کد خبر:46800 تاریخ انتشار : 1395/5/31-14:40:18
یاداشت وارده / حجت االسلام واد اوجاقی
انحراف 28 ساله
مسئولی که با گستاخی می گوید من به کمتر از شیشلیگ و کباب راضی نشده و نمی خورم و نان و پنیر سلولهای وجدان کاری او را تحریک نمی کند، می داند که در همان ورامین عده ای از حداقل امکانات بی بهره اند.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/46800

هنوز 6 ماه از رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) سپری نشده و هنوز جسم مطهر هزاران شهید گلگون کفن تفحص نشده و اسرای 8 سال جنگ تحمیلی از طرف صدام و اعوانش در میان خوشحالی و هلهله کنان سربازان حزب بعث عراق عزای حضرت  روح الله را به غم نشسته حکم آزادی شان نرسیده و مادری به امید اعلام بازگشت بدن مطهر جوانش، رادیوی کوچک را از بغل گوشش کنار نگذاشته، زنگ خطر انحراف انقلاب زخم خورده از جنگ نه از طرف دشمنان بلکه از جانب مسئول بلند پایه کشور و از تریبون نماز دشمن شکن جمعه، به گوش می رسد.

«اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش مسلکانه وجهه جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. زمان آن رسیده که مسئولین ما به "مانور تجمل" روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند. هرچند ما فقیر باشیم و اقتصادمان به سامان نباشد اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیر مسلمان "ملتی مفلوک" جلوه نکنیم لازم است تا "جلوه هایی از تجمل" در چهره کشور و مسئولین حاکمیتی رویت شود»(1)

آنچه که در ذهن مردم نقش بست و ماندگار شد مانور تجمل فقط به این علت که نمی خواهیم از دنیا عقب بمانیم بطوریکه در اثر این سخنان ظاهر پسندانه، شعله تجمل گرایی به ناگاه جرقه ای شد و افتاد در جان سیستم اداری و اقتصادی کشور و چه بهره ها که عده ای از آن نبردند و چه گرسنگی ها که ملت و مخصوصا شهروندان روستایی از آن نچشیدند.

از همان روز فاصله ها بیشتر  و بیشتر شد و رسید به جایی که برخی مسئولان دیگر هیچ تعلق خاطری به جنگ و شهدا و مردم که امام آنان را ولی نعمت مسئولین و انقلاب را انقلاب پابرهنگان می دانستند، نداشتند .

برخی مسئولین، بعد از گذشت 28 سال، مانور تجمل در او به دیو تجمل و اشرافی گری بدل گشته و خون و گوشتش را آلوده به زر و زیور دنیا کرده و چنان در وجودش ریشه دوانده که هر زیاده اندوزی را به حق یا ناحق ، حق و سهم خود از انقلاب می دانند.

 آیا مسئولی که به کمتر از حقوق حداقل 30برابر خود از جیب بیت المال راضی نمی شود می تواند زندگی خانواده ای را که مردش با هزاران رنج و زحمت با حداقل حقوق گذران امور می کند و نیمی از حقوق را  اجاره منزل می دهد، درک کند؟؟؟

 مسئولی که نام و شهرتش، امنیت مال و جان و ناموسش را مدیون خون شهدا ی این مرز و بوم است آیا می داند شهید و شهادت به چه معناست؟؟؟؟

آیا این مخالف سخنان امیر بیان حضرت علی(ع) نیست که عثمان بن حنیف را تنها فقط بخاطر اینکه در مهمانی مجلل شرکت می کند و هیچ فقیری را در آن راه نیست آماج شدیدترین عتاب قرار می دهد ؟؟؟؟

 آیا نهج البلاغه را خوانده ای؟؟؟

  مسئولی که با گستاخی می گوید من به کمتر از شیشلیگ و کباب راضی نشده و نمی خورم و نان و پنیر سلولهای وجدان کاری او را تحریک نمی کند، می داند در همان ورامین عده ای از حداقل امکانات بی بهره اند و اگر بگوئیم برخی نان و پنیر خود را با سختی دسترسی دارند سخن به گزافه نیست همان ورامینی که خط مقدم شهادت را در حمایت از امام و انقلاب را از آن خود کرد.

فاین تذهبون؟؟؟

 و در آخر چه خوش گفت آن پیر سفر کرده

« خدا نیاورد روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به سرمایه دارها گردد و اغنیاء و ثروتمندان از اعتبار بیشتری برخوردار شوند»(2)

  1. خطبه های نماز جمعه 28آبان سال 1368
  2. صحیفه امام ج20 ص 341
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...