کد خبر:90569 تاریخ انتشار : 1396/9/18-12:39:1
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در میز گرد دانشجویی شبکه استانی؛
در گفتمان امام خمینی و مقام معظم رهبری دانشگاه در راس امور و مبدا همه تحولات است و اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح میشود
یکی از ویژگی‌های دوران دانشجویی، جوان بودن فرد است است و این با خود انرژی می‌آورد، عدالت خواه و مطالبه‌گر است. حضرت آقا میفرمایند شما محافظه کاری را به ما بسپارید و خودتان مطالبه‌گر باشید؛ چون محافظه کاری قتلگاه انقلاب است. در مورد خصوصیت دیگر دانشجو که طالب علم بودن اوست. اگر نگاهی به دنیا داشته باشیم میبینیم که مستکبرین علم با تعاریف خاص خودشان علم و دانش را در چنگال گرفته‌اند و به بقیه اجازه بهره‌مندی از آن را نمیدهند. خود همین ۱۶ آذر روز استکبارستیزی است و دانشجویان باید این علم را از چنگال استعمارگران دربیاورند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/90569

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، ۱۶ آذر، به مناسبت روز دانشجو میزگردی در شبکه استانی آذربایجان شرقی با حضور مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تبریز برگزار شد که مهدی نیرومند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز، به بیان نکاتی چند از باید و نبایدهایی که تشکل‌ها و خود دانشجویان رعایت کنند پرداخت.

مهدی نیرومند در ابتدا با تبریک روز دانشجو، یکی از خصوصیات دانشجو که پیشقدم بودن همیشگی او است را مورد بحث قرار داد و گفت: اگر به سخنان امام خامنه‌‌ای (مدظله العالی) و امام خمینی (ره) دقت کنیم میبینیم که دانشگاه را نیز در راس امور میبینند و میگویند دانشگاه مبدا همه تحولات است و اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح میشود. یکی از ویژگی‌های دوران دانشجویی، جوان بودن فرد است است و این با خود انرژی می‌آورد، عدالت خواه و مطالبه‌گر است. حضرت آقا میفرمایند شما محافظه کاری را به ما بسپارید و خودتان مطالبه‌گر باشید؛ چون محافظه کاری قتلگاه انقلاب است. در مورد خصوصیت دیگر دانشجو که طالب علم بودن اوست. اگر نگاهی به دنیا داشته باشیم میبینیم که مستکبرین علم با تعاریف خاص خودشان علم و دانش را در چنگال گرفته‌اند و به بقیه اجازه بهره‌مندی از آن را نمیدهند. خود همین ۱۶ آذر روز استکبارستیزی است و دانشجویان باید این علم را از چنگال استعمارگران دربیاورند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقتی عدالت خواهی از یادمان میرود و مصلحت گرا میشویم که دشمن اصلی از یادمان برود. یعنی به جای اینکه دشمن واحد را هدف قرار دهیم و توپخانه‌مان، خودی را مورد هدف قرار دهد. پس باید دشمن‌مان را بشناسیم و در این جهت حرکت کنیم و اهدافمان را در این جهت وارد کنیم. طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) در مورد مطالبه گری: «از درخواست و مطالبه عدالت کوتاهی نکنید؛ این شان شماست. جوان و دانشجو و مومن شانش این است که عدالت را بخواهد، پشتوانه این فکر هم با همه‌ی وجود خودم هستم.» البته مطالبه گری و عدالت خواهی شاخصه هایی هم دارد که باید رعایت بشود.

مهدی نیرومند در ادامه افزود: در این مورد نباید مصداق سازی کنیم و بحث شخصی شود. یعنی دشمن واحد را در نظر بگیریم. چون اگر مصداق سازی کنیم از طریق انصاف خارج میشویم، چون ما معصوم نیستیم و اشتباه هم میکنیم؛ و به تعبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) : «آن زرنگ قانوندان قانون شکن.» یعنی ما کارمان را با عَلَم عدالت خواهی بر پا داشتیم و در ادامه‌ی مسیر از آن راه اصلی فاصله گرفتیم. باید کاملا به قانون مسلط باشیم تا بتوانیم از شیوه‌ی درست، مطالبه‌گری‌مان را پیش ببریم تا خود همین مطالبه‌گری علیه ما استفاده نشود. ما نباید تهمت هم بزنیم، چون هدفمان این نیست؛ ما در سیستم خلا هایی میبینیم که میخواهیم با مطالبه گری آن را به شیوه‌ی صحیح پر کنیم تا همین روش به صورتی درست، به گفتمانی کشوری تبدیل شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در انتها با ذکر اهمیت وحدت بین تشکل ها به ریشه یابی این مشکل اشاره‌ای داشت و گفت: شاید دلیل این هم افزا نبودن تشکل های دانشجویی این است که اهدافمان یکی نیست و یا شاید آنها را بد و به اشتباه تفسیر کرده‌ایم. اگر کارهای ما جزیره‌ای نباشند و موازی‌کاری نداشته باشیم و حول گفتمان واحدی پیش برویم، در اثر همین گفتمان واحد از ظرفیت های بقیه تشکل‌ها استفاده خواهد شد و مطالبه های حضرت آقا با این وحدت عملی و اجرایی خواهد شد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...