کد خبر:92249 تاریخ انتشار : 1396/10/12-16:39:7
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی در پی حوادث اخیر؛
راهکار رفع مشکلات معیشتی مردم در اجرای واقعی نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی است
مسئولین باید به آن دسته از مردمی که برای دستیابی به حداقل حقوق شهروندی خود در چهارچوب قانون لب به اعتراض گشودند احترام بگذارد
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/92249
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی در خصوص اتفاقات روزهای گذشته بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

امام على عليه السلام : اعلَمُوا أنّهُ مَن يَتَّقِ اللّه َ ، يَجعَلْ لَهُ مَخرجا مِن الفِتَنِ و نورا مِن الظُّلَمِ .
بدانيد كه هر كس تقواى الهى در پيش گيرد، خداوند براى او راه خروجى از فتنه ها قرار دهد و نورى در تاريكيها. نهج البلاغة : الخطبة ۱۸۳

  طی یکی دو ماه گذشته، دربرخی از نقاط کشورمان شاهد تجمعات پراکنده‌ای بودیم، همراه با درخواست‌های واضح، منطقی و به حق. قشر این تجمعات غالبا از افرادی بودند که با اعتماد به برخی از موسسات مالی و اعتباری سرمایه خود را از دست داده یا از عدم توجه مسئولین به مشکلات اقتصادی و معیشتی گله‌مند بوده و اعتراضات صنفی داشتند، که قاعدتا بایستی شنیده و چاره اندیشی می گردید که متاسفانه اقدامات مکفی در این زمینه صورت نپذیرفت.

 در این راستا طرح ریزی فتنه توسط دشمن برای نادیده گرفتن و پرده کشیدن روی حماسه 9دی مردم عزیزمان، مقارن شد با برخی اقدامات دولت در حوزه اقتصاد که شوک ناگهانی و فشار سنگینی را به ملت وارد کرد. و در این میان مغرضینی از فرصت سوءاستفاده کردند که این تجمعات مردمی با محوریت مسائل اقتصادی را ، به سوی نارضایتی مردم از نظام جلوه دهند تا موجب ایجاد نا آرامی و نا امنی در محیط کشور بشوند. گفتنی است مسئولین باید به آن دسته از مردمی که برای دستیابی به حداقل حقوق شهروندی خود در چهارچوب قانون لب به اعتراض گشودند احترام بگذارد. حمایت آشکار شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی (جبهه غربی عربی عبری) و منافقین کوردل از اغتشاش گران مغرض در کشور و کسانی که آشکارا به اموال عمومی آسیب زدند و شعارهایی فراتر از خواسته های معیشتی مردم سر دادند، که نشانگر خط گرفتن ناشیانه این اغتشاش‌گران از پشتیبانان فتنه‌ی 88 را دارد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این اقدامات سخیف ِ غرب محور، تنها راهکار رفع مشکلات معیشتی مردم را در اجرای واقعی نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی در عمل می‌داند و در این راستا آمادگی کامل خود را در تحقق بخشدن به این مطالبه به حق مقام عظمای ولایت (مد ظله العالی) در کشور اعلام می‌دارد.

در پایان از مردم انقلابی، شهید پرور، ولایت مدار و حاضر در صحنه‌ی ایران اسلامی خواستاریم با بصیرت خود همانند آفرینی های سال های قبل پاسخ دندان شکنی به این فتنه گران و نامحرمان حریم انقلاب و ولایت بدهند.
 
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان آذربایجان‌شرقی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...