کد خبر:75429 تاریخ انتشار : 1396/4/13-10:28:18
براساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۷؛
دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت
بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2017، دانشگاه تبریز در چهار رشته مهندسی در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/75429
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، پورمحمدی،رییس دانشگاه تبریز، با اعلام این خبر و با بیان این که رتبه‌بندی شانگهای در پنج حوزه علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، پزشکی و علوم اجتماعی که هر کدام نیز دارای زیرشاخه های متعددی هستند، به رتبه بندی دانشگاه های جهان می پردازد، گفت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه تبریز در رشته مهندسی در چهار حوزه منابع آب، مهندسی متالورژی، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی عمران در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته است.  
محمدرضا پورمحمدی، اضافه کرد: طبق گزارش مؤسسه رتبه‌بندی شانگهای در سال 2017 این دانشگاه در بخش منابع آب با قرار گرفتن در رده 101-150 جهان، پس از دانشگاه تهران در جایگاه دوم دانشگاه های دولتی قرار گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه در این رتبه بندی دانشگاه تبریز در حوزه مهندسی عمران نیز در رده 201-300 دنیا را بدست آورده است، تصریح کرد: در حوزه مهندسی برق و الکترونیک هم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه های جهان رده 401-500 را کسب کرده است.
رییس دانشگاه تبریز، یادآور شد: این دانشگاه در حوزه مهندسی متالورژی، نیز در جایگاه 151-200 دنیا، قرار دارد.
همین گزارش حاکی است: در رتبه بندی شانگهای 9 دانشگاه دولتی ایران شامل چهار دانشگاه جامع تهران، تبریز، تربیت مدرس، فردوسی مشهد و  پنج دانشگاه صنعتی شامل دانشگاه های شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و نوشیروانی بابل حضور دارند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...