کد خبر:41781 تاریخ انتشار : 1395/4/12-18:50:27
نشست روسای دانشگاه های استان با فرمانده سپاه عاشورا و مجموعه بسیج دانشجویی استان؛
انتقاد روسای دانشگاه های استان از دخالت برخی از نمایندگان مجلس و مسئولان استانی در عزل و نصب های دانشگاهی
چهاردهمین نشست از سلسله جلسات روسای دانشگاه های استان با سردار فرمانده محترم سپاه عاشورا و مجموعه بسیج دانشجویی استان با محوریت ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/41781
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی ، همزمان با ماه مبارک رمضان ، چهاردهمین نشست از سلسله جلسات روسای دانشگاه های استان با سردار فرمانده محترم سپاه عاشورا و مجموعه بسیج دانشجویی استان  با محوریت ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

در این نشست که با حضور روسای دانشگاه های بزرگ استان ، رئیس صدا و سیمای استان و تنی چند از مسئولین فرهنگی دانشگاهی استان برگزار شد در خصوص مسائل مهم فرهنگی دانشگاه ها و همچنین برنامه های مختلف کنگره شهدای دانشجوی استان بحث و تبادل نظر انجام شد.

IMG_0192.gif

در ابتدای این نشست دکتر انگجی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ضمن خیر مقدم گویی و تشکر از قبول دعوت روسای دانشگاه ها و سایر مهمانان جهت حضور در این نشست ، گزارش اجمالی از فعالیت های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف ارائه شد.

وی با بیان دارا بودن دانشگاه آزاد اسلامی استان از ظرفیت هایی نظیر  35 واحد و مرکز دانشگاهی ، تحصیل نزدیک به 90 هزار دانشجو و 1200 نفر عضو هیئت علمی و غیر هیئت علمی ، به سهم قابل توجه این دانشگاه در  در جامعه دانشگاهی استان بعنوان دومین استان دانشگاهی کشور بعد از تهران اشاره کرده و از برنامه ریزی گسترده این دانشگاه در زمینه ورود موثر در بخش های فناوری و دانش بنیان و حمایت از نخبگان خبر داد.

در ادامه جلسه سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا ، با اعلام رضایت از پیشرفت برنامه های مصوب ستاد مرکزی کنگره شهدای دانشجوی استان ، از همکاری و همراهی ویژه روسای دانشگاه های استان تقدیر و تشکر ویژه نمودند.

IMG_0224.gif

IMG_0204.gif

سردار کریمیان با بیان رویکردهای دشمنان انقلاب در مواجهه با انقلاب اسلامی ، از طراحی ویژه آنان برای شکستن بنیان مستحکم خانواده سخن گفته و بیان کرد:

 دشمنان انقلاب اسلامی در راستای تهاجم فرهنگی و جنگ نرم ، در صدد ضربه زدن به بنیان مستحکم خانواده و علی الخصوص نقش مادری در خانواده ها هستند که در این زمینه ضروری است روسای دانشگاه های استان با برنامه ریزی دقیق ، ظرفیت و پتانسیل دانشگاه های استان را  جهت مقابله و مبارزه با این طرح بسیج نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری مناسب دانشگاه های استان در خصوص مسائل مربوط به جبهه مقاومت تقدیر و تشکر کرده و فعالیت های بیشتر ، علی الخصوص در زمینه تبیین و توجیه افکار عمومی و رفع شبهات احتمالی را خواستار شده و بیان کرد: اگر ما نتوانیم به ابهامات و سوالات قشر دانشجو که ایجاد کننده موج و تلاطم در جامعه است پاسخ مناسب دهیم ضرر خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان خطبه 27 نهج البلاغه به تبیین اهداف و فسلفه جبهه مقاومت پرداخته و بیان کرد:
حضرت امیر المومنین می فرمایند : بر دشمنان بتازید قبل از اینکه بر شما یورش برند ، به خدا سوگند با هیچ مردمی در سرزمین خودشان جنگ نشد مگر اینکه آنها به ذلت افتادند

  وی ادامه داد : تبیین و توجیه افکار عمومی و علی الخصوص دانشجویان به عنوان عناصر تاثیر گذار جامعه و همراه کردن آنان بهترین کمک به جبهه مقاومت اسلامی است.

وی در ادامه با بیان راهبردهای دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی ، افزود : دشمنان در ابتدا در بحث مهار و کنترل انقلاب اسلامی و در مرحله بعد تثبیت آن موفق نبوده اند ولی در مرحله استحاله از درون موفقیت هایی به دست آوردند که برایشان کفایت نکرد و به همین دلیل هم اکنون به دنبال عملیات نفوذ در ابعاد مختلف حاکمیتی ، سیاسی , فرهنگی و ... هستند.

_MG_0209.gif

_MG_0232.gif

وی در این رابطه شبکه سازی در مقابل دشمنان را جهت جلوگیری از نفوذ در ابعاد مختلف جزء ضروریات معرفی کرده و افزود : بی شک یکی از رسالت های بزرگ کنگره شهدای دانشجو ، شبکه سازی در مقابل و مواجهه با عملیات بالفعل  " نفوذ دشمن "  می باشد و در صورتی که این شبکه سازی از درون دانشگاه ها اتفاق نیفتد قطعا موفق نخواهیم شد.

در ادامه جلسه دکتر پور محمدی و آقای امینی به عنوان رئیس و دبیر کنگره شهدا ، از تلاش های صورت گرفته در برگزاری جشنواره های هنر و ورزش کنگره شهدا که به همت دانشگاههای هنر اسلامی تبریز و علوم پزشکی تبریز برگزار شده بود تقدیر و تشکر نموده و شرح مختصری از ابعاد مختلف فعالیت های انجام شده و برنامه پیش روی کنگره از جمله طرح ولایت استانی را به استماع حاضران رساندند.

همچنین لطیفی مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی ، عضو مجموعه دانشگاهی استان است از آمادگی این سازمان جهت همراهی کامل با دانشگاه های استان در جهت تولید برنامه های دانشگاهی و نیز مستند سازی برای شهدای دانشجوی استان خبر داد.

در ادامه جلسه روسای دانشگاه های استان ضمن بیان نظرات خود پیرامون موضاعات مطرح شده , از دخالت برخی از نمایندگان مجلس و مسئولان استانی در عزل و نصب های مختلف دانشگاه ها انتقاد کرده و از استقلال دانشگاه ها به عنوان نهادهایی ملی زیر نظر شورای انقلاب فرهنگی دفاع کردند.

در پایان این جلسه ، روسای دانشگاه های استان و سایر مدعوین , در ضیافت افطاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز شرکت کردند.
 
انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...