کد خبر:74879 تاریخ انتشار : 1396/4/1-13:7:14
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به مناسب روز جهانی قدس؛
دولت محترم از مشی دیپلماسی فعال برای حمایت همه جانبه از آرمان قدس و حمایت از مستضعفین نیز استفاده کند
روز قدس مجالی شده است تا تمام ملل تحت ظلم استکبار به مبارزه با خوی استکباری برخیزند و در یک بازه زمانی ثابت خیزشی عظیم اتفاق افتد تا قدرت و قوت مستضعفین در تمام عالم مشاهده و نقطه امیدی گردد برای تلاش مضاعف در جهت آزادی از یوغ مستکبرین و نقطه نشانی باشد تا ره گم نشود و مسلمین از هر طایفه و گروهی متوجه باشند که دشمن اصلی مسلمین و علت العلل عقب افتادگی آنها ، همانا صهیونیست جهانی و نماد آن یعنی رژیم غاصب صهیونیستی می باشد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74879
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.  در متن بیانیه آمده است:
 
بیانیه دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز قدس
بَرَاءةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِكِينَ

 
بزرگداشت روز قدس صرفاً به معنای دفاع از یک ملت مظلوم که از میهن و خانه خود رانده ‌شده نیست، بلکه امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله فلسطین است.امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با استکبار و نظام سلطه است و به همین علت، سیاستمداران آمریکا از این حرکت، احساس ضربه و دشمنی می‌کند.مقام معظم رهبری دیدار اساتید دانشگاهها 31/3/96

با گذشت 38 سال از ابتکار راهبردی  و آینده‌نگرانه حضرت امام راحل (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت از ملت فلسطین، در سایه گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، به یک مطالبه بین‌المللی تبدیل و تلاش جبهه متحد استکبار برای جلوگیری از جهانی شدن این آرمان و تحمیل سازش و نرمش برابر خواسته‌های رژیم جعلی صهیونیستی را با ناکامی و شکست‌های انکارناپذیری مواجه ساخته است.

روز قدس مجالی شده است تا تمام ملل تحت ظلم استکبار به مبارزه با خوی استکباری برخیزند و در یک بازه زمانی  ثابت خیزشی عظیم اتفاق افتد تا قدرت و قوت مستضعفین در تمام عالم مشاهده و نقطه امیدی گردد برای تلاش مضاعف در جهت آزادی از یوغ مستکبرین و نقطه نشانی باشد تا ره گم نشود و مسلمین از هر طایفه و گروهی متوجه باشند که دشمن اصلی مسلمین و علت العلل عقب افتادگی آنها ، همانا صهیونیست جهانی و نماد آن یعنی رژیم غاصب صهیونیستی می باشد.

البته الان بر همگان مشخص و مبرهن شده  که وهابیت خبیث و جانیان داعش و جلادان رژیم صهیونیستی ، از یک آبشخور مشترک به نام صهیونیسم جهانی سیراب می شوند و هر آنچه از قتل و غارت و کشتار بر جان و مال و ناموس قاطبه مسلمین جهان اعم از فلسطین ، یمن ، سوریه ، عراق ، افغانستان ، پاکستان ، نیجریه و ... اتفاق می افتد از این مجری تغذیه می گردد .

ما دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن دعوت همگان برای لبیک به امر بنیانگذار انقلاب امام راحل و نایب بر حقش حضرت آیت العظمی امام خامنه ای در جهت حضور هرچه باشکوهتر در راهپیمایی روز قدس موارد زیر را به خدمت مردم روزه دار استان و امت شهیدپرور ایران اسلامی اعلام می نماییم :

1 ـ آمریکایِ ترامپ همان چهره بدون نقاب آمریکایِ اوباماست و ملت هوشیار ایران همواره به این جنایتکاران به چشم دشمن می نگرند . قضایای مذاکرات اخیر با اینان به درستی تجربه ای شد تا این دید در بین مردم تقویت و مردم به اطمینانی در جهت تقابل با این سفاکان برسند. ما این تجربه گرانسنگ را ارج می نهیم و از دولتمردان می خواهیم در جهت عمل به این تجربه گامهای اساسی بردارند.

2 ـ به رژیم دیکتاتور و منحوس و وهابی مسلک عربستان اعلام می داریم که اندازه و قواره خود را بشناسد و عرصه سیمرغ را به لوث سخنان کودکانه و بچه گانه سردمداران خود آلوده نسازد . تسلیح عربستان به سلاحهای آمریکایی و صهیونیستی تغییری در معادلات ایران اسلامی بزرگ نسبت به آن ایجاد نخواهد کرد و همواره به عنوان رژیمی دیکتاتور که هنوز که هنوز است در بدویت زندگی می کنند در دکترین اقتدار ایران بزرگ مطرح است . اصل بر وحدت بین مسلمین است ولی اگر وهابیت بخواهد خود و اذباب و جیره خواران خرد آن در جهت تضعیف وحدت حرکت کنند ، قطعا ضربه سهمگینی از ملت مقتدر ایران خواهد خورد که تا مدتها نتواند روی پا بایستد .

3 ـ به ملت مسلمان فلسطین اعم از ساکنان غزه قهرمان و کرانه باختری اعلام می کنیم که دکترین جمهوری اسلامی ایران که توسط مقام معظم رهبری تبیین می گردد بر اصل دفاع از مظلومین و حمایت از آرمان قدس شریف بنا نهاده شده و گذر زمان نه تنها خللی در آن ایجاد نکرده بلکه آن را راسخ تر و مستحکم تر نموده است .

4 ـ از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که همانگونه که مشی دیپلماسی فعال در کل دنیا در پیش گرفته ، این دیپلماسی را برای حمایت همه جانبه از آرمان قدس و حمایت از مستضعفین که یکی از پایه های روابط بین الملل در اسلام و یکی از ارکان دکترین دیپلماسی ایران اسلامی است ، نیز مصروف دارد .

5 ـ ما دانشجویان دانشگاههای استان ضمن حمایت از عملکرد مقتدرانه سپاهیان قهرمان در منکوب کردن دشمنان بشریت در خانه خود که عزت و غرور ملی را بعد از انفعال بازگرداند ، از تک تک اعضای شورای نظارت بر برجام می خواهیم که پاسخ کوبنده و متناسب و درخور شان ملت بزرگ و مقتدر ایران در برابر نقض عهد و تصویب دوباره تحریمها از سوی دولت متکبر و جنایتکار آمریکا و سایر دول 1+5 ، را بدهند و در برخورد طوری مشی عزت در پیش گیرند که مایه مباهات مردم و مقام معظم رهبری گردند تا غرور ملی خدشه دار شده کمی التیام یابد و در پایان اعلام میداریم که ما به عنوان موذنان جامعه علاوه بر مطالبه موارد مذکور ، آماده هرگونه جانفشانی در راه اسلام و ایران و آرمان قدس کبیر هستیم و لحظه ای از روشنگری و تبیین آرمانهای انقلاب دست برنخواهیم داشت .
 والسلام علی من التبع الهدی
 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...