کد خبر:76421 تاریخ انتشار : 1396/4/24-17:46:55
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در طرح ولایت آذربایجان شرقی مطرح کرد؛
جرم افرادی که رفتند و امنیت ایجاد کردند تا شما در امنیت باشید و در امنیت انتخابات برگزار کنید چیست؟
وی افزود: هجمه سنگین از طرف دشمنان خارجی و داخلی و ناآگاهان، نسبت به مجموعه سپاه و ماموریت های آن قابل توجه و تامل و رفع بعضی ابهامات درمورد کارها و ماموریت هایی که انجام می دهیم لازم و ضروری است
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/76421
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، در ششمین روز از طرح ولایت آذربایجان شرقی یادواره شهدای دانشجوی استان با حضور و سخنرانی سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

علی اکبر پورجمشیدیان با اشاره به هجمه های سنگین علیه سپاه گفت: جرم افرادی که رفتند و امنیت ایجاد کردند تا شما در امنیت باشید و در امنیت انتخابات برگزار کنید چیست؟

وی افزود: هجمه سنگین از طرف دشمنان خارجی و داخلی و ناآگاهان، نسبت به مجموعه سپاه و ماموریت های آن قابل توجه و تامل و رفع بعضی ابهامات درمورد کارها و ماموریت هایی که انجام می دهیم لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: زمانی که حضرت امام خمینی(ره) فرمان تشکیل سپاه پاسداران را دادند، دقت و اشراف داشتند که دستگاه های نظامی و امنیتی در کشور وجود دارد و با وجود آن دستگاه ها، امام (ره) فرمان تشکیل سپاه پاسداران را صادر کردند. اگر قصدشان تقویت بنیه امنیتی و نظامی بود، می فرمودند جوانان انقلابی وارد ارتش و دیگر دستگاه ها شوند. اینکه امام(ره) فرمان تشکیل سپاه را دادند نیتی فراتر از انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی داشتند.

سردار پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: امر نظامی محدود به شرایط خاصی است؛ حال که جنگ تمام شده چرا نیروی نظامی داشته باشیم و هزینه شود؟ عده ای می گفتند ارتش و سپاه را ادغام کنیم و اولین کسی که با این حرف مخالفت کرد، بنیانگذار جمهوری اسلامی و سپس حضرت آقا بود.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: اینکه سپاه پاسداران در عرصه های مختلف در مواقع لزوم وارد می شود و ماموریت هایی برای خودش ردیف کرده و انجام می دهد؛ اینطور نیست که تشخیص خودش باشد و خودسرانه فرماندهان سپاه این کار را انجام دهند. مثلا در عرصه مسایل فرهنگی و یا مسایل سیاسی و بصیرت افزایی افکار عمومی وارد شود یا در عرصه مسایل سازندگی اگر پاسدار های ما ورود می کنند و در عرصه اقتصادی، این را جزء وظایف خود می دانند.

پورجمشیدیان تاکید کرد: این جزو قانون است که در زمان صلح امکانات و تجهیزات نیروهای مسلح باید در خدمت سازندگی و عمران کشور قرار گیرد. این قانون اساسی و سرمایه کشور است، نیروی متخصصی که زمان دفاع مقدس سیزده کیلومتر پل را روی باتلاق هور و هویزه زد را کنار بگذاریم و خارجی ها را بیاوریم بزنند؟ اساسا با منطق و تفکر انسان عاقل جور در نمی آید.

وی اظهار کرد: فرض کنید الان مشخص شود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از این طرح هایی که اجرا کرده 10 هزار میلیارد هم برده، که نبرده، این درآمد از آن کیست؟ جیب پاسداران و فرماندهان؟ خیر، وارد خزانه این دولت و نظام می شود.

در پایان این مراسم از کتاب مداد های رنگی نوشته خانم پریوش کامیار توسط سردار پورجمشیدیان رونمایی شد. این کتاب در خصوص زندگی نامه داستانی شهید دکتر عزیز عزیززاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد که با همت و تلاش ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی تولید شده است

                          photo_2017-07-14_22-51-49.gif

                        Untitled-1.gif

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...