کد خبر:80865 تاریخ انتشار : 1396/5/15-17:45:42
یادداشت/ رحمان اکبری معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی؛
بک گراند سلفی های حقارت
با توجه به سابقه ای که طی یکی دو سال گذشته از ابن الوقت ها سراغ داشتیم این سلفی ها و بدتر از این ها هم نباید دور از تصور باشد، اما باید به متن و اساس مراسم تحلیف توجه داشت که پشت سلفی ها پنهان ماند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/80865
یادداشت وارده/  رحمان اکبری معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی

دیروز برای اولین بار از زمانی که خودم را شناختم،احساس حقارت کردم و از اینکه عصاره فضائل ملت بزرگ ایران حقیرانی هستند که برای سلفی گرفتن با شخصی که نماد ظلم برای ایرانیان است و سازمان متبوعش همین چندروز قبل در همراهی با مادر تحریم های شیطان بزرگ سنگ تمام گذاشت ،سرودست می شکستند، احساس خجلت کردم.

کار آنقدر وقیح بود که حتی روایتش هم زجرآور است. منتها آنچه مهم است گرفتاری دوباره در حاشیه و جوسازی های کاذب و عدم پرداخت به متن و اصل ماجراست. موضوع اساسی برنامه دیروز، متن سخنان مهم روحانی در مراسم تحلیف بود که نباید به سادگی از کنارش گذشت.

رونمایی از عنوان مادر مذاکرات در مقابل تحریمهای گسترده آمریکا حرف کمی نبود. به نظر می رسد اعلان رسمی وچراغ سبزی برای آغاز مذاکرات جامع و گسترده در تمام زمینه های مورد اختلاف با غرب اعم از حقوق بشر، موشکی، محور مقاومت، صدور انقلاب و سایر موارد اینچنینی بود. مواردی که با علل ایجادی انقلاب اسلامی عجین است و بدون آنها ج اسلامی به نظامی بی خاصیت تبدیل می شود که هیچ ضرری برای نظام سلطه و هیچ امیدبخشی برای ملل تحت ظلم جهان ندارد و هیچ قدمی در مسیر ظهور برنخواهد داشت. 

مواردی از این دست که حاکی از دکترین روحانی برای چهارسال مهم و حیاتی  آینده تا 1400 است، متاسفانه در پرتو همین سلفی ها که البته آغازگر آن معاون وزیر خارجه و ادامه دهنده آن نمایندگانی از لیست امید و ضریب دهنده آن همه دنبال کنندگان حاشیه بودند، مورد غفلت واقع شد.

با توجه به سابقه ای که طی یکی دو سال گذشته از ابن الوقت ها سراغ داشتیم این سلفی ها و بدتر از این ها هم نباید دور از تصور باشد. اما باید به متن و اساس کار پرداخت و برای یک چهارسال پرتلاطم در کشور آماده شد.

روحانی با نام نبردن از هاشمی و خاتمی در مراسم تحلیف که در ایام تبلیغات همیشه یک پای سخنرانی هایش بود نشان داد علاوه بر دلخوری از کنایه سه درصدی هاشمی و رحم اجاره ای اصلاح طلبان و استفاده ابزاری از یک جامعه رای به نفع خود، سودای تبدیل شدن به یک جریان مستقل و مجزا و نوشتن اسم خود در تاریخ به نام نماد تغییر و تعامل و دیپلماسی با استفاده از مدل برجام  را دارد. مدلی که هرچند با تمام جوسازی های رسانه ای برای بزک آن تبدیل به یک چالش شده است.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...