کد خبر:85031 تاریخ انتشار : 1396/7/24-22:23:8
مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در نشست خبری مطرح کرد؛
خانواده شهید حججی در مراسم افتتاحیه سال چهارم کنگره شهدای دانشجوی استان حضور خواهند داشت
دبیر ستاد مرکزی کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی ابراز کرد: افتتاحیه جشنواره فضای مجازی و رسانه و افتتاحیه سال چهارم کنگره شهدای دانشجوی استان روز چهارشنبه در تبریز برپا خواهد شد که در این جشنواره علاوه بر خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهید حججی، سردار صفوی مشاور فرمانده معظم کل قوا نیز حضور خواهند داشت.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/85031

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، عبدالله شادی مسئول بسیج دانشجویی استان در نشست خبری  اختتامیه نخستین جشنواره فضای مجازی و رسانه کنگره شهدای دانشجوی استان اظهار کرد: دشمن با سوءاستفاده از برخی فاصله‌ها بین عناصر و ارکان موجود کشور توانسته خیلی از آرمان‌ها و ایده‌های انقلاب را منفعل نگه دارد تا نتوانیم به بسیاری از آن آرمان‌ها جامه عمل بپوشانیم.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی از جمله استان‌هایی است که عناصر فرهنگی دست به دست هم داده و فاصله‌ها را از بین برده‌اند، افزود: امسال چهارمین سالی است که برنامه‌های متنوع با نام شهدای دانشجو در استان در حال برگزاری است که تمام روسای دانشگاه‌ها و متولیان فرهنگی کشور به فعال بودن آذربایجان‌شرقی در این حوزه اذعان دارند.

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی با اشاره به موضوع اصلی در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها ابراز کرد: این برنامه به قدری با اهمیت است که روسای دانشگاه روی آن به اتفاق نظر رسیده‌اند که به اجرا درخواهد آمد.

وی با تاکید به اینکه شهدا محور اصلی وحدت بوده و هیچ جناح و ارگانی نمی‌تواند ادعای انحصاری بودن شهدا برای جریان خود را بکند،گفت: در کنار شهدا، دانشجویانی داریم که همیشه مطالبه‌گر بوده در عین حال همواره در مظان اتهام هستند ولی تاریخ ثابت کرده که هر کجا به دانشجو اعتماد کنیم، معادله‌ها را می‌توان تغییر داد، مصداق آن دفاع مقدس است که دانشجویان در عرصه سازندگی، دفاعی و فرهنگی نقش‌آفرینی کرد.

شادی اذعان داشت: اگر به دانشجویان بهای سال‌های گذشته داده شود، قطعاً به همان جایگاه گذشته خود دست خواهند یافت.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ نفر از شهدای مدافع حرم استان جزو دانشجویان دانشگاه‌های استان بوده که با روحیه مطالبه‌گری وارد میدان شده‌اند.

دبیر ستاد مرکزی کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی ابراز کرد: افتتاحیه جشنواره فضای مجازی و رسانه و افتتاحیه سال چهارم کنگره شهدای دانشجوی استان روز چهارشنبه در تبریز برپا خواهد شد که در این جشنواره علاوه بر خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهید حججی، سردار صفوی مشاور فرمانده معظم کل قوا نیز حضور خواهند داشت.

وی، به اردوهای جهادی و اعزام دانشجویان به سفر معنوی راهیان‌نور اشاره و یادآور شد: چنان استقبالی از این اردوهای می‌شود که در سراسر کشور بی‌سابقه است.

شادی برگزاری اردوهای جهادی با مشارکت دانشجویان بسیجی، صعود 700 نفری دانشجویان به قله‌ی سبلان و نیز برگزاری اردوی پنج هزار نفری راهیان نور آذربایجان شرقی را از جمله فعالیت های انجام شده کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی در سه سال گذشته عنوان کرد
  
وی با اشاره به برگزاری 7 جشنواره بزرگ دانشجویی در دانشگاه های مختلف استان با عناوین مختلف خاطر نشان کرد: مقرر شده است دبیرخانه های جشنواره ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جشنواره علمی دانشگاه صنعتی سهند، جشنواره فرهنگی و ادبی دانشگاه پیام نور و جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان و جشنواره هنر اسلامی دانشگاه هنر اسلامی تبریز  فاز دوم برنامه های خود را  نیز برگزار نمایند. 
 
وی ادامه داد: جشنواره نشریات شمالغرب با حضور برخی از نشریه‌های کشورهای خارجی از سوی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ، جشنواره هنرهای اسلامی دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز، یادواره شهدای فنی استان از سوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان و یادواره دانشجویان مسلمان غرب آسیا و رزمندگان دانشجوی استان توسط دانشگاه تبریز از دیگر برنامه‌ها است. 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: