کد خبر:75494 تاریخ انتشار : 1396/4/14-14:28:26
در آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های کشور در تبریز مطرح شد:
امام جمعه تبریز:انقلاب اسلامی در شناخت قدرت، دگرگونی ایجاد کرد/رئیس دانشگاه تبریز:رسالت اصلی دانشگاه تبریز در کارآفرینی است
صبح امروز پانزدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های کشور در با حضور حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.
لینک کوتاه http://tabriz.bso.ir/id/75494

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ،  صبح امروز پانزدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی دانشگاه‌های کشور در با حضور حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

در ابتدای مراسم محمدرضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز با اشاره به تاریخ تبریز در حوزه تمدن و ادب، گفت: تبریز شهر علامه ها و شعر و ادب است.

وی به قدمت ربع رشیدی و خدمات آن در طول تاریخ پرداخته و افزود: ربع رشیدی دانشگاه کارآفرینی بود و دانشگاه تبریز نیز در امتداد همان رسالت ایجاد شده است و اکنون جز ۱۳ دانشگاه تاثیرگذار دنیا و پنجمین دانشگاه تاثیرگذار کشور قرار دارد.

در ادامه یکی از دانشجویان سنگالی رشته زبان و ادبیات فارسی طی سخنانی ضمن تاکید بر ارزشمند بودن فرهنگ و ادب فارسی، گفت: بعد از اینکه به کشورم بازگردم؛ همه مردم را با فرهنگ سرزمین مولانا، سعدی و فردوسی آشنا می کنم.

یکی دیگر از دانشجویان خارجی از کشور بنگلادش نیز در این همایش ضمن قدردانی از مسوولین بخاطر اجازه حضور آنها برای تحصیل در ایران، بیان داشت: رشته زبان و ادبیات فارسی را به خاطر علاقه به حافظ انتخاب کرده ام.

وی خاطر نشان کرد: به ۲۶ استان ایران سفر داشته ام و به زبان ترکی و گویش های مختلف از جمله لری آشنا هستم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر اینکه اسلام و انقلاب اسلامی را باید بدون واسطه شناخت؛ خطاب به دانشجویان خارجی گفت: وظیفه شماست که نسبت به شناساندن چهره واقعی انقلاب اسلامی در کشورهای خود اهتمام ورزید.

وی ضمن اشاره به دیدگاه های جهانی نسبت به فروپاشی شوروی و تک قطبی شدن جهان، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با وجود  شکوفایی کمونیسم و لیبرالسیم به پیروزی رسید و اکنون به درخت تنومند تبدیل شده است.

امام جمعه تبریز ضمن ابراز تاسف از سیاست غربی ها در ایران هراسی، خاطر نشان کرد: تروریست های منطقه توسط آمریکا به وجود آمده و تقویت شده اند و این در حالی است که رهبر انقلاب در برخورد با هجمه های غربی ها، سیاست دیپلماسی عمومی را به کار بسته اند.

وی ضمن اشاره به دو نامه مهم رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا، بیان داشت: رهبر انقلاب در این نامه ها درخواست شناخت مستقیم از اسلام و شناخت تروریسم بعنوان درد مشترک دنیا داشتند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
سردار بلالی، معاونت هماهنگ کننده قرارگاه پدافند هوایی خا...
سردار خرم با بیان اینکه جهان بینی انقلابی دانشجویان باید ...
مسئول بسیج دانشجوی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال حدود ۸...
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در ادامه از سخن گفتن و اد...