کد خبر:40180 تاریخ انتشار : 1395/3/26-15:35:39
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی عنوان کرد:
برگزاری جلسات «شهریار شناسی» در تبریز
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: جلسات بررسی اشعار استاد محمدحسین بهجت‌تبریزی با عنوان «شهریار شناسی» در محل حوزه هنری استان برگزار می‌شود.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/40180

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان ، وحید آقاکرمی اظهار داشت: جلسات شهریارشناسی و بررسی اشعار این شاعر تبریزی در سال 95 یکی از برنامه‌های اساسی واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان است.
وی با بیان اینکه تا کنون 8 جلسه از سلسله جلسات شهریار شناسی در سال‌جاری برگزار شده است، افزود: مدیریت این جلسات برعهده استاد دکتر جمشید علیزاده است.
آقاکرمی اضافه کرد: جلسات بررسی اشعار استاد شهریار سه‌شنبه‌های هر هفته از ساعت 5:30 تا 7 عصر برگزار می‌گردد و حضور برای علاقمندان آزاد است.
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: سیدمحمدحسین بهجت‌تبریزی در سال 1285 هجری شمسی در روستای زیبای « خوشکناب » آذربایجان متولد شده است.
 آقاکرمی گفت: وی در خانواده‌ای متدین، کریم الطبع و اهل فضل پا بر عرصه وجود نهاد. پدرش حاجی میرآقای خوشکنابی از وکلای مبرز و فاضل و عارف روزگار خود بود که به سبب حسن کتابتش به عنوان خوشنویسی توانا مشهور حدود خود گشته بود.
وی اضافه کرد: شهـرت شهـریار تـقـریـباً بی سابقه است، تمام کشورهای فارسی زبان و ترک زبان، بلکه هـر جا که ترجـمه یک قـطعـه او رفته باشد، هـنر او را می‌سـتایـند.
آقاکرمی گفت: مهم‌ترین اثر استاد شهریار منظومه حیدربابایه سلام است که از شاهکارهای  ادبیات ترکی آذربایجانی به‌شمار می‌رود و شاعر در آن از اصالت و زیبایی‌های روستا یاد کرده‌است. این مجموعه در میان اشعار مدرن قرار گرفته و به بیش از 80 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.
منبع:روابط عمومی حوزه ی هنری

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...