کد خبر:39145 تاریخ انتشار : 1395/3/12-11:25:36
رئیس دانشگاه تبریز خبر داد
دانشگاه تبریز به عنوان دبیرخانه همکاری های علمی دانشگاهی دو کشور ایران و ترکیه انتخاب شد
رئیس دانشگاه تبریز با اعلام نتایج این سفر گفت: 10 طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه ها و استادان دو کشور و همچنین اعطای 50 بورس 6 تا 9 ماهه به دانشجویان دوره دکتری دو کشور به صورت متقابل جزو توافقات سفر می باشد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/39145
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ، در اولین کمیته مشترک همکاری های علمی و فناوری ایران و ترکیه که با حضور دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر یکتا سراج رئیس شورای آموزش عالی ترکیه در شهر آنکارا برگزار شد، دانشگاه تبریز به عنوان دبیرخانه همکاری های علمی دانشگاهی طرف ایرانی انتخاب شد.
دکتر محمدرضا پور محمدی  با اعلام این که در این سفر وزیر علوم و هیات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران به آنکارا راهکارهای عملیاتی کردن همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، گفت: انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و تبادل بورسیه بین دانشجویان دو کشور ازجمله موارد مورد توافق در این نشست بود که بر اساس آن مقرر گردید 10 طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه ها و استادان دو کشورعملیاتی و همچنین دو طرف 50 بورس 6 تا 9 ماهه به دانشجویان دوره دکتری دو کشور به صورت متقابل اعطا نماید.
رییس دانشگاه تبریز اضافه کرد: تبادل استاد برای فرصت های مطالعاتی بین دو کشور، برگزاری دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی بین دانشگاه های ایران و ترکیه و اعطای مدرک مشترک و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی و کنفرانس های مشترک از دیگر موارد توافق شده در این نشست بود.
دکتر پورمحمدی افزود: همچنین بر اساس توافقات بعمل آمده با راه اندازی مرکز ایران شناسی حافظ توسط شورای آموزش عالی ترکیه در آنکارا و تشکیل کرسی زبان ترکی استانبولی در دانشگاه تبریز موافقت شد.
لازم به ذکر است؛ کمیته مشترک همکاری های علمی دانشگاهی دو کشور در پی امضای یادداشت تفاهم همکاری های آموزش عالی بین وزارت علوم ایران و شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه تشکیل و دانشگاه تبریز از سوی طرف ایرانی و دانشگاه فنی گنبره آنکارا از سوی طرف ترک به عنوان دبیرخانه همکاری های علمی دانشگاهی دو کشور برای پی گیری و اجرایی کردن توافقات حاصل شده تعیین شده و مقرر گردیده است نشست های این کمیته به صورت سالانه در تهران و آنکارا تشکیل شود.
یادآور می شود؛ در این سفر دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی، روسای دانشگاه های تبریز ، علامه طباطبایی و رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران وزیر علوم را همراهی می کردند .
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: