کد خبر:44233 تاریخ انتشار : 1395/5/6-8:25:8
آمار های سرخپوستی وزیر بهداشت و درمان؛
راست است، مردم زایمان می کنند!
ماجرای وزارت بهداشت و درمان و اطلاعات وزیر بهداشت، شبیه به ماجرای سرخپوستان است. وزیر با تکیه بر اطلاعات پزشکان و روئسای بیمارستان ها آمار می دهد و روئسا و پزشکان هم بر گرفته از آمار وزارت بهداشت آمار می دهند و عمل می کنند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/44233

یاداشت وارده/صیاد حسینی
اعضای قبیله سرخ پوستان از رییس جدید می پرسند: «آیا زمستان سختی در پیش است؟»
رییس جوان قبیله که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، جواب میدهد «برای احتیاط بروید هیزم تهیه کنید» رئیس جوان برای احتیاط بیشتر به سازمان هواشناسی کشور زنگ میزند و می پرسد: «آقا امسال زمستان سردی در پیش است؟»
پاسخ می دهند: «اینطور به نظر میاید»، پس رییس به مردان قبیله دستور میدهد که بیشتر هیزم جمع کنند و برای اینکه مطمئن بشود، یک بار دیگر با سازمان هواشناسی تماس می گیرد و مجددا می پرسد: «شما نظر قبلی تان رو تایید می کنید؟»
پاسخ می دهند: «صد در صد»، رییس به همه افراد قبیله دستور میدهد که تمام توانشان را برای جمع آوری هیزم بیشتر صرف کنند. بعد مجددا با سازمان هواشناسی تماس می گیرد و بار دیگر سوال می کند: «آقا شما حتما مطمئنید که امسال زمستان سردی در پیش است؟»
پاسخ می دهند: بگذار اینطوری بگوییم؛ سردترین زمستان در تاریخ معاصر در پیش است!
رییس جوان سوال می کند از کجا این چنین مطمئنید؟
پاسخ می دهند، چون مشاهده می کنیم که سرخ پوست ها دیوانه وار در حال جمع کردن هیزم هستند!

ماجرای وزارت بهداشت و اطلاعات وزیر بهداشت، شبیه به ماجرای سرخپوستان است. وزیر با تکیه بر اطلاعات پزشکان و روئسای بیمارستان ها آمار می دهد و روئسا و پزشکان هم بر گرفته از آمار وزارت بهداشت آمار می دهند و عمل می کنند.

در این چند سال چنان با به به و چه چه از بهبود وضعیت بهداشت و درمان و ریشه کن کردن مشکلات در بیمارستان ها سخن می گویند که انگار راه مردمان به این مراکز درمانی نمی افتد؟ چنان می گویند که انگار ما در این کشور زندگی نمی کنیم و یا قبلا زندگی نمی کردیم و امروز ما را از آفریقا و یا کشورهای دور افتاده با تریلی سربسته آورده اند و از گذشته چیزی نمی دانیم.

وزیر بهداشت گفته است، "واقعاً موقعی که ما آمدیم مردم کف زمین زایمان می‌کردند و شرایط بهداشتی و درمانی در بیمارستان‌ها بسیار بد بود و  ما از دولت تشکر می‌کنیم که با بودجه و هزینه‌هایی که در این حوزه انجام داد امروز می‌توانیم سرمان را بلند کنیم."
در این مقال نمی گنجد که به میزان هزینه کرد و بازدهی و هزینه فایده پولهای خرج شده در این مسیر پرداخت، با زایمان کردن مردم کف زمین در چهار، پنج سال قبل هم کاری ندارم  ولی باید پرسید، اگر با بهبود شرایط در دولت فعلی در حوزه بهداشت و درمان کار به جایی رسیده است که پزشک به خاطر پرداخت نکردن هزینه درمان بیمار، بخیه از صورت کودکی باز می کند، حتما در دولتهای گذشته اگر دیر کردی در پرداخت ها می شد دست و پای شکسته ترمیم شده را مجددا می شکستند که امروز با نظر وزیر بهداشت وضعیت بهتر شده است.

باید پرسید کدام وضعیت؟ آمارتان از کجاست؟ از پزشکان آمار گرفته اید یا مردم بی نوا ؟ اگر از پزشکان پرسیده اید قطعا شرایط بهبود یافته، تعرفه های تشخیصی و درمانی پزشکان در دولت یازدهم بعضا تا 300 در صد افزایش یافته است. باید هم از بهبود شرایط سخن بگویند.

وزیر در سخنان خود از زایمان زنان صحبت نکرده، گفته است مردم زایمان می کنند، به نظر بی ربط هم نگفته است پزشکان با افزایش کارانه ها لذت می برند و آمار از بهبود شرایط می دهند، مردان هم کنار زنان زیر فشارهای اقتصادی زایمان می کنند، راست گفته است مردم زایمان می کنند یا بهتر بگوییم، فشاری بیش از فشار زایمان را متحمل می شوند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...