کد خبر:85564 تاریخ انتشار : 1396/8/2-21:8:57
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز مطرح کرد؛
برگزاری 70 درصد از برنامه های فرهنگی دانشگاه تبریز توسط بسیج دانشجویی/تشریح فعالیت های مرکز رسانه ای افق
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریزگفت: بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با مسئولین دانشگاه تعامل خوبی دارد و مسئولین دانشگاه نیز افراد دغدغه مند نسبت به مسائل فرهنگی هستند و تا حد امکان به برگزاری برنامه ها کمک می کنند به گفته ی خود مسئولین دانشگاه نزدیک به 70 درصد از برنامه های فرهنگی دانشگاه توسط بسیج دانشجویی برگزار می شود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/85564
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در گفت‌و‌گو با خبرنگار سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با مسئولین دانشگاه تعامل خوبی دارد و مسئولین دانشگاه نیز افراد دغدغه مندی نسبت به مسائل فرهنگی هستند و تا حد امکان به برگزاری برنامه ها کمک می کنند به گفته ی خود مسئولین دانشگاه نزدیک به 70 درصد از برنامه های فرهنگی دانشگاه توسط بسیج دانشجویی برگزار می شود.

مهدی نیرومند افزود: بسیج دانشجویی به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، تریبون های آزاد، برگزاری جلسات بصیرت افزایی در سطح دانشکده ها ،چاپ و تکثیر نشریه، نوشتن بیانیه در مورد اتفاقات گوناگون، تجمعات، سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه، مسابقات کتابخوانی، و.... اشاره دارد.

وی گفت: هر ساله استقبال از دانشجویان جدید الورود، یکی از برنامه بسیج دانشجویی است و فضاسازی های تبلیغاتی قبل از آن و روند ثبت نام آن توسط بسیج برگزار می شود.
 
وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز و دانشجویان این دانشگاه ارتباط تنگاتنگی  با مدیریت فرهنگی ودانشجویی برقرار کردند، اظهار داشت: تقریبا تمام برنامه های فرهنگی خوابگاه را  بسیج دانشجویی برگزار می کند .مثلا: برگزاری حلقه های صالحین در خوابگاه، توزیع نشریه و ..... واگر مشکلاتی نیز وجود داشته باشد به سبب ارتباط خوبی که با مسئولین وجود دارد به مسئولین گفته می شود تا به رفع آن ها بپردازند و اگر کمکی از دستمان بر بیاید تا حد امکان کمک می کنیم.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به معرفی کانال مرکز رسانه ای افق پرداخت و گفت:  کانال مرکز رسانه ای افق در زمینه ی هنر های رسانه ای فعال است و زیر نظر بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز  به عنوان یکی از معاونت ها فعالیت می کند.
 
نیرومند هدف از مرکز رسانه ای افق  را وارد کردن و اهمیت دادن به مقوله ی هنر دانست، افزود: مرکز رسانه ای افق بهترین و سریع ترین وسیله برای رسانده محتوای مورد نظر به فرد مقابل است و دانشجویان می توانند با آدرس: basijtu.org/category@ در این کانال عضو شوند .
 
وی گفت: در حال حاضر مسابقه ای با موضوع نفوذ واستکبار ستیزی به مناسبت 13 آبانماه برگزار شده است و دانشجویان دانشگا ه  تبریز می توانند آثار خود را تا تاریخ 10 آبانماه سالجاری به ادمین کانال عصر دانشجو asr_tabrizu@ ارسال کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: کانال اطلاع رسانی این دانشگاه هم با حدود 3000 عضو به پوشش اخبار دانشگاه و دانشکده ها و اطلاع رسانی بر نامه ها می پردازد.
 
نیرومند با بیان اینکه معاونت فرهنگی  بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به 9 واحد تقسیم شده است، افزود:  این واحد ها شامل جنگ نرم ، کرسی های آزاد اندیشی، قرآن و عترت، تبلیغات، مطالعات، هنرهای مکتوب، هنرهای رسانه ای، رهپویان نور و شهدا، زنان و خانواده تقسیم می شود.

وی خاطر نشان کرد: برنامه های فرهنگی را می توان به سلسله نشست های طریق سعادت با محوریت بزرگداشت یکی از علمای ربانی، دیدارهای هفتگی خانواده شهدا، فضاسازی و تبلیغات با موضوع شهدا، برگزاری کلاس های قرآنی، یادواره شهدای دانشگاه تبریز و غبار روبی هفتگی مزار شهدای دانشجوی دانشگاه، یادواره ی شهدای مدافع حرم، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، اردو های جهادی ، سخنرانی و برپایی نمایشگاه با محوریت حجاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری سیر مطالعاتی، برگزاری حلقات نور و ترنم باران برای خواهران با محوریت قرآن و حجاب، برگزاری اردوی راهیان نور با حضور 560 نفر از دانشجویان و ارائه برنامه های فرهنگی متنوع مانند زائر سیما، زائر نوا، زائر صفا، و..... است.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز گفت: اردو های راهیان طی 7 روز و در غالب 14 اتوبوس  بیشتر در عرصه های فرهنگی در قالب های مختلف مانند دعوت از مدعوین و راویان، برگزاری مسابقه های فرهنگی در اتوبوس ها،استفاده از اساتید حوزه و دانشگاه جهت تامین مباحث معرفتی و بصیرتی  دانشجویان در طی اردو است.
 
مهدی نیرومند دانشجوی بسیجی ترم 7 رشته ی برق مخابرات در ادامه  افزود: دانشگاه تبریز از لحاظ بحث های صنفی دچار مشکل خاصی نیست .
 
به گفته وی، در هر دانشگاه به هر حال کم و کاستی هایی وجود دارد و این مسائل طبیعی است ولی چیزی که نگران کننده است  توجه به مسائل فرهنگی و مسائل معنوی دانشگاه و دانشجویان است و این مسئله مشکل اصلی در دانشگاه و خوابگاه ها می باشد  و به تعبیر حضرت آقا که فرمودند: "فرهنگ به منزله ی هواست . اگر هوا مسموم باشد غذا و خواب و ... هم به درد نخواهد خورد".
 
نیرومند با تاکید به فرمایش مقام معظم رهبری که  فرمودند:"هم اکنون ما در مرحله ی دولت اسلامی هستیم"، گفت: دانشگاه به عنوان محلی که مملو از نخبه های جوان است باید محل معنویت باشد و لازمه ی تشکیل دولت اسلامی تحول معنوی است.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...