کد خبر:65398 تاریخ انتشار : 1395/11/23-16:37:55
حسینی از فعالین دانشجویی استان؛
باید انقلاب اقتصادی کنیم / برپایی غرفه جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن
سید عرفان حسینی گفت: مردم باید بدانند که همان تئوری های نظام اقتصادی در زمان طاغوت و غرب را در حال حاضر اجرا می کنیم، لذا به یک انقلاب اقتصادی نیازمندیم.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/65398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ، سید عرفان حسینی از فعالین دانشجویی استان با اشاره به برگزاری غرفه جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز، اظهار کرد: در حدود شش سال است که جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا، بعد از اینکه یکی دو نفر از کارشناسان اقتصادی و استراتژی کشور آمدند و بحث ربا در سیستم بانکی و اقتصادی را مطرح کردند، شکل یافت.

                          14.jpg

وی ادامه داد: هدف از این جنبش این است که مواضع مراجع عظام تقلید، علما و روحانیون و استادان دانشگاه و کارشناسان اقتصادی، درباره اینکه سیستم اقتصادی کشور همین الان ربوی است و سودهای بانکی، دیرکردها و کلاً سیستم بانکی و پولی ما رسماً ربا است و خلق پولی که در بانک های کشور صورت می گیرد رسما ربای دولتی است را به گوش مردم برساند، مخصوصاً نظرات و مواضع بزرگان و مراجع تقلید و حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آقا که سیستم باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه روش سیر این جنبش هم روش جدال احسن می باشد که در قرآن آمده است، عنوان داشت: یعنی ما سعی می کنیم که مواضع خود اندیشمندان غربی و اقتصاددانان غربی را درباره اینکه نظام اقتصادی فعلی ناکارآمد است و ربای فعلی باعث شده است که اقتصاد جهانی فروبپاشد را به گوش مردم با همین جدال احسن برسانیم.

مسئول این غرفه در تبریز با اشاره به اینکه اقتصاد جهانی امروز که عمدتاً برمبنای نظریان کینز است، رسماً در تئوری اقتصادی خود اعلام کرده است که ما باید ربا و طمع را در جامعه ریشه کن کنیم تا چرخ اقتصاد بچرخد، تصریح کرد: ما این را به گوش مردم برسانیم که کینز این حرف را زده و امروز مبنای اقتصاد ما هم، اقتصاد نئوکینزی است و خود آقای روحانی و آقای نوبخت نیز بر این ادعا صحه گذاشته اند.

وی با تاکید بر اینکه ما می خواهیم این را به گوش مردم برسانیم که سی و هشت سال گذشته یک انقلاب سیاسی در ایران اتفاق افتاد ولی هنوز انقلاب اقتصادی اتفاق نیافتاده است، بیان داشت: مردم باید بدانند که همان تئوری های نظام اقتصادی در زمان طاغوت و غرب را در حال حاضر اجرا می کنیم، لذا به یک انقلاب اقتصادی نیازمندیم.

وی در پایان با بیان اینکه این غرفه سال گذشته فقط در شهر تهران و تبریز برپا شده بود، گفت: امسال به یاری خدا، برپایی این غرفه در هشت استان کشور نیز صورت  پذیرفت و عموم مردم و فرهیختگان و نخبگان و مسوولان استانی با حضور در این غرفه از مستندات چندرسانه ای و بروشورها و نشریات ما دیدن نمودند.

انتها پیام//

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...