اصلاح‌طلبان به خوبی می‌دانند که امروز دولت دوازدهم، دولت نیمه مطلوب آنان در پاسداری و پیشبرد اهداف اصلاح‌طلبی است و انزوای روحانی و یک دوره‌ای بودن دولتش موجب سرخوردگی و اغماء چندساله اصلاح‌طلبان در آینده خواهد شد به همین دلیل است که با تولید گفتمان آشتی ملی سعی در تمرکز رای های طرفدار به این گفتمان را دارند.
عهدنامه ۱۱/۲۲مصوب سال۵۷ شمسی،فی مابین بنیان گذار انقلاب کبیر و مردم انقلابی سی و هشتمین ۲۲بهمن پس از پیروزی انقلاب شکوهمند باردیگر همبستگی و اتحاد بین مردم متدین و آگاه ایران را به رخ جهانیان کشید؛بدون شک این حرکت مردمی حاوی پیام های روشنی بود.
سید عرفان حسینی گفت: مردم باید بدانند که همان تئوری های نظام اقتصادی در زمان طاغوت و غرب را در حال حاضر اجرا می کنیم، لذا به یک انقلاب اقتصادی نیازمندیم.
ویژگی متمایز راهپیمایی 22 بهمن امسال وجود 10 غرفه دانشجویی مراکز بسیج دانشجویی دانشگاه های تبریز در طول مسیر راهپیمایی بود که با تولید و توزیع محتوای مختلف در حوزه های فرهنگی ، سیاسی و ... با محوریت طرح مطالبات انقلاب اسلامی و اجرای برنامه های ویژه نظیر مصاحبه با مردم ، تریبون آزاد ، غرفه ویژه مبارزه با ربا ، قسمت نقاشی برای کودکان و ... جلوه های ویژه ای را از حضور جوانان انقلابی به نمایش گذاشتند.
دانشگاههایی که در مسیر راهپیمایی حضور خواهد داشت عبارتند از بسیج دانشجویی دانشگاههای : تبریز ، سهند ، علوم پزشکی ، آزاد اسلامی تبریز ، پیام نور ، فرهنگیان ، علمی کاربردی واحد استان ، فنی و حرفه ای ، هنر اسلامی و دانشگاههای غیر انتفاعی
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن، از اقشار مختلف مردم بخصوص دانشگاهیان برای شرکت در این راهپیمایی دعوت کرد.
دانشگاه تبریز با صدور بیانیه ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن، از اقشار مختلف مردم بخصوص دانشگاهیان برای شرکت در این راهپیمایی دعوت کرد.
همزمان با ایام الله دهه فجر؛ جمعی از اعضای بسیج دانشجویی پیام نور تبریز به همراه دکتر معصومی ریاست دانشگاه پیام نور استان و جمعی از مسئولین دانشگاهی از خانواده محترم شهید والامقام شهید حسین نوبخت دیدار کردند.
برخوردهای گزینشی و لحاظ منافع گروهی باعث گردیده روح اصلی و ذاتی مجلس که همان قانون گذاری عدالت محور و نظارت برپایه شفافیت است در میان لابی‌گری عده‌ای از بین برود و دیدگاه مردم نسبت به مجلس و راس آن، نگاهی معامله‌گر باشد.
نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی کشور فرانسه، به الله شکر اسداللهي، استاد گروه زبان فرانسه دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تبریز اعطا شد .
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، با نصب اظهارات متناقض رئیس جمهور و مسئولین اقتصادی و سیاسی کشور در صحن دانشگاه، از فضای آزاد اندیشی استفاده کرده و از دانشجویان و حتی مسئولین پرسیده است: چه کسی باید عینک بزند؟
طاهری گفت: بسیجی بن بست ندارد ، آینده ازآن تفکر انقلاب اسلامی و ما به عنوان بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه نباید متوقف شویم تاثیر گزاری در ابعاد بین المللی مد نظر ماست به خصوص باید مزیت نسبی هم جواری با همسایه شمالی شیعه نشین جمهوری آذربایجان را مد نظر داشت.
به نظر می‌رسد فردوسی‌پور یک برنامه ورزشی را تبدیل به برنامه‌ای سیاسی کرده است و با نگاهی جانب‌دارانه، از عده‌ای حمایت و گروه دیگری را مورد نقد قرار می‌دهد.
فقیهی شعار پانزدهمین دوره سفر دانشجویی عتبات عالیات را سبک زندگی فاطمی عنوان کرد.
شادی گفت: اردوی راهیان نور اقدامی فرهنگی برای تربیت کادر همطراز انقلاب اسلامی است که در سال جاری نیز با بیشترین مقدورات به انجام می‌رسد.
دومین جشنواره دانشجویی پویایی و خلاقیت علمی– پژوهشی جایزه بزرگ دانشجویی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
نماینده پیشین مردم تهران در مجلس گفت: روحانی بدشانس ترین سیاستمدار ایران است، برجام شکست خورد، ترامپ پیروز شد و آقای هاشمی هم فوت کرد. فلذا پشتوانه‌ای برایش نمانده است.
27 دیماه سالگردشهادت ۲۲تن ازدانشجویان دانشگاه تبریز براثر یورش وحشیانه و ناجوانمردانه رژیم بعثی به دانشکده فنی دانشگاه تبریز است که همه ساله مراسم بزرگداشت این شهدای والا مقام در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
پورمحمدی گفت: علم تنها در علوم مهندسی خلاصه نمی‌شود؛ بلکه علوم انسانی در این مسائل از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
تجمع حمایت دانشگاهیان دانشگاه تبریز از جبهه مقاومت اسلامی و مردم ستمدیده سوریه به همراه بدرقه کاروان کمک‌های انسان دوستانه آنان با حضور جمعی از دانشگاهیان دانشگاه تبریز برگزار شد.
نبی‌محمدی گفت: اگر نظام درصدد محاکمه سران فتنه بود مثل کودتایی که در ترکیه انجام شد، فتنه‌گران نیز می‌بایست در فاصله یک روز دستگیر و محاکمه می‌شدند چرا که آن‌ها کل نظام را زیر سؤال بردند و محارب هستند؛ ولی نظام با فتنه گران رفتار مصالحه‌ای دارد.
محمد طاهری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در سخنرانی پیش از خطبه های شهرستان اسکو ضمن انتقاد از ذخایر نظام خواندن نجومی بگیران گفت:نجومی بگیران زالوهای نظام هستند و نه ذخایر نظام . وی ادامه داد:ذخایر نظام مادران شهیدانی هستند که هنوز بعد از 37 سال چشم به راه فرزندانشان هستند و ذخایر نظام سربازانی هستند که کیلومترها دورتر از وطن برای امنیت ملت غریبانه میجنگند.
در قسمتی از این بیانیه تأکید شده است:«مردم در روز بصیرت فصل نویی را در تاریخ انقلاب رقم زده و اعلام کردند که خط قرمز مردم ایران، اهل بیت و ادامه آن یعنی ولایت مطلقه فقیه است.»
قوای سه گانه مجریه ، مقننه و قضائیه به افرادی که مصداق نا اهلان و نا محرمان می باشند و تنها راه حل مشکلات کشور را تبعیت از دشمنان می دانند اجازه ورود به میدان های مسئولیتی در نظام اسلامی را ندهند.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به اینکه درسال 88 عده ای فریب خوردند و جریان ضد دیانت و ضد انقلاب به صورت سازمان یافته مسائل را هدایت کردند، اظهار داشت: دشمنان نظام و اسلام سعی داشتند با فریب مردم را به خیابان ها بکشانند و استفاده ببرند
در بخشی از این نامه آمده است: "حضرتعالی با شخصیت آقای دکتر فریدون عباسی آشنا هستید آن صفاتی که به آقای دکتر مطهری برشمردید در آقای دکتر عباسی هم یافت می شود."
رئیس سازمان بسیج دانشجویی از مسئولین عالی کشور خواست در تمام موارد و مشکلات کشور با مردم با صراحت و صداقت حرف بزنند زیرا مردم ایران، مردمی آگاه بوده و همیشه در تمامی صحنه ها با حضور به موقع وبا مواضع ضداستعماری وضد آمریکایی، پشتیبان نظام و رهبری بوده و خواهند بود.
در این تجمع پس از سخنرانی حجت الاسلام خدیوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آذربایجان شرقی، قطعنامه و بیانیه ای از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز قرائت شد
سلسله کرسی های آزاداندیشی دانشگاه تبریز اینبار با عنوان "حجاب" در دانشکده اقتصاد دانشگاه برگزار شد
عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز گفت: چرا دبیرکل سازمان ملل نسبت به وضعیت بشر در یمن، میانمار، هند و طرفداران شیخ زکزاکی ابراز نگرانی نمی کند؟!
شرایط کنونی منطقه بهترین فرصت برای صدور پیام جهانی انقلاب به مستضعفین عالم و بسیج جهانی مستضعفین علیه اربابان زر و زور و تزویر است ، پیام خمینی کبیر که فرمود راه قدس از کربلا می گذرد هم اکنون محقق شده و راهی تا آزادی قدس شریف و در پی آن آزادی مستضعفین عالم از زیر یوغ استعمار نمانده است !
طایفه گفت : پروژه عمرانی که در این روستا اجرا شد یک باب خانه مددجوی کمیته امداد با زیر بنای 80 مترمربع بود.
شادی اظهار داشت: دولتمردان اگر بسته ای از اقدامات متقابل طراحی کرده اند مردم را محرم خود دیده و نسبت به محتوای این بسته تبیین کنند تا دشمن مقابل متوجه مقاومت و واکنش ایران شده و از طراحی و اعمال سیل دیگری از تحریم ها ممانعت بعمل آورد.
بسیج دانشجویی مطالبه از نهادهای مسئول در این قضیه و ارائه گزارش به قاطبه مردم را وظیفه ذاتی خود می داند و این وظیفه را تا حصول نتیجه به صورت مداوم پیگیری خواهد نمود .
جعفری آذر اظهار داشت: تلقی امام از بسیج شجره‌ی طیبه‌ای هست که در هر عصر و هر دورانی ثمری باید بدهد که متناسب با آن دوران باشد و این درخت باید هر چه پیش می‌رود تناورتر شود.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی : لازم است تمام مسئولین استانی و کشوری در قبال این حادثه، همه پیگیری های لازم را جهت مشخص شدن علت حادثه و کاهش آلام بازماندگان به عمل آورند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به پیشرفتهای صورت گرفته در حوزه نظامی و دفاعی بیان داشت: چرا در حوزه های پیچیده ی نظامی موفقیم اما در حوزه های سهل تر اقتصادی و صنعتی ناموفقیم؟
دانشجویان بسیجی دانشگاه تبریز در اعتراض به تمدید 10 ساله قانون تحریم ایران، با صدور بیانیه‌ای خواستار مقابله‌ به مثل دولت‌مردان و اتخاذ مواضع سرسختانه در برابر عهدشکنی آمریکایی‌ها شدند.
ردا سوم آذر ماه ساعت ۱۲:۳۰ همایش ملی ” مانور قدرت” با حضور مرد اول موشکی ایران، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار خواهدشد.
متاسفانه بی حرکتی و منفعل بودن در امور فرهنگی از شاخصه های مدیریت فرهنگی استان و مرکز پیام نورمان بوده و بعد از مشکلات عدیده‌ای که دانشجویان پیام نور از هر بعد با آن گریبان گیر هستند، اتوبوس نمکی بود که بر روی زخم پاشیده شد هرچندکه اقدامات جالب و حیرت آور در این سطح از مسئولان کم نیست
سلیمی نمین ایرادات وارد بر کار دولت یازدهم را مربوط به قبل از انتخابات آمریکا دانست و اعلام داشت: دولت تدبیر تاکنون نتوانسته است از خود کارنامه خوبی را به نمایش بگذارد، موضع‌گیری دولت‌مردان در قبال انتخابات آمریکا نیز شایسته نبود، آن‌ها کلینتون را پیچیده و ترامپ را عریانِ آمریکا نشان می‌دانند، این درحالی است که هر دو آن‌ها فاسد می‌باشند؛ چرا رسانه‌های دولت عکس کلینتون را در روزنامه‌هایشان می‌زدند و به استقبال او می‌رفتند؟
مراسم سالگرد تدفین پنج شهید گمنام دانشگاه تبریز با عنوان «یادواره شهدای گمنام» به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام احمدی گفت: با بررسی آثار علامه طباطبایی در زمینه‌‌های متعدد چون اصول، فلسفه، احکام و غیره می‌توان مکتب علامه طباطبایی را ایجاد کرد.
در این کرسی ۲ گروه سه نفره که یکی موافق با روابط قبل از ازدواج و دیگری مخالف با آن بودند،به بیان دلایل و دیدگاه های خود پرداخته و به مباحثه کردند.
مدیر عامل مپنا گفت : مپنا بیش از ۱۰۰ حوزه‌ی علمی را پوشش می‌دهد و ستون اصلی این شرکت نیروی انسانی بوده که بیش از ۳۰۰ مهندس از دانشگاه تبریز در این حوزه فعالیت دارد که تجهیزات پزشکی، برق، نفت و گاز و ریل از جمله آنها هستند.
محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: از 280 میلیارد ریال مجموع درآمد سال گذشته‌ی دانشگاه تبریز، بالغ بر یکصد میلیارد ریال از طریق پژوهش و اجرای طرح های تحقیقی حاصل شده است.
دانشگاهیان دانشگاه‌های شبستر از عدم رعایت آداب اسلامی در تغییر بدون اطلاع رئیس دانشگاه آزاد واحد صوفیان انتقاد کردند.
دکتر احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی : امروز جمهوری اسلامی به برکت ولایت فقیه فراتر از مرزها و در تصمیمات جهانی نقش دارد و از این نقش به نفع جبهه مقاومت اسلامی و حمایت مستضعفین استفاده می کند و دشمن با نفوذ می خواهد این قدرت را بگیرد.
مسئولان دانشگاه مراغه با دعوت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه از حسن عباسی، به منظور سخنرانی با موضوع نقد لیبرالیسم و نظام سرمایه‌داری، بنا به دلایل واهی مخالفت کردند.
رهبرانقلاب: هنگامی که ما گام هایمان را محکم برنداریم، به توصیه های امام عزیز در وصیت نامه عمل نکنیم و به نام آزادی گری، مردم و جوانان را به سمت لا ابالی گری سوق دهیم و به اسم نگاه عقلانی، سازش و تسلیم را در برابر دشمن القاء کنیم معلوم است که زمانه بد میشود.
بر اساس رتبه‌بندی پایگاه معتبر یو. اس. نیوز آمریکا، دانشگاه تبریز برای نخستین بار در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفت.
سیزدهم آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت ساز و تاریخی است که وجه مشترک هر سه آنها استکبارستیزی، استقلال طلبی و آزادیخواهی ملت مبارز و مقاوم ایران اسلامی است.
کسی که زیارت اربعین را درک نکرده باشد، بخشی از معارف ناب حسینی را هیچ‌گاه درک نمی‌کند. اصلا اگر بخواهی بدانی حسین(ع) چه کاره هستی است، باید کوله‌بارت را ببندی و سه روز مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی کنی...
ایشان با بیان اینکه آمریکا با اسلام افشاگر و مدافع مستضعف مشکل دارد، اظهار داشت: مسئولینی که به زرق و برق غرب خیره شده اند، خود باخته هستند و انقلاب اسلامی را درک نکرده‌اند.
پورمحمدی با بیان اینکه در عرصه های علمی و اقتصادی باید بدنبال 13 آبان های دیگر بود گفت: مبنای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است؛ کشور ما بجای خام فروشی باید به سمت تولید فرآورده ها پیش رفته و خدمات علمی را به جهانیان عرضه کند.
بزرگترین تلسکوپ ایران در رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه تبریز راه اندازی شد
انزابی گفت: وقتی فرقان به عنوان مزدور ساواک، تفکر التقاطی خود را ورشکسته یافت، عقده های خود را بر سر رهبران دینی و سیاسی خالی کرد.
در این کرسی آزاد اندیشی ده نفر از دانشجویان به بیان نظرات و دیدگاه های خود حول محور موضوع کرسی پرداخته و در پایان این جلسه داور کرسی، حجت الاسلام دکتر امامی، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز، مطالب بیان شده توسط دانشجویان را جمع بندی نمود.
دبیر جشنواره نشریات دانشجویی کنگره ملی شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی درخصوص نحوه ارسال طرح های دانشجویی به دبیرخانه جشنواره گفت: مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه های استان میتوانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http:smf.azaruniv.edu نسبت بهثبتنام و شرکت در جشنواره نشریات اقدام نمایند.
در بعضی کشورها علي الخصوص یمن ، جریان بیداری اسلامی به نفع جبهه مقاومت شکل گرفت و اين جريان توانست به نفع آموزه های قرانی و نبوی در یمنی که بیشتر آنها شیعه هستند حركت كند و مردم در مقابل استکبار ایستادگی كنند.
این تجمع با حضور دانشجویان و سخنراني رئيس دانشگاه و مسئول نهاد رهبري دانشگاه هاي استان در مقابل مسجد دانشگاه تبریز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.
پزشکیان در برنامه‌ی تلویزیونی و در جایگاه نایب رئیسی مجلس ، به گونه‌ای ژست عدالت طلبی و شعار دغدغه مندی و هم سفره بودن مسئولین و مردم مستضعف را سر می‌دهد که دریافتی های مورد تایید خودش 180 درجه با سخنانش فرق دارد.
تجمع اعتراض آمیزی را روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۵/۷/۲۶ ساعت ۱۲:۳۰ مقابل مسجد دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد
پس از گذشت سالیان اندکی از آن اتفاق تلخ و شکسته شدن قلب مبارک امام عصر(عج)، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز می‌خواهد به هرشکل ممکن، مانند انتشار پیام و نصب تصاویر افراد معلوم الحال در غرفه و نمایه این تشکل و همچنین فضای مجازی و گروه تلگرامی منتسب به این تشکل، چهره‌ی خبیث، کریه و پلید فتنه و فتنه‌گران را بزک کند و با پررویی تمام در مقام مدعی هم برآیند، اما جامعه اسلامی دانشجویان(نماینده بزرگترین تشکل دانشجویی کشور) و بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز به نمایندگی از تمام دانشجویان حسینی دانشگاه به این تشکل یادآوری می‌کند که حافظه تاریخی ملت ایران وقایق تلخ و ناگوار سال88 که با خباثت و نا نجیبی افراد مدعی به وقوع پیوست را هرگز فراموش نمی‌کند و هیچگاه به آن‌ها اجازه عرض اندام نمی‌دهد و آنها باید بپذیریند سران فتنه همچون یزیدها و ابن‌زیادها و ابن‌سعدها به زباله‌دان تاریخ پرتاب شد‌اند.
دقت شود که نباید آدرس غلط بدهیم. کنسرت و فوتبال و چه و چه به اندازه‌ی خودشان مهم‌اند، اما مسأله‌ی یمن و جنایات 19 ماهه‌ی آل سعود در این کشور هیچ وقت به اندازه‌ی مسأله‌ی کنسرت و فوتبال، ضریب و اهمیت نیافته است
آیت الله شبستری با انتقاد از برخی برنامه‌های تلویزیونی از متولیان امر خواست در تولید محتوا به مباحث آموزشی توجه نمایند و بدآموزی نکنند.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه دشمن ستیزی از ویژگی‌های بارز مردم ایران است، گفت: این ملت در مکتب امام حسین (ع) پرورش یافته و آزادی را از ایشان آموخته‌اند.
حسینیان گفت: شاعر باید در بستر زمان و با توجه به موقعیت جامعه، به نیازها پرداخته و پیام های دارای کارکرد اجتماعی را به مخاطب منتقل کند.
این روزها تمام دغدغه دولتمردان این شده است که می خواهیم از تولید ملی حمایت کنیم و پا به پای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور را از وضعی که دچار آن هستیم و رکودی که کمر تولیدکنندگان را شکسته، نجات دهیم. تمام این حرف ها در جای خود و زمانی که به بار بنشیند و عملیاتی شود، بسیار عالی است.
دانشگاهیان استان آذربایجان شرقی می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را می توانند به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه ها یا به شماره حساب 1-555555-43-1146 بانک انصار واریز نمایند.
با شروع محرّم خیل مشتاقان آنحضرت با براه انداختن بساط عزاداری در قالب‌های مختلف، به سید و سالار شهیدان ابراز ارادت می کنند، اما آیا همین ابراز ارادت و اشک و ماتم برای آن عزیز دو عالَم کفایت می‌کند؟
ثبت نام کاروان پیاده روی دانشجویی اربعین استان پایان یافت.
در بخشی از این بیانیه آمده است: "آیا زمان آن فرا نرسیده است که وزارت محترم خارجه عکس العملی قاطع و دندان شکن در برابر چنین اظهارات شرم آوری از خود نشان بدهد!؟."
هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید و ثبت نام دانشجویان جدید الورود، ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه تبریز با هدف تبیین صحیح جایگاه دانشجوی تراز انقلاب اسلامی و همچنین تسهیل در امر ثبت نام دانشجویان نو ورود تشکیل شد
متین منتظمی اظهار داشت: دولت با اتخاذ سیاست محرمانگی در قراردادهای بین المللی از جمله قراردادهای نفتی درصدد دور زدن مجلس است؛ نامحرم تلقی کردن ملت ناشی از علل و عواملی است که خوشایند دولت و تنظیم کنندگان قراردادها است.
در ادامه سلسله دیدار های دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان از خانواده های شهدا ، دانشجویان این دانشگاه به دیدار خانواده شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری رفتند.
این نمایشگاه از 3 مهر الی 11 مهر در محل حسینیه شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در حال برگزاری می باشد.
تعداد دانشجویان شهید استان آذربایجان‌شرقی ۳۱۲ تن بوده که برای دانشگاه تبریز افتخار است از این تعداد، ۱۵۰ دانشجوی شهید از این دانشگاه ‌تقدیم انقلاب شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دشمن با سرمایه گذاری در دانشگاه ها تلاش می کند بین نسل جوان دانشگاهی و ارزش های دینی زاویه ایجاد کند، که در رأس آن ولایت فقیه و انقلاب اسلامی قرار دارد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید آیین غبارروبی و عطرافشانی مرقد مطهر شهدای گمنام دانشگاه تبریز برگزار شد
ستاد استقبال بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز جهت تسهیل ارتباط با دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه ، نرم افزار اندرویدی با عنوان " دانشجو سلام " را منتشر کرد.
در این اردوی یک هفته ای موضوعات تربیتی، تشکیلاتی و بصیرتی در قالب حلقه ها و سخنرانی های مختلف مطرح شد و بسیجیان این سه دانشگاه با هم به بحث و تبادل نظر پرداختند.
کحیا گفت: ستاد استقبال از دانشجویان با هدف اسلامی کردن دانشگاه‌ها و ارائه خدمات به جدیدالورودی‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را تاکنون اجرا کرده است.
دبیر ستاد اربعین بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی با بیان اینکه طول سفر 10 روز خواهد بود افزود: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته مسیر راهپیمایی از نجف به سمت کربلا 3 الی 4 روزه خواهد بود و بمدت 2 روز نیز در هر یک از شهر های نجف و کربلا اقامت انجام خواهد شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها در بین مسئولین نفوذ کرده‌اند و بدحجابی و فساد به خاطر فقدان دولت اسلامی ترویج یافته است.
اکبرزاده با بیان اینکه دفاتر بسیج دانشجویی بازوان فرهنگی دانشگاه ها هستند محدودیت بسیج و سلب اختیارات از شوراهای فرهنگی را کاری غیر کارشناسی عنوان کرد.
بسبیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد آذربایجان شرقی در بیانیه‌ای در رابطه با صدور بخشنامه معاونت فرهنگی دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اعلام کرد: عاقلان می‌دانند با وجود این بخشنامه دیگر هویت و رسالت شورای فرهنگی دانشگاه خاصیت خود را از دست داده است.
حمیدی اظهار کرد: برای انتقال پیام و حقیقت غدیر باید با به کارگیری قالب های متعددی ورود کرد وگرنه این اتفاق بزرگ به فراموشی سپرده شده و وقایعی چون عاشورا به وجود خواهد آمد.
استاد دانشگاه اظهار داشت: انقلاب ما امروز به آن سوی مرزها رفته و تشکیلاتی به مراتب قوی تر از حزب الله لبنان در عراق درحال شکل گیری است. اما در گفتمان‌سازی و در تامین محتوا و پشتوانه‌ی این مساله ضعف داریم.
پس از به بن بست رسیدن اصل توافق برجام به دلیل کارشکنی طرف غربی، مسئولین اجرایی برای مطلوب جلوه دادن توافق برجام از هر طریقی سعی در تبیین دستاوردهای این توافق دارند و ما امروز شاهد گفتمان" اگر برجام نبود درآینده... " از سوی دولتمردان هستیم.
اگر آنگونه که پزشکیان به لغو کنسرت‌ها می‌نگرد، به رفتار فتنه‌گران نگاه کنیم، جرم سران فتنه نابخشودنی است و آنان را باید به جرم بغی و افساد فی‌الارض مجازات کرد.
در قسمتی از این نامه‌ی سرگشاده‌ی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز آمده است: "از آنجایی که بسیاری از دانشجویان به دلیل مشکلات مالی از تامین شهریه‌ی خود ناتوان هستند از آن مقام خواهشمندیم حساسیت خود را نسبت به این پرونده زیاد و دستان ضایع کنندگان حقوق دانشجویان را از بیت المال قطع کنید."
این برنامه با همکاری دستگاه های مختلفی از جمله سپاه ، منطقه آزاد ارس ، فرمانداری ، شهرداری و شورا های اسلامی هادیشهر و جلفا، بنیاد شهید ، آموزش و پرورش و دانشگاه های استان اجرا شد.
وثوق زاده اظهار داشت : کمیته های گفتمان سازی ، صنعت ، آموزش عالی ، پزشکی و بهداشت ، کشاورزی و امور شهرستان ها از خرداد ماه سال جاری کار خود را آغاز کرده اند و فعالیت هایی نظیر حمایت از شهرک های صنعتی ، حمایت از کارخانه ماشین سازی تبریز ، پیگیری مراکز رشد دانشگاه های استان ، حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله عملکرد های این کمیته ها می باشد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خوشحالم از این بابت که توانستیم حدود 230 هزار شغل را بدون اینکه هزینه‌ای برای دولت داشته باشد، احیا و ایجاد کنیم.
شاید بتوان با کمی تسامح تعبیر بدیو را در مورد المپیک هم به کار بست و بازی های المپیک را به سان کالایی دانست که توده ها را تبدیل به مصرف کننده کرده است. توریسم المپیکی و هزینه های سرسام آور حضور در استادیوم تا پولی که از جانب شبکه های تلویزیونی به منظور مجوز پخش پرداخت می شود دلیلی بر این مدعاست.
محمد علی متفکر آزاد گفت: متولیان اقتصاد کشور باید سود پولشویی، دلالی و رانت خواری را به حداقل رسانند تا مردم و بخش خصوصی به سمت تولید حرکت کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز گفت: اردوی جهادی «بهشت خاکی» توسط گروه جهادی شهید بیضایی دانشگاه سهند تبریز هشتم تا ۱۵ شهریورماه جاری در روستای کیامکی از توابع جلفا برگزار می‌شود.
مسئولی که با گستاخی می گوید من به کمتر از شیشلیگ و کباب راضی نشده و نمی خورم و نان و پنیر سلولهای وجدان کاری او را تحریک نمی کند، می داند که در همان ورامین عده ای از حداقل امکانات بی بهره اند.
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در خصوص موضوع فیش‌های نجومی گفت: عمل به دستور مقام معظم رهبری در برخورد قاطع با متخلفین یکی از مطالبات اصلی بسیج دانشجویی است و تصویب قانونی در این راستا ضروری می‌باشد.
معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، با تاکید بر اینکه المپیاد ورزشی دانشجویان بزرگترین رویداد ورزشی در دانشگاههای کشور است که هر دو سال یکبار به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود، افزود:...
پورمحمدي گفت : کد رشته ‌محل زبان و ادبیات ترکی آذری در دفترچه انتخاب رشته و نیز در ویژه‌نامه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است تا داوطلبان بتوانند برای پذیرش در این رشته اقدام کنند.
خواننده مشهور حوزه مقاومت و پایداری گفت: همواره علیه بی‌عدالتی‌ها و سه طاغوت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خواهم خواند.
رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: بدون نعمت ولایت نمازها، روزه ها، حج، زکات و خمس مورد قبول نیست، ولایت کلید دیگر احکام الهی است، از این رو ولایت بالاترین نعمت دنیا است.
سردار فضلی مهم ترین وظیفه یک بسیجی را شعار زده نشدن و اولویت دادن به عمل به جای شعار دانست و گفت : افسران جنگ نرم باید زمینه را برای درک بهتر سخنان رهبری توسط جوانان مهیا کنند.
گودرزي با اشاره به تطهير چهره منتظري در برخي رسانه ها گفت : مساله منتظري بسيار شفاف است و همه ، حرف هاي امام خميني (ره) پيرامون عزل منتظري را به ياد دارند. وي ادامه داد: برخي از افراد در داخل كشور به دنبال ايجاد دوگانگي هاي كاذب سياسي هستند و مطرح شدن مسائلي همچون منتظري و منافقين و حواشي مربوط به فائزه هاشمي در راستاي طراحي سنگين براي انتخابات سال 96 قلمداد مي شود.
میلانی اظهار کرد: ضرورت تألیف دایره المعارف خبرنگاران کاملا محسوس است و ما با جدیت تمام آماده‌ی حمایت از تحقق این امر هستیم.
دبیر جشنواره علمی کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه ارسال طرح های دانشجویی به دبیرخانه جشنواره گفت : دانشجویان دانشگاه های استان آذربایجان شرقی می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی escongress.ir نسبت به ثبت نام و شرکت در جشنواره "ایده علم عمل" اقدام نمایند.
مشکل اصلی در سه سال گذشته از نقطه‌ای شروع شد که با وجود قبول صد در صدی اقتصاد مقاومتی و گفتمان نگاه به ظرفیت درون کشور توسط دولت، حل مشکلات مردم اعم از معیشت، تجارت و حتی آب خوردن و نفس کشیدن مردم بر توافق و ارتباط با غرب و رفع تحریم ها گره خورد.
جانشین سپاه عاشورا در ادامه خطر شعار زدگی را از جمله خطرات نسل دانشجو عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی از دانشجویان اوایل انقلاب فریفته ظاهرسازی سازمان هایی نظیر " سازمان منافقین" شده و طولی نکشید که همین افراد بر خلاف شعارهای ضد امپریالیسم اولیه ، به پادوی آمریکا ، صدام و نهایت آل سعود تبدیل شده و به میهن خویش خیانت کردند.
معاون پژوهشی دانشگاه قم گفت: راه تزکیه خواندن و نوشتن نیست، سیره ی افراد باید اهل تزکیه باشد، تزکیه کنندگان در مقابل پیشنهاد پست ها و مسولیت ها به تخصص خود مراجعه می کنند و اگر تخصص نداشته باشند از آن مسولیت خودداری می کنند.
پورمحمدی بیان کرد: انسان کامل انسانی است که تمامی ابعاد وجودی او تکامل یافته باشد و این امر تنها با آموزش تخصص امکانپذیر نبوده و می بایست در کنار آموزش های تخصصی ، آموزش های تربیتی و تعلیم دین نیز در دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد.
متین منتظمی اظهار داشت: پالس مثبت روحانی به آمریکا درخصوص مذاکره در موضوعات دیگر، نشات گرفته از " ما نمی توانیم" هایی است که روز قبل از مصاحبه ی تلویزیونی منعکس شد.
این جهادگر بسیجی، حضور دانشجویان را به واسطه بهره گیری از تعلیمات دانشگاهی که دارند را با اهمیت خواند گفت: بنده و دوستان بنده که از جمله دانشجویان نمونه هستند اعتقاد داریم این جایگاه را مدیون شهدا هستیم که این فرصت را برای ما مهیا کردند که در امنیت بتوانیم بر تحصیلات و فعالیت های فرهنگی بپردازیم.
حاتمی بیان کرد : با فراخوانی صورت گرفته نزدیک به 1300 نفر جهت شرکت در دوره اعلام آمادگی کرده بودند که پس از برگزاری آزمون ، مصاحبه و سایر شرایط از جمله معدل و ... حدود 800 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره انتخاب شده اند که در صورت تامین اعتبار لازم از طریق دانشگاه های استان حدود 550 نفر از دانشجویان جهت شرکت در دوره معرفی خواهند شد.
مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی گفت: شهر تبریز میزبان مرحله کشوری جشنواره علمی، ادبی و هنری دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور است
​متین منتظمی با تصمیم شورای مرکزی جدید اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، به‌عنوان دبیرکل این اتحادیه انتخاب شد.
شادی بیان کرد : سوال من از شهردار تبریز این است که در تبریز ۲۰۱۸ بر روی محلات محروم تبریز برزنت خواهند کشید یا مشکلات این مناطق کلا رفع خواهد شد؟!
ماجرای وزارت بهداشت و درمان و اطلاعات وزیر بهداشت، شبیه به ماجرای سرخپوستان است. وزیر با تکیه بر اطلاعات پزشکان و روئسای بیمارستان ها آمار می دهد و روئسا و پزشکان هم بر گرفته از آمار وزارت بهداشت آمار می دهند و عمل می کنند.
سردار سرلشکر صفوی گفت: ما اشراف اطلاعات کاملی داریم و می‌دانیم نیت سایر کشورها و مواضع اصلی آنان در برابر ایران چیست لذا لازم است دولت با استناد به این اطلاعات با سایرین تعامل و دوستی کند.
نهمین اجلاس روسای 13 دانشگاه سطح یک کشور با حضور استاندار آذربایجان شرقی، به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.در این نشست روسای دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف، تربیت مدرس، علم و صنعت ایران، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی امیرکبیر، علامه طباطبایی، اصفهان، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، شیراز و تبریز حضور دارند
شادی اظهار داشت: حمایتم از مدیران فعلی صداوسیما، به معنای سرپوش گذاشتن بر خطاهای موجود نیست و مجموعه ی هدف باید برای رفع نقایص اقدامات متعددی انجام دهد.
اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به میزبانی واحد تبریز برگزارشد.
یامین پور اظهار داشت: نفوذی ها، لیبرال دموکراسی امریکایی را یگانه ایدئولوژی سعادت بشر می دانند و برای هیچ تفکر آلترناتیوی حق حیات قائل نیستند.
رنجبران گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی توانستند رتبه سوم دنیا را در مسابقات روبوکاپ آلمان کسب کنند و به عنوان نماینده ایران، افتخار آفرینی کنند.
دكتر سيد جواد انگجي رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربايجان شرقي دستور تشكيل ستاد استقبال از تبريز 2018 را صادر كرد.
آیت الله مجتهد شبستری بیان داشت: من از خواهران محجبه می خواهم اگر در دانشگاه ها هستید به دختران تذکر دهید و فواید محجبه بودن را بیان کنید؛‏ مفاسد بدحجابی را بگویید، آقایان به همسران خود و مسئولین در مدارس، بیمارستانها و ادرات امر حفظ حجاب را متذکر شوند.
دکتر علی جهانگیری اظهار کرد: یکی از شاخص های مهم در بررسی وضعیت اقتصاد دانش بنیان سنجش تعداد شرکت های دانش بنیان است که ما در رده بندی کشوری در رتبه چهارم قرار داریم اما نکته اصلی در این رتبه بندی فاصله ما با سه استان بالاتر از ما است که در برخی از موارد این فاصله به بیش از دو و سه برابر می رسد.
مسئولین و مدیرانی که به دنبال تجملات، ماشین لوکس و خانه لوکس هستند باید بدانند که ملت به طور حتم حق خود را از آنها می گیرند و اجازه نخواهند داد این رویه از سوی آنها ادامه دار باشد.
بلاشک ترور و کشتار مردم بی دفاع و بی گناه در فرودگاه آتاتورک استانبول از هر منظری محکوم و غیرقابل دفاع هست اما آنچه در این بین بایستی مورد تدقیق قرار گیرد خصوصا از سمت لیبرالهای وطنی و قائلین به شعار نه غزه نه لبنان ، این است که لزوما گوش به زنگ استکبار بودن از نوع آمریکایی یا اروپایی آن ، مبارزه با اسلام ناب و جبهه مقاومت تا جایی که به تسلیح تکفیری ها وداعش بیانجامد و دریوزگی برای صهیونیستها تا جایی که به ایجاد سفارت غاصبین خاک مسلمانان در خاک مسلمانان بیانجامد ، امنیت و آسایش برای اهالی نمی آورد .
چهاردهمین نشست از سلسله جلسات روسای دانشگاه های استان با سردار فرمانده محترم سپاه عاشورا و مجموعه بسیج دانشجویی استان با محوریت ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.
از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که جواب قاطع به یاوه گوییهای آمریکای جنایتکار در خصوص گذاشتن شرط عدم حمایت ایران از حزب الله قهرمان برای عمل به تعهدات خود در برجام را بدهد و یکبار برای همیشه به آنها بفهماند که خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حمایت از تمامیت محور مقاومت از سوریه و عراق گرفته تا یمن ، بحرین و لبنان و در راس آنها حزب الله قهرمان می باشد و بر سر این اصل لایتغیر هیچگاه معامله نخواهد کرد .
هر سال در ایام ماه مبارک رمضان، جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار می‌کنند و نفراتی به نمایندگی از جمع به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره‌ی مسائل مختلف کشور و جامعه‌ی دانشجویی در حضور رهبر انقلاب می‌پردازند.
پورمحمدی اظهار داشت:گردش فکری پدیده ی قابل قبولی است اما مهاجرت دانشمندان به خارج از کشور هزینه های سنگینی در پی دارد. لذا شرایط لازم برای حفظ و بکارگیری مغزها باید محیا گردد
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر اظهار داشت: خدا لعنت کند کسانی را که مسابقه ی ثروت و قدرت را در جامعه ی اسلامی به ارزش تبدیل کرده و بخشی از اعتماد مردم را از نظام سلب کردند.
مهندس شادی با بیان اینکه احتمال بی‌خبر بودن مسئولین از حقوق های نجومی بسیار نامحتمل است ، بیان کرد : چرا جامعه باید به جایی برسد که نهادهای نظارتی به خاطر کم‌توانی و ناتوانی در مواجهه و حل این معضلات دست به دامن رسانه ها شوند تا شاید با رسانه‌ای کردن اینگونه اتفاقات، مراجع قانونی شاید بتوانند با جدیت پیگیری نمایند.
اعتکاف رمضانیه باردیگر در دانشگاه تبریز برگزار میشود/مهلت ثبت نام این مراسم از ۲ تیر ماه آغاز و تا ۸ تیرماه ادامه خواهد داشت/این مراسم اواخر رمضان هرسال در مسجد دانشگاه تبریز و باحضور جمعی از دانشجویان خواهر این دانشگاه برگزار میشود
دولتی که سه سال از عمر خود را می گذارند تقریبا هیچ گام جدی در حل مشکلات کشور بر نداشته و تنها ویترین خود را با پرونده ناموفق برجام پر کرده که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و این روزها حتی این خاصیت بی خاصیت خود را نیز از دست داده و تبدیل به هواس پرت کن مردم از اقدامات دولت شده است.
سرباز وطن اشک تمساح نمی خواهد . سرباز وطن حرمت و تکریم می خواهد . نه اینکه مدعیان حق روزی وسط خیابان عریانشان کنند و روزی دیگر به جهت تضعیف نظام و اثبات دیدگاههای لیبرالی و ژستهای روشنفکری خود برایشان ادای دایه مهربانتر از مادر را دربیاورند .
کسی که در پاسخ به علتِ تخلف و دزدی‌اش، دزدیِ دیگران را پیش می‌کشد، جنایتکارِ اخلاقی‌ست. چون علناً می‌گوید «خوب کاری کردم که دزدی کردم»!
اساسا سطح بندی و رتبه بندی دانشگاه ها یک ابزار کارآمد و قابل اتکا به سوی تحول و توسعه هدفمند در هر یک از زیر نظام های آموزش عالی کشور محسوب می شود.
دوره اول جشنواره ورزشی در 7 رشته ورزشی فوتسال ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس روی میز ، بدمینتون ، آمادگی جسمانی و تیراندازی در 2 بخش خواهران و برادران و با حضور 30 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در استان و همچنین شرکت بیش از 1500 نفر از دانشجویان در قالب قریب به 200 تیم برگزار و تیم های منتخب مشخص شدند.
اعزام 50 نفر از دانشجویان خواهر دانشگاه های شهرستان آذرشهر به مناطق و روستاهای محروم اطراف شهرستان آذرشهر جهت انجام برنامه های متنوع جهادی
معاونت علمی بسیج دانشجویی استان با همکاری خانه رباتیک و مکاترونیک تبریز ، دوره های آموزشی "رباتیک"،"طرح ایده پردازی و اختراع"،"مقاله نویسی" برگزار می کند.
معاونت علمی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی داوزدهمین جشنواره سالانه خود را امسال با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سطح دانشگاه های استان و برای دانشجویان علاقمند برگزار می کند.
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: جلسات بررسی اشعار استاد محمدحسین بهجت‌تبریزی با عنوان «شهریار شناسی» در محل حوزه هنری استان برگزار می‌شود.
مدرسه علوم انسانی اسلامی صدراگامی است برای پرورش نخبگان و متخصصانی در رشته های مختلف علوم انسانی اسلامی.
این اردو از 27 مرداد ماه تا 7 شهریور در مناطق محروم شهرستان چاراویماق و در زمینه های عمرانی ، کشاورزی ، دامژزشکی و فرهنگی برگزار خواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: وجود فارغ التحصیلان متخصص و متعهد از دانشگاه فرهنگیان لازمه ی تربیت نسل آینده و توسعه ی استان می باشد.
اولین دوره سراسری «امام موسی صدر» با موضوع «دانشجوی انقلابی در عرصه بین الملل» به همت دفتر صدور انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در تاریخ 23 الی 31 تیر 1395 در شهر تهران برگزار خواهد شد.
پررنگ کردن مسئله شلاق زدن کارگران و به حاشیه راندن اخراج کارگران ، آدرس غلطی است برای در حاشیه امن ماندن سیستم دولت تدبیر و امید در عدم برخورد عاجل با بحران های موجود دولت در مسائل بیکاری و رکود
وی با بیان اینکه هر کاری که بسیج دانشجویی انجام می دهد به معنای آن نیست که الزاما برای انجام آن کار دستور گرفته باشد عنوان کرد: مقام معظم رهبری هم معتقد هستند این قشر از بسیج باید آزادی خاص خود را داشته باشند
عذرخواهی و تنبیه متخلفین که به احتمال زیاد برای تیم اجرایی انتخابات استان عیان است کمترین خواسته مردم مظلوم ، مستضعف و زحمت کشیده دیار عالمان و مجاهدان است .
غرفه های گفتمان اقتصاد مقاومتی با محوریت نقش ویژه زنان در اقتصاد و با هدف گفتمان سازی عمومی اقتصاد مقاومتی در مصلی امام خمینی تبریز دایر شد.
یکی از استوانه های شخصیتی امام استکبارستیزی و مبارزه برای آزادی ملل دربند استکبار می باشد و چقدر احمق است دشمنی که بخواهد امام را منهای این شاخصه نشان دهد
شورای محترم نگهبان با ورود قاطعانه خود و صیانت از آرای مردم ، احقاق حق نمود و حق الناسی را که بر ذمه ایشان بود ، بدون توجه به توصیه ها و سفارشها به صاحبان آن بازگردانید.
جهت عضویت در باشگاه خبرنکاران بسیج دانشجویان استان اطلاعات زیر را تکمیل نمائید
رئیس دانشگاه تبریز با اعلام نتایج این سفر گفت: 10 طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه ها و استادان دو کشور و همچنین اعطای 50 بورس 6 تا 9 ماهه به دانشجویان دوره دکتری دو کشور به صورت متقابل جزو توافقات سفر می باشد.
با توجه به شعار امسال لازم به ذکر است که “اغتنام فرصت”، “اتقان عمل” و “وجدان کاری” گامهایی هستند که کارمندان عزیز می بایست در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند.
خواهر "دباغ" با گذشت اندک زمانی، دریافت که علم عطش وجود او را سیراب نمی‌کند و محیط پیرامونش با رشد آدمی سازگاری ندارد؛ لذا وارد جریان انقلاب و مبارزات انقلابی شد.
دانلود از طریق لینک زیر
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در محکومیت دیدار فائزه هاشمی با فرقه ضالّه بهائیت بیانیه ای منتشر کرد.
این جشنواره در 4 بخش هنر های دیجیتال ،هنر های تجسمی ،هنرهای اسلامی و بخش ویژه با عنوان تولید فیلم کوتاه و نماهنگ و با مشارکت دانشجویان کل دانشگاه های استان برگزار گردید.
مسئول بسیج دانشجویی کشور با بیان این مطلب که دشمن درصدد تضعیف ایران در حوزه های صنعت و علم بوده و هدف آنها تبدیل جوان ایرانی به یک جوان کسل و سست است، گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که نفوذ در ارکان حاکمیتی بهتر از ایجاد فتنه است.
از اولین ابر درخت هوشمند مصنوعی که به همت 2 دانشجو طراحی و ساخته شده صبح امروز در دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رونمایی شد.
تریبون آزاد با موضوع «جنس ایرانی بخرم یا نخرم» ظهر امروز در مقابل ساختمان مرکزی به همت معاونت تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با حضور ۶ شرکت کننده برگزار شد.
رازقی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای برگزاری این نشست اظهار داشت: به همت کانون مطالعات زنان دانشگاه تبریز از کتاب پرده نشینان سرّ هستی رونمایی شده و منویات رهبر معظم انقلاب درباره ی نقش زن در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
طریق سعادتی که با پرده نشینان سرّ هستی گشوده می‌شود... اقدام کم نظیر و کشوری دانشگاه تبریز در معرفی «الگوی زن»
روش جدید برای بهبود عیب‌یابی گیربکس‌ها با استفاده از پردازش سیگنال‌های جمع‌آوری شده از ارتعاشات فیزیکی گیربکس توسط محققان دانشگاه تبریز در قالب طرح تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفت.
شادی اظهار داشت: :مجموعه های نظارتی باید مستقل عمل کرده و مانع دخالت روسا گردند وگرنه طبیعی است که فساد در مجموعه ها رواج پیدا کند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در واکنش به اظهارات معاون امنیتی سیاسی استاندار در برنامه ای تحت عنوان جشن خوابگاهها نامه ای خطاب به استاندار آذربایجان شرقی نوشت.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: ما باید برای تقویت فرهنگی جوانان برنامه داشته باشیم و ادغام مجموعه‌های ورزش و جوانان خود یک جنبه مثبت دارد و آن این است که حضور جوانان در برنامه‌های ورزشی فرصت مناسبی برای تقویت بنیه‌های فرهنگی آنان است.
ریبون آزاد «جنس ایرانی بخرم؟ یا نخرم؟» به همت تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز روز سه شنبه ساعت ۱۲، برای برادران مقابل ساختمان مرکزی و برای خواهران داخل ساختمان مرکزی همزمان برگزار خواهد شد.
چند روز مانده به نیمه شعبان و باید گفت این روز از جمله ایامی است که باید برای ورود به آن آماده شد و ارزش دارد بدانیم وارد چه شبی و با چه فضیلتی می‌شویم. برای چند ساعتی که ارزش شب قدر را دارد باید همان‌طور که کم‌کم کوچه‌ها را چراغانی می‌کنیم... .
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق 60 درصد از بازنشستگان تأمین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است، گفت: نیاز است حقوق این قشر عادلانه افزایش یافته و حداقل حقوق کمتر از یک میلیون تومان نباشد.
عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه مگر حق مسکن، حق مسلم کارکنان و کارگران نیست؟ گفت: پس چرا پیگیر این امر نیستید؟ چرا دریافتی برخی از مدیران شهرداری، ماهیانه به 15 میلیون تومان هم می‌رسد.
این جشنواره در 14 ورزشی مختلف و با مشارکت دانشجویان کل دانشگاه های استان در حال برگزاری است
اخبار را از طریق سایت و یا کانال های اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان در پیام رسان های ایرانی و تلگرام دنبال نمایید
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...