کد خبر:90382 تاریخ انتشار : 1396/9/16-13:44:17
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی؛
بسیج دانشجویی مساله مطالبه گری در حیطه دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی استان را در اولویت کاری خود می داند
ستون قائم خیمه انقلاب و نظام، ولی فقیه زمان حضرت آیت الله امام خامنه ای است که با راهبری حکیمانه خود ، کشور را در بد ترین شرایط منطقه ای تبدیل به جزیره ثبات نموده است، بر همه گروه ها و جناح ها و اشخاص که خود را در چهارچوب گفتمانی انقلاب اسلامی می دانند واجب است بدون لحظه ای درنگ با فرمانبرداری از فرامین ایشان که موجبات ظفر و سعادت دنیوی و اخروی ملت بزرگ ایران و تمام ملت های آزاده جهان را در عمل ثابت کرده است ، حسن نیتشان در جهت خیرخواهی برای ایران و اسلام اثبات نمایند .
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/90382
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجانشرقی به مناسبت ۱۶ آذر و فرا رسیدن روز دانشجو بیانیه ای به قرار زیر صادر کرده است که در ادامه می آید:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
لا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ (خداوند دوست نمی‌دارد که کسی به گفتار زشت
(به عیب خلق) صدا بلند کند مگر آن که ظلمی به او رسیده باشد) سوره مبارکه نساء آیه 148

خدا لعنت کند آن دستهایی را که تلاش کرده‌اند و میکنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، مسائل سیاسی دنیا را نمیفهمند، جریانهای سیاسی دنیا را نمیفهمند و تحلیل درست ندارند.  مقام معظم رهبری (دامت برکاته) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان 12/08/1372

روزگاری در ایرانِ شاهنشاهی معاون رئیس جمهور آمریکا آن قدر مهم بود که جلوی پایش سه نفر قربانی کردند! آن هم قربانیانی در حد دانشجوی دانشگاه ! 16 آذر روز تولد شعار مرگ بر آمریکا و گام نخست اعلام رسمی شکل گیری جنبش دانشجویی در ایران به خوبی نشان  داد که ماهیت این جنبش با روح استکبار ستیزی عجین است و بدون مفهوم استکبار ستیزی جنبش دانشجویی کالبدی بی روح و بدور از حقیقت وجودی خود است. سه شهید راه مبارزه با تفکر آمریکایی و منادیان حقیقت غیر قابل انکار خباثت بی حد و حصر شیطان بزرگ در برابر ملت های آزاده جهان، خون خود را نثار راهی کردند که امروز ما دانشجویان انقلابی خود را تداوم بخش آن راه می دانیم .

راهی که مولایمان حسین بن علی به ما آموخت ، راهی که با شعار هیهات منا الذله درجریان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس پی گرفته شد و امروز پرچم آن به دست نسلی از جنس همان شهیدان افتاده و هم اکنون نیز در راه مبارزه با مظاهر فساد شهدایی همچون صادق عدالت اکبری ها ، وحید نومی گلزار ها ، حامد جوانی ها، محمودرضا بیضایی ها ، محمدرضا فخیمی ها، وحید فرهنگی والاها و .... را تقدیم انقلاب اسلامی می کند .

و اما امروز ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های سراسر استان ، در لبیک گویی به فرامین رهبرمان مبنی بر  عدالت طلبی و مطالبه گری و در راستای وظیفه ذاتی خود در مجموعه بسیج دانشجویی و در قالب جنبش دانشجویی نکاتی چند را مطرح می نماییم:

1.  مطالبه گری و عدالت خواهی سرلوحه اولویت های تعیین شده مکتب اهل بیت و امام راحل و  مقام معظم رهبری برای جنبش دانشجویی و جز دغدغه های اولیه این جنبش بوده است، بر همین اساس بسیج دانشجویی مساله مطالبه گری در حیطه دانشگاهها و دستگاههای اجرایی استان را در اولویت کاری خود می داند و برای حرکت در این مسیر تلاش میکند.

2.  امید به برجام و امید بیهوده به بهبود معیشت مردم از این رهگذر مساله ای است که بیش از پیش برای افکار عمومی روشن است، حال که برخی عناصر داخلی استکبار زمزمه های مذاکرات موشکی را براه انداخته اند و دول اروپایی نیز بدنیال این مساله هستند باید گفت همان تجربه مذاکرات هسته ای و هزینه های گزاف آن برای ملت کافی است و بر این اساس دولتمردان می بایست با عبرت گیری از گذشته خود در جریان مذاکرات، تکیه به  توان و ظرفیت های داخلی در دستور کار قرار دهند و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را  سرلوحه کاری خود کنند.

3.  قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمین این روزها در کانون توجه جهانی قرار گرفته است و با اعلام پایتختی و انتقال سفارت آمریکا در رژیم صهیونیستی به این شهر توسط رئیس جمهور آمریکا، روند حماقت استکبار جهانی در ماههای اخیر کامل شد و این امر موجب اتحاد دیگر باره مسلمین و آحاد ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف شد، امید است این اتحاد آغازی باشد بر روند حذف کامل رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار.

در خاتمه متذکر می شویم ستون قائم خیمه انقلاب و نظام، ولی فقیه زمان حضرت آیت الله امام خامنه ای  است که با راهبری حکیمانه خود ، کشور را در بد ترین شرایط منطقه ای تبدیل به جزیره ثبات نموده است، بر همه گروه ها و جناح ها و اشخاص که خود را در چهارچوب گفتمانی انقلاب اسلامی می دانند واجب است بدون لحظه ای درنگ با فرمانبرداری از فرامین ایشان که موجبات ظفر و سعادت دنیوی و اخروی ملت بزرگ ایران و تمام ملت های آزاده جهان را در عمل ثابت کرده است  ، حسن نیتشان در جهت خیرخواهی برای ایران و اسلام اثبات نمایند .
 
و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّه رَبِّ الْعالَمِین.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آذربایجانشرقی ـ شانزده آذر 1396
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...