کد خبر:72687 تاریخ انتشار : 1396/2/19-14:56:29
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی؛
تبدیل شور و نشاط سیاسی دانشگاه‌ها به تنش انتخاباتی/ با «استفاده از بیت‌المال به نفع رئیس‌جمهور مستقر» برخورد شود
بسیج دانشجویی در نامه‌ای به به رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان خواستار رسیدگی به تخلفات انتخاباتی آشکاری شده است که به نفع رئیس جمهور مستقر انجام ‌شود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/72687

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی , شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی در نامه‌ای به رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در ‌این استان، خواستار رسیدگی به تخلفات انتخاباتی بخصوص در سطح دانشگاه‌ها شده است.

متن این نامه در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

بسمه تعالی

ریاست محترم دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در ‌آذربایجان‌شرقی 

جناب آقای دکتر عزیزی

سلام علیکم؛

همانطور که مستحضر هستید  معاونت محترم سیاسی ـ امنیتی استانداری آذربایجان شرقی طی نامه شماره 31183 مورخه 11/2/96 به کلیه دستگاههای دولتی هشدار داده که از اموال دولتی نباید له یا علیه کاندیدای خاص استفاده نمایند و نتیجه استفاده از آن را نیز متذکر گردیده اند . نامه ای که بر اساس نص صریح قانون و تاکید مقام معظم رهبری بر حق الناس بودن رای مردن نوشته که در رعایت مفاد آن هیچ شک و شبهه ای نیست . منتها آنچه مهم تر از خود نامه است اجرای محتویات و مفاد نامه است که متاسفانه از سوی برخی ادارات دولتی خاصه محافل دانشگاهی به صورت یکطرفه و عموما به نفع کاندیدایی که رییس جمهور مستقر نیز هست مورد خدشه قرار می گیرد و در این موارد برخوردی نیز از سوی مرجع صدور نامه صورت نمی گیرد.

بسیج دانشجویی به دلیل رسالتی که در آگاهسازی ، بصیرت دهی و مطالبه گری دارد ، در راستای اجرای وظایف ذاتی خود با تاکید بر اجرای مر قانون ، مواردی را به صورت مثال خدمتتان معروض میدارد تا با برخورد قانونی ، شرایط یکسان برای رقابت تمام کاندیداهای ریاست جمهوری بوجود آید و در سایه سار جاری شدن قانون ، شور و شعور انتخاباتی در بین آحاد مردم ایجاد شود .قطعا نتیجه بوجود آمدن چنین فضایی انتخاب فرد اصلح از سوی مردم و بالندگی هرچه بیشتر ایران عزیز خواهد بود.

1 ـ با اینکه استانداری نماینده دولت در استان است اما به دلیل اینکه مجری انتخابات نیز می باشد ، بایستی نسبت به کاندیداها حالت بیطرف داشته باشد .  لکن مشاهده می شود حمایت برخی مجریان انتخابات از جناب آقای روحانی ، نظیر بخشدار مرکزی تبریز و بخشدار ایلخچی (در فضای مجازی ) این حالت بیطرفی را مخدوش می نماید . ضمن حضور برخی مدیران ارشد دولت در استان در میتینگ های تبلیغاتی دکتر روحانی ، این شائبه را تقویت می نماید.

2 ـ در چند روز گذشته مشاهده شده است که عکس های رئیس جمهور مستقر در تعداد و اندازه های بزرگ در سطح دانشگاه ها و برخی اداره جات رو به تزاید است که این مصداق بارز استفاده از اموال و امکانات بیت المال له یک کاندیدا می باشد.

3 ـ  در روزهای اخیر شاهد برخورد سلیقه ای برخی از مسئولین دانشگاهی در مواجهه با تشکل های دانشجویی بوده ایم ، بطوریکه در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، چند عدد پوستر رقیبِ رئیس جمهورِ مستقر که در بولتن جامعه اسلامی دانشجویان نصب شده بود، تحمل نشده و توسط حراست جمع آوری گردید و یا اینکه در دانشگاه تبریز، با حمله دبیر انجمن اسلامی دانشجویان به نمایشگاه روشنگری بسیج دانشجویی که منجر به تخریب اقلام نمایشگاهی شده است، هیچ برخوردی نمی شود، حال آن که در همین دانشگاه، برنامه انجمن اسلامی دانشجویان که با شعارهای ساختارشکنانه (حمایت از سران فتنه)  انجام گرفت، بدون هیچگونه تذکر وبرخوردی برگزار می شود.

همچنین در  دانشگاه فرهنگیان، پردیس فاطمه الزهرا به بهانه روز معلم از خانم  زهرا ساعی برای سخنرانی دعوت می کند و وی، برنامه روز معلم را به میتینگ انتخاباتی رئیس جمهور مستقر تبدیل می کند.  این قبیل تحرکات علاوه بر اینکه شور و نشاط سیاسی دانشگاه را به تنش انتخاباتی تبدیل می کند باعث دو قطبی سازی فضای دانشگاهی می شود. و اموال بیت المال و امکانات دولتی را در اختیار رئیس جمهور مستقر که از کاندیداهای دوره دوازدهم است قرار می دهد.

4 ـ دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اقدامی تامل برانگیز و در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری،  به طور کاملا اتفاقی!! برای سلف غذاخوری دانشگاه ، اسم تدبیر و برای ساختمان مجتمع فرهنگی رفاهی خود نام امید را که شعار دولت است انتخاب می کند و در تمام محل های متعلق به این دانشگاه اعم از بیمارستانها ، درمانگانها ، مجتمع های تفریحی و ... بنر بسیار بزرگی، حاوی گزارش عملکرد دولت در حوزه سلامت را همراه با عکس رییس جمهور که یکی از کاندیداهای انتخابات است را با استفاده منابع دولتی و در مکانی که متعلق به بیت المال است در ایام انتخابات نصب می نماید . 

5 ـ جمع آوری بنرهای تبلیغاتی جناب آقای رییسی از سطح شهر توسط نیروهای شهرداری و با استفاده از پرسنل و امکانات دولتی که در نوع خود در ایام تبلیغات انتخاباتی مورد نادری به شمار می رود. 

تمام بندهای فوق، مواردی است که به صورت آشکارا قابل رویت است . برخی موارد قبل از تاریخ نامه مورد اشاره در صدرمکتوب ، انجام شده و برخی نیز بعد از تاریخ فوق ، اجرایی گردیده ولی آنچه در تمام موارد ثابت است ،  عدم تحرک دولت برای برخورد با این تخلفات صورت گرفته می باشد. 

امید است با رسیدگی به این تخلفات آشکار و ارائه گزارش به مردم که حقیقتا ولی نعمتان این انقلاب هستند ، گام بزرگی در جهت تنویر افکار عمومی و ایجاد عدالت انتخاباتی بردارید.

ضمنا اسناد موارد فوق نزد این مجموعه برای ارائه ، آماده می باشد .

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی

رونوشت: نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی

استانداری محترم آذربایجان شرقی جهت استحضار 

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: