کد خبر:80301 تاریخ انتشار : 1396/5/7-9:32:45
توحی نوری از فعالین دانشجویی استان مطرح کرد؛
برجام باید از دولت گرفته شود/ از بین رفتن عزت ملی، مهمترین ثمره دولت یازدهم بود
توحید نوری گفت: با نگاهی واقع بینانه به کارنامه دولت در بحث برجام به این نتیجه می رسیم که دولت از عهده مذاکره و حل مسائل هسته ای کشور برنمی آید.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/80301

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، توحید نوری مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و فعال دانشجویی استان در واکنش به تصویب تحریم های جدید علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: کارشکنی آمریکا از اول هم قابل پیش بینی بود. زمانی که مقام معظم رهبری شرایط 9 گانه برای تصویب برجام را فرمودند، بدعهدی آمریکا را متذکر شده بودند. امروز و با تصویب بی سابقه ترین تحریم ها، این بدعهدی و خصومت آمریکایی ها بر همگان آشکار شد.

وی اظهار داشت: متاسفیم که هیچ واکنش صریحی از سوی دولت و شخص رئیس جمهور به این مساله صورت نگرفته است. حتی در مقابل کارشکنی های آمریکا شکایتی نیز از سوی دولت ایران تنظیم نشده است و به نوشتن نامه اکتفا کرده اند.

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به پس رفت هسته ای ایران در طول 4 سال گذشته افزود: دردناک تر از توقف فعالیت های هسته ای، زیر سوال رفتن عزت ایران است که به به لطف دولت یازدهم اتفاق افتاد. دولتمردان ما با رویکرد منفعلانه و بدهکارانه تمامی خواسته های طرف غربی مذاکره را به سرعت انجام دادند و حال حرف از بدعهدی طرف مقابل می زنند. این ها قبول کرده بودند که حتی درحوزه محدود کردن قدرت موشکی ایران نیز با آمریکا  وارد مذاکره شوند ولی مقام معظم رهبری با درایت خود مانع شدند.

وی افزود: با نگاهی واقع بینانه به کارنامه دولت در بحث برجام، بهترین راه حل این است که مباحث هسته ای و برجام از دولت گرفته شود. دولت نشان داده که از عهده این کار نمی تواند بربیاید.

نوری با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ نسبت به ایران گفت: وقتی رئیس جمهور آمریکا با وقاحت تمام می گوید که "ما تابحال با ایران مهربانانه رفتار کرده ایم و از این به بعد اینطور نخواهد بود" یعنی ما کم کاری داشته ایم. هرقدر از سوی ایران عقب نشینی شود و اقدامات متقابل انجام نشود دشمن نیز وقیح تر و جسور تر خواهد شد. اقدام فوری و درخور متقابل به آمریکا، کمترین انتظاری است که از مسئولین داریم.

وی تصریح کرد: با توجه وضع موجود که بالطبع اصلا قابل قبول هم نیست و با عزت ملت ایران سازگاری ندارد، آقای روحانی بهتر است بجای حمله و فحاشی به منتقدین، حمله به رکن اساسی امنیت جمهوری اسلامی ایران، دوقطبی سازی رای ملت ایران و بجای حاشیه سازی و پرداختن به مسائل فرعی مثل تهیه مواد مخدر و از این قبیل موارد، منویات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار داده و واکنشی در شان ملت بزرگ ایران نشان دهد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...