کد خبر:74325 تاریخ انتشار : 1396/3/25-13:55:44
در واکنش به اظهارات سخیف فرماندار آذرشهر؛
دیکتاتوری رای با ادبیات نو قجری / زین پس جراید منتقد به صورت سینه خیز به حضور شرفیاب شده و زبان در مدح آن مقام همایونی خواهند کرد
بیشعور ، بی شناسنامه ، بزدل ، مزدور ، کثافت ، آفت و ( آنچه که در آینده خواهد آمد ) همه و همه یادآور همان ادبیات اما با ملغمه ای جدیدند، ملغمه ای لومپن گونه از سنت قجری و مدرنیته لیبرالیستی است . یعنی ادبیات نو قجری.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74325

یادداشت وارده/ محمدرضا سبزی - فعال دانشجویی و  فرهنگی

فرماندار آذرشهر منتقدان از عملکرد دولت در ماجرای سیل را میکروب ، آفت جامعه ، بی دین ، بی اخلاق و ضد انقلاب نامید که روسای ادارات به مثابه  خورشید نباید اجازه رشد این میکروب ها در جامعه را بدهند.

در زمان صدارت ميزا آقا خان نوری ، شخصی يک كره جغرافيايی با خودش به ايران می آورد و به حضور صدراعظم می برد . ميرزا آقاخان می پرسد اين چيست ؟
مردك می گويد : اين كره جغرافيايی است و نقاط مختلف جهان را نشان می دهد ، ميرزا آقا خان می گويد : حالا ايران كجای اين كره است ؟ و مردك چاپلوس هم به عادت ژنتيكی بعضی از هموطنانش كه انجام هر كاری را منوط به خواست و اجازه بزرگترها می دانند می گويد :

- هر كجا كه حضر تعالی امر بفرمائيد!

این یکی از آن حکایت هایی است که فرهنگ چاپلوسی را در دربار قجری نشان می دهد. این نوع رفتار نتیجه  برخورد بسیار بد دربار با کسانی بوده که مطابق با احوالات مبارک همایونی رفتار نمی کردند. اینکه تقریباً همه کسانی که نامی از سلطان برده اند عنوان «ظلّ الله» را در کنار آن آورده اند به چه معنی است ؟ پادشاهان ظل الله، که نوعی سلطنت مقدس دارند، پادشاهانی هستند که خود را سایه خدا بر روی زمین دانسته  و سلطنت خویش را در ظل حمایت او می گسترانند. «سایه خدا» بودن سلطان، پیامدها و آثار وضعی خود را دارد که توجه به آن خالی از فایده نیست. اولین پیامد این ترادف، «قدسی بودن سلطنت» است. سلطان خلیفه و سایه خدا در روی زمین و کارگزار او در حفظ نظم کیهانی است و هر گونه مخالفت با آن در ردیف مخالفت با خدا و دین خدا تلقی می گردد . 

بدیهی است چنین رویکردی، افرادی با چنین دز بالای چاپلوسی را شاهد باشیم .

 مدتی است که برخی از کارشناسان اقتصادی در تحلیل سیاست های اتخاذی دولت می گویند که این دولت رویه اش شبیه سیاست ها و رفتارهای شاهان قجری است.

اگر کمی دقیق شویم متوجه می شویم رفتارهای مدیران ٬ وزیران و حتی رفتار خود رئیس جمهور در مواجهه با منتقدان و کسانی که علیرغم میل آنها سخن می گویند شبیه ادبیات دوران قاجاریه است.

بیشعور ،  بی شناسنامه ، بزدل ،  مزدور ،  کثافت ،  آفت و ( آنچه که در آینده خواهد آمد ) همه و همه یادآور همان ادبیات اما با ملغمه ای جدیدند، ملغمه ای لومپن گونه از سنت قجری و مدرنیته  لیبرالیستی است . یعنی  ادبیات نو قجری.

آنان با کسانی خوبند که بگویند همه جا گل و بلبل ، همه چیز آرام است و مادر پرین ( دختر دوره گردی که دنبال پدر بزرگش بود ) هم در امنیت کامل است و هنوز نمرده است و کوزت هم پیش ژانوال ژان در آسودگی است !

پی نوشت:  جهت شادی احوال همایونی جناب فرماندار ظل الله ، زین پس جراید منتقد به صورت سینه خیز به حضور شرفیاب شده و مشتی فحش و انگ را به جان خریده و گورشان را گم خواهند کرد و یا طریق توبه و انابه در پیش گرفته و زبان در مدح آن مقام همایونی خواهند گشود و السلام

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...