کد خبر:82830 تاریخ انتشار : 1396/6/15-15:55:17
اردوی تشکیلاتی منتخب مراکز بسیج دانشجویی دانشگاه های آذربایجان شرقی؛
با حضور جمعی از اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی این دانشگاه ها در شهر مقدس قم برگزار شد
هدف از اجرای این اردو طرح مباحث تشکیلاتی مطابق منویات مقام معظم رهبری و آموزش کار تشکیلاتی و گروهی است که این مباحث شامل سخنرانی‌های اساتید برجسته حوزه و دانشگاه می باشد
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/82830

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، اردوی تشکیلاتی بسیج‌ دانشجویی دانشگاه‌های منتخب استان آذربایجان شرقی در شهر مقدس قم برگزار شد. این اردوی تشکیلاتی با هدف آشنا شدن دانشجویان بسیجی با مبانی کار تشکیلاتی و نقش آن در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تا رسیدن به نقطه پایانی که ظهور حجت خدا بر زمین است برگزار شد. 

فرمایشات امام خامنه‌ای در باب تشکیلات اینگونه است: «ﺗﺸـﮑﯿﻼت ﯾﮑﯽ از ﻓﺮاﯾﺾ ﻫﺮ ﮔﺮوه ﻣﺮدﻣﯽ اﺳـﺖ ﮐﻪ ﯾﮏ ﻫﺪﻓﯽ را دﻧﺒﺎل ﻣﯽ  ﮐﻨﻨﺪ. ﺗﺸﮑﯿﻼت ﯾﻌﻨﯽ ﻧﻈﻢ، ﯾﻌﻨﯽ ارﺗﺒﺎط و اﺗﺼـﺎل و زﻧﺠﯿﺮهﯾﯽ ﮐﺎرﮐﺮدن؛ اﯾﻦ ﻣﻌﻨﺎي ﺗﺸﮑﯿﻼت اﺳﺖ. اﯾﻦ ﭼﯿﺰي اﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﻪ ﻓﻘﻂ ﺑﺪ ﻧﯿﺴﺖ؛ ﺑﻠﮑﻪ ﯾﮏ ﭼﯿﺰ ﺧﻮب و ﺑﻠﮑﻪ ﯾﮏ ﭼﯿﺰ ﺿــﺮوري اﺳـــﺖ.  ﻫﯿﭻ ﮐﺎري در دﻧﯿﺎ ﺑﺪون ﺗﺸــﮑﯿﻼت ﭘﯿﺶ ﻧﻤﯽ رود. اﻧﻘﻼب اﺳـــﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﻫﻢ ﺑﺪون ﺗﺸﮑﯿﻼت ﭘﯿﺶ ﻧﺮﻓﺖ و ﭘﯿﺮوز ﻧﺸﺪ.»
اهمیت کار تشکیلاتی با این سخنان گهربار واضح‌تر می‌شود. در این اردو که در شهر بانو حضرت معصومه (سلام الله علیها) برگزار شد، از ظرفیت موجود در شهر که اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و طلاب حوزه‌های علمیه را شامل می‌شدند استفاده کامل برده شود.

استاد رجالی، حجت الاسلام والمسلمین شیروانی، حجت الاسلام والمسلمین عباسی، حجت الاسلام والمسلمین موسوی، حجت الاسلام والمسلمین شامی‌زاده، حجت الاسلام والمسلمین رزمی، جناب آقای دکتر طاهری و اساتید برجسته دیگر از جمله افرادی بودند که سخنرانی‌های پرباری درباره‌ی چرایی کار تشکیلاتی، اثرات مفید آن بر روح فرد و جامعه و تاثیر آن بر ظهور حضرت ولی عصر (عج) و مسائل دیگر بیان نمودند.

photo_۲۰۱۷-۰۸-۲۹_۱۰-۳۳-۵۸


همچنین حلقه‌های صالحین نیز هر روز در مسجد برقرار بود و بسیجیان از سوالات خود در این مباحث می‌گفتند و سوالات خود در زمینه‌های تشکیلاتی، معرفتی و بصیرتی را با کمک طلاب حوزه علمیه که سابقا در مجموعه بسیج دانشجویی مشغول به تحصیل و کار بودند را حل می‌کردند.

همچنین طلاب تجربه‌های تشکیلاتی خود در زمینه‌های مختلف را برای هرچه بهتر شدن کارکرد بسیجیان در مسائل مذکور در اختیار آنها قرار می‌دادند.

در این سفر دانشجویان بسیجی نیز مانند همیشه به زیارت الگویشان –یعنی شهدا- رفتند تا با مدد و استعانت از آنها همیشه در راه شهادت ثابت قدم باشند و پدر شهید احمد روشن و سردار فدوی برای این عاشقان راه شهادت از شهدا سخن گفتند.

حرم حضرت معصومه (علیها السلام)، مسجد مقدس جمکران، بیت النور (زیارتگاه بانو معصومه در زمان بیماری ایشان)، مسجد خضر نبی (ع)، جامعه المصطفی (دانشگاه بین المللی علوم اسلامی) و دفتر نمایندگی امام خامنه‌ای (حفظه الله) در قم نیز از زیارتگاه‌ها و مکان‌هایی بودند که بسیجیان به آنها رفتند.
 

photo_۲۰۱۷-۰۸-۳۱_۱۴-۱۷-۱۱
photo_۲۰۱۷-۰۸-۳۱_۱۹-۰۲-۰۶

انتهای پیام//

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...