کد خبر:74622 تاریخ انتشار : 1396/3/29-13:10:5
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار با مسئولین بسیج دانشجویی مطرح کرد:
دانشجو باید آگاه به مسایل سیاسی باشد/باید از محیط دانشگاهها برای صنعت و اقتصاد مقاومتی استفاده شود
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار با جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت: فتنه سال ۸۸ توسط بیگانگان و وابستگان داخلی طراحی شد و اغلب کسانی که در فتنه ۸۸ گرفتار شدند؛ بدلیل بی بصیرتی آنها بود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/74622

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، حجت السلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار با مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اظهار داشت:دانشجو و دانشگاه باید آگاهترین قشر به مسائل سیاسی باشند وی افزود :خیلی از کسانی که در فتنه 88 گرفتار شدند ، کسانی بودند که بصیرت نداشتند

وی با تأکید بر اهمیت دانشجو و دانشگاه در جامعه، گفت: دانشجو و دانشگاه باید آگاهترین قشر به مسائل سیاسی باشند ، خوب بفهمند ، خوب تشخیص بدهند و بصیرت داشته باشند.

                             IMG_20170619_111526.jpg

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم اظهار داشت: این عنوان بسیج که در تشکیلات وجود دارد امتیاز و افتخاری برای بسیج دانشجویی است.وی ادامه داد:بسیج یکی از یادگارهای حضرت امام ره است و به کمک ما نیاز ندارد و در روزهای حساس و روز بحران کارساز است.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد : انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و به برکت این انقلاب  ما مشاهده می کنیم که در شبهای احیا بدون استثنا تمام مساجد شهر از مردم پر بود که اکثرا هم جوان بودند. 

وی در ارتباط با سیاسی بودن دانشگاه تصریح کرد : دانشگاهیان باید بهترین کسانی باشند که به مسائل سیاسی آشنا هستند یعنی دانشجو و دانشگاه باید آگاهترین قشر به مسائل سیاسی باشند ، خوب بفهمند ، خوب تشخیص بدهند و بصیرت داشته باشند ، چراکه اگر دانشجو بصیرت نداسته باشد در روز حساس و بحران خطرساز می شود . وی افزود: خیلی از کسانی که در فتنه 88 گرفتار شدند ، کسانی بودند که بصیرت نداشتند و نتوانستند تشخیص بدهند .

وی ادامه داد : اما دانشگاه و دانشجو نباید به دنبال حزب و جریان باشد چراکه اولویت اول دانشجویان در محیط دانشگاه درس و تحصیل است.

                             IMG_20170619_111540.jpg

وی در ارتباط با اهمیت تحصیل علم و مباحث تربیتی دانشجویان بسیجی ادامه داد : دانشجویان بسیجی می بایست امتیازات بیشتری نسبت به دانشجویان دیگر داشته باشند و سایر دانشجویان ، دانشجویان بسیجی را هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تقوا و جنبه های دیگر بسیجیان قبول داشته باشند و فقط صرف حضور در بسیج کافی نیست.

وی با اشاره به مسائل فرهنگی جامعه افزود : باید امروز محور کار ما فرهنگی باشد چراکه امروز دشمنان ما شبانه روز به وسیله هزاران سایت و شبکه ماهواره ای بر علیه ما کار می کنند . وی ادامه داد: وظیفه ما گسترش کارهای فرهنگی است اما باید امروز در کارهای فرهنگی نوآوری داشته باشیم و به روز باشیم .وی افزود: در این زمینه شورای فرهنگی استان باید فعال شده و تمام نهادهای فرهنگی عضو شورا به ایفای نقش بیشتر بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به رابطه دانشگاه و صنعت تاکید کرد : باید از محیط دانشگاهها برای صنعت و مقاومت اقتصادی استفاده شود و در این راستا باید حداقل پایان نامه های دانشجویی به سمت صنعت و اقتصاد مقاومتی سوق داده شود

                             IMG_20170619_120150.jpg

امام جمعه تبریز در پایان با اشاره به  تعامل مناسب دانشجویان دانشگاه های استان با نماینده سابق ولی فقیه در استان تاکید کرد : ماهم غیابا از آیت الله شبستری تشکر میکنیم و از این اقدام و تعامل با دانشگاهها استقبال می کنیم و در این زمینه کارگروه هایی تشکیل خواهیم داد و ارتباط با دانشجویان را در اولویت کاری خود قرار خواهیم داد

در ابتدای این دیدار عبدالله شادی، مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی طی سخنانی به ارائه گزارش مبسوط از فعالیت های این سازمان در سال های اخیر پرداخته و خواستار ارائه رهنمود از امام جمعه تبریز شد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...