کد خبر:82155 تاریخ انتشار : 1396/6/8-11:14:24
معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی خبر داد؛
برگزاری نخستین دوره ی تربیت مدرس "استراتژی و حکمت برای کودکان و نوجوانان "
قیدری با اشاره به برگزاری این دوره در سطح بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت : این دوره با هدف ارتقاء توان «تصمیم سازی» و «تصمیم گیری»، «چاره سازی» و «سیاست گذاری» در کودکان طراحی شده و مدرسان شرکت کننده ، هم زمان با آموختن دروس مربوطه، با تدریس آن به کودکان، توان تصمیم-سازی و تصمیم گیری کودکان را ارتقاء می دهند
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/82155

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، علی اکبر قیدری معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار این سایت از برگزاری نخستین دوره ی تربیت مدرس "استراتژی و حکمت برای کودکان و نوجوانان " مبتنی بر رویکردهای اساسی طرح ریزی استراتژیک با همکاری اندیشکده ایمان تبریز خبر داد.

قیدری افزود: دوره ی تربیت مدرس " استراتژی برای کودکان" مبتنی بر روی کردهای اساسی طرح ریزی استراتژیک برنامه-ریزی شده است که مبتنی بر این استراژی جامعه سازی صورت می گیرد.

قیدری با اشاره به برگزاری این دوره در سطح بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت : این دوره با هدف ارتقاء توان «تصمیم سازی» و «تصمیم گیری»، «چاره سازی» و «سیاست گذاری» در کودکان طراحی شده و مدرسان شرکت کننده ، هم زمان با آموختن دروس مربوطه، با تدریس آن به کودکان، توان تصمیم-سازی و تصمیم گیری کودکان را ارتقاء می دهند.

وی افزود: پایه های علمی این مدرسان، محدود به دروس استراتژی برای کودکان نمی شود و آن ها دروس تخصصی دکترینولوژی و علوم استراتژیک را نیز مستقلاً می گذرانند.

قیدری ادامه داد: روش ها و ابزار کمک آموزشی مربوطه، دامنه ی گسترده ای را دربرمی گیرد که از اسباب بازی ها، انیمیشن ها، بازی های کامپیوتری، و داستان های کودکان، تا محیط های عملی را شامل می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی با اشاره به مبانی علمی و تخصصی برگزاری این دوره گفت: در عصر کنونی ، ضریب نفوذ رسانه ها بسیار عمیق و گسترده است و این توانایی رسانه ها صرفاً در اطلاع رسانی عمومی محدود نمی شود و حوزه ی علم را نیز دربرمی گیرد.

قیدری افزود: در روزگار پیشین، تعلیم علوم گوناگون صرفاً محدود به جلسات درس می شد. دانشمندان، در حلقه های درس و مباحثه، شاگردان خود را تعلیم می دادند اما یکی از کارکردهای رسانه های نوین، این است که علم را از حلقه های محدود درس خارج کرده و به سطح جامعه آورده‌ و اکنون دسترسی عموم مردم به علوم مختلف از راه رسانه ها بسیار آسان شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی استان ادامه داد : جدای از عامل نخست در عمومی شدن علم، که ورود علم از حوزه ی رسمی به حوزه ی عمومی است، عامل مهم دیگری نیز موثر بوده است و آن عبارت است از عامل کاهش سن افراد در تعلیم علوم پیچیده.

وی افزود: آموختن برخی از علوم و نظریه های آن ها، به دلیل پیچیدگی، نیازمند پختگی سنی دانشجو است. اما پدیده ی جدید «ذهن های پروار» در نسل جدید که پدیده ای بی سابقه در تاریخ بشر است، این امکان را به نسل نو داده است تا قابلیت یادگیری گسترده ای نسبت به سن خود داشته باشد و نسل جدید می تواند علوم و مباحث پیچیده ی آن ها را در سنین پایین بیاموزد و رسانه ها عامل انتقال و تسهیل یادگیری آن ها هستند.

قیدری افزود : این قابلیت عمومی در نسل نو، تا آن جا پیش رفته است که حتی مباحث استدلالی عمیقی هم چون مباحث فلسفی را به سادگی درمی یابند و از این رو در حوزه های عمومی، اکنون «فلسفه برای کودکان» پدیده ی شناخته شده ای است.

وی افزود : فراتر از فلسفه برای کودکان، موضوع مهم "دکترین و استراتژی برای کودکان" مطرح است، زیرا جوهر هر مکتب فلسفی و جزء اساسی هر علم را می توان در «دکترین» های آن فلسفه و علم جست وجو کرد.

قیدری ادامه داد: اهمیت استراتژی برای کودکان نیز از این حیث است که مسأله ی «تصمیم سازی» و «تصمیم گیری» فردی و اجتماعی، در جوامع پیچیده ی امروزی، جایگاه مهمی دارد و تربیت تصمیم سازان و «دکترینرین»های آینده از یک‌سو، و تأدیب تصمیم گیران و «استراتژیست» های آینده از سوی دیگر، بر خلاف گذشته، در سطح تحصیلات تکمیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری صورت نمی گیرد، بلکه در سطح مهدهای کودک و دبستان ها انجام می شود.

این دوره  همراه با اعطای گواهی رسمی پایان دوره از اندیش‌سرای کودک و نوجوان مرکز بررسی‌های دکترینال بوده و از ۷ شهریورماه ۱۳۹۶ بصورت دوره سه ماهه و رایگان برگزار می شود

خواهران جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایند :04136668057 و 04136668163

 

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...