کد خبر:63689 تاریخ انتشار : 1395/11/6-13:54:7
مسئولین دانشگاه آزاد تبریز؛
بنرهای یک تشکل دانشجویی را برنتابیدند+تصاویر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، با نصب اظهارات متناقض رئیس جمهور و مسئولین اقتصادی و سیاسی کشور در صحن دانشگاه، از فضای آزاد اندیشی استفاده کرده و از دانشجویان و حتی مسئولین پرسیده است: چه کسی باید عینک بزند؟
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/63689

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به نقل از زیتون نیوز ، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز در واکنش به چالش عینک که از طرف رئیس جمهور مطرح شد، طی اقدامی بنر اظهارات مسئولین امر که گفته بودند: " اثری از رفع تحریم ها و رفع رکود نیست " را در صحن دانشگاه نصب کرده است.

این تشکل دانشجویی، با نصب اظهارات متناقض رئیس جمهور و مسئولین اقتصادی و سیاسی کشور در صحن دانشگاه، از فضای آزاد اندیشی استفاده کرده و از دانشجویان و حتی مسئولین پرسیده است: چه کسی باید عینک بزند؟

رئیس جمهور در نشست خبری خود با ابراز گلایه از اظهارات نا امیدانه منتقدین گفته بود: " کسانی که مدام میگویند رکود بروند عینک بزنند و به همین فولاد نگاه کنند." دست برقضا مدیرعامل فولاد یزد طی اظهاراتی در 18 دی ماه همین سال اظهار داشت: میانگین مصرف ظاهری فولاد در ایران، بیشتر از 20درصد کاهش یافت و کاهش این میزان در مقایسه با چند سال گذشته بیانگر رکودی است که در بازار مسکن حاکم است.
 

   

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد طی ماههای اخیر با محدودیت های متعددی از سوی مسئولین دانشگاه و یا به عبارتی بهتر از سوی مسئولین سیاسی استان مواجه بوده و فضایی برای برگزاری سخنرانی ها و کرسی های آزاد اندیشی نیافته است.  

برهمین اساس وظیفه ذاتی خود را به صورت میدانی پیگیری کرده و سوالات مورد نظر را بوسیله نصب بنر مطرح کرده است. اما این اقدام دانشجویی نیز با مخالفت مسئولین دانشگاه و مسئولین استانی مواجه شده است. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در گفتگو با زیتون اظهار داشت: مسئولین طرح سوالات میدانی و مبرهن را برنتابیده و دستور جمع آوری بنرهای نصب شده را صادر کرده اند.

وی افزود: چرا مسئولین استانی از طرح سوالاتی واضح هراس دارند؟ آیا دانستن حق مردم نیست؟ گویا برخی مسئولین نمی خواهند عملکردشان در معرض دید مردم قرار بگیرد و همچنان خود را برای ماندن در مسند قدرت مناسب می دانند.

گفتنی است این تشکل دانشجویی بمناسبت بزرگداشت حماسه 9دی از فریدون عباسی، رئیس سابق انرژی اتمی دعوت بعمل آورده بود که با مخالفت مسئولین مواجه شد. این درحالی است که دعوت برخی عوامل فتنه و سخنرانی آنها با هیچ ممانعت و مخالفتی مواجه نشد و تائیدیه ای از سوی هیئت نظارت دانشگاه را نیز بهمراه نداشت.

انتهای پیام//
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...