کد خبر:91687 تاریخ انتشار : 1396/10/3-10:22:56
دکتر نیک روش مسئول جدید بسیج دانشجویی کشور؛
بسیج دانشجویی باید طلایه‌دار شکست هیمنه علم غربی باشد
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: موضوع کارآمدی عصاره آن چیزی است که انقلاب به آن احتیاج دارد، چشم‌های دنیا نگاره گر کارآمدی انقلاب است و این کارآمدی بدون عقبه علمی محقق نمی‌شود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/91687
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، محمد جواد نیک‌روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی در جلسه معارفه مسئول جدید سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به وظایف بسیج دانشجویی در زمینه نقش‌آفرینی بسیج دانشجویی اظهار داشت: تربیت نیرو  در طراز جمهوری اسلامی و نقش آفرینی برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از  ماموریت‌های در بسیج دانشجوی است. اینکه بتوانیم برای انقلاب موضوع قدرت نرم را با تکیه بر مردم ایجاد کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه ماموریت ما در بسیج ایجاد قدرت نرم از طریق نزدیکی با مردم است، گفت:‌ شاید آنچه که در ابتدا به ذهن متبادر می‌شود، فعالیت‌های سیاسی بسیج دانشجویی است اما آخرین جلوه‌گاه سیاست جنبش دانشجویی و در رأس آن بسیج دانشجویی است. کار اصلی بسیج مطالبه‌گری است.

نیک‌روش با بیان اینکه حوزه خدمات اجتماعی اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: بحث‌های زیادی درباره خدمات اجتماعی وجود دارد باید بتوانیم در بسیج دانشجویی این خدمات اجتماعی را که مقون ماهیت انقلاب اسلامی است را به خوبی انجام دهیم.

وی کارآمدی را مهم‌ترین مسئله امروز نظام دانست و گفت:‌ امروز کارآمدی است که دوست و دشمن نظاره‌گر آن هستند، کارآمدی بدون عقبه علمی امکان ندارد و بسیج دانشجویی باید در تحقق این امر پیشگام باشد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اظهار کرد:‌ ظرفیت عقبه معارف اسلامی نه برای کشور که برای اداره کل جهان کافی است. این موضوع بهانه خوبی برای اتصال بسیج طلبه و دانشجو است.

وی افزود: بسیج دانشجویی باید طلایه‌دار شکست هیمنه علم غربی باشد، سازمان بسیج دانشجویی قرار نیست جز پشتیبانی از بسیجیان که پیشرو در جبهه‌های مختلف هستند کار خاصی رقم بزند باید همین کار پشتیبانی را به خوبی انجام داد و اگر این اتفاق بیفتد گام مثبتی برای انقلاب اسلامی برداشته می‌شود.

نیک روش با اشاره به تشکیل سازمان بسیج دانشجویی و بسیج طلبه در دوم آذر 67، یاداور شد: بسیج دانشجویی باید بتواند بستری را برای تحقق آرمان‌های امام خمینی (ره) که به‌خوبی در پیام ایشان تبیین شده و افق‌های آن برای ما مشخص شده است، باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیروهای بسیج دانشجویی در مورد حوزه‌های مختلف با تعهد و تخصص مشغول خدمت رسانی به مردم هستند نقش آفرینی دانشجویان بسیجی هم ابعاد گسترده و مختلفی دارد. اینکه امام فرمان تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب را با هم صادر کردند جای تامل دارد، ویژگی‌های مشترکی در این دو وجود دارد که باید ببینیم چقدر می‌تواند ما را به اهداف برساند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: تاثیر گذاری دانشجویان و طلاب در جامعه بسیار زیاد است، هر دو متصل به عقبه علمی هستند و با توجه به ویژگی‌هایی که دارند می توانند عمل درست و به هنگامی داشته باشند.

نیک‌روش تصریح کرد: متاسفانه گاهی وجهه سیاسی بسیج دانشجویی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد در صورتیکه حقیقتا عرصه سیاسی آخرین تجلی‌گاه جنبش دانشجویی و در راس آن بسیج دانشجویی است، بسیج دانشجویی پیش از مطالبه‌گری در کف میدان خیلی کارها می ‌ند.

وی با اشاره به تلاش‌های بسیج دانشجویی در عرصه‌های مختلف افزود: باید تلاش کنیم اگر دیواری بین بسیج دانشجویی و اقشار مستضعف وجود دارد فرو بریزد. ماموریت ما این است که بتوانیم برای انقلاب اسلامی قدرت نرمی که در گرو پیوند هرچه بیشتر با مردم است، را پیگیری کنیم.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...