کد خبر:84808 تاریخ انتشار : 1396/7/22-19:56:32
در دیدار دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز از خانواده شهید دانشجو مطرح شد؛
خواهر شهید:تربیت فرزندان می بایست در درون خانواده صورت گیرد نه در محیط بیرون
تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز تبریز از خانواده دانشجوی شهید بهروز حسین پور، دیدار و از مقام و ارزش والای شهدا تجلیل کردند
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/84808
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ،  تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز تبریز از خانواده دانشجوی شهید بهروز حسین پور، دیدار و از مقام و ارزش والای شهدا تجلیل کردند.

شهید بهروز حسین پور از دانشجویان داروسازی دانشگاه سراسری تبریز بود که با شنیدن فرمان جنگ و جهاد از سوی ولی فقیه زمان، درس و دانشگاه و خانواده خود را رها کرده و به جنگ علیه باطل شتافته و در تاریخ ١٣۶١.٧.١۴ در عملیات مسلم ابن عقیل به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، و پس از ٨ سال مفقودالاثری به آغوش خانواده خویش بازگشت.

photo_2017-10-13_20-31-37-400x300.jpg photo_2017-10-13_20-31-56-400x300.jpg

خصوصیات بارز اخلاقی شهید از زبان خواهر بزرگوارشان: “پایبندی به نماز اول وقت”، “محبت بیش از اندازه به خانواده”، ” کمک به نیازمندان به صورت پنهانی”، “ساده پوشی و ساده زیستی” و “داشتن خلوص نیت در کارها” بود

خواهر شهید، خانم حسین پور با ابراز نگرانی از وضعیت فرهنگی جامعه گفت: در خانواده ها فقر فرهنگی حاکم است و خانواده ها به جای اینکه فرزندان را در محیط خانه و خانواده تربیت و آموزش دهند و ارزش ها و غیر ارزش ها را به آن ها تعلیم دهند، مسئولیت این تعلیم و تربیت را از سنین خیلی پایین به جامعه می سپارند که کار نادرستی است و این از ناآگاهی برخی خانواده ها نشأت میگیرد.

وی ضمن اظهار افتخار از راهی که برادرشان انتخاب کرد، اعتقاد داشت که بهترین پاداش و مزد برای بندگانِ خوبِ خدا، شهادت است. وی ضمن اشاره به تکـثّـر شهدای دفاع مقدس و ادامه داشتن راه این شهدا، اظهار کرد که اگر هر فردِ ایرانی حداقل ١ شهید را الگو و سرلوحه خود قرار دهد میتوان تفکر و اندیشه شهدا را در جامعه جاری ساخت و از پایمال شدن خون و هدف این شهدا جلوگیری کرد.

وی معتقد بود که دانشجویان بسیجی کنونی، اگر باطنشان همانند ظاهرشان باشد میتوان از زنده بودن روحیه شهید پروری و ادامه راه آن ها توسط جوان های مومنِ انقلابی خوشحال بود.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...